Владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський з УГКЦ стане наймолодшим кардиналом - йому лише 44 роки.
Президент Швейцарії Віола Амгерд запросила Папу Римського Франциска на саміт щодо української формули миру, який пройде в червні цього року у швейцарському Бюргенштоці.
Папа Римський Франциск вкотре закликав завершити війни в Україні та на Близькому Сході шляхом початку мирних переговорів.
Міністерство закордонних справ України викликало Апостольського нунція через заяву Папи Римського Франциска щодо "білого прапору" на підтримку переговорів між Україною і Росією. Про це йдеться у повідомленні МЗС.
Державний департамент Сполучених Штатів відреагував на останні заяви Папи Римського Франциска щодо війни РФ проти України. Спікер відомства Метью Міллер наголосив, що США підтримують право України на захист.
До незалежності України та її волі потрібно ставитися з повагою. Лише від українського народу буде залежати доцільність переговорів з окупантами. Про це заявив генеральний секретар японського уряду Йосімасу Хаясі, повідомило Nikkei.
Речник канцлера Німеччини Штефан Гебестрайт заявив, що Олаф Шольц не поділяє думки Папи Римського Франциска І, який порадив Україні "мати сміливість білого прапора", зазначивши, що Україна захищається від агресора.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, коментуючи заяву Папи Римського Франциска, який сказав, що Україні слід мати "відвагу білого прапора" і вести переговори, зазначила, що "не розуміє" слова Понтифіка.
Заяви Папи Римського Франциска про те, що Україна повинна піти на переговори з Росією та підняти "білий прапор", є його особистою лінією, а не позицією Ватикану. Про це посол України при Святому Престолі Андрій Юраш сказав в інтерв'ю для "Радіо Свобода".
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відповів на заклик Папи Римського до України щодо того, що їй потрібно "підняти білий прапор" і почати переговори з РФ.
Росія "з розумінням" ставиться до висловлювань Папи Римського Франциска про переговори для завершення війни в Україні. Таку заяву зробив речник Кремля Дмитро Пєсков на брифінгу 11 березня.
У Ватикані пояснили слова Папи Римського Франциска, які він сказав в інтерв'ю швейцарському радіо і телебаченню - Папа Франциск закликає до припинення вогню та відновлення переговорів, а не капітуляції України.
Президент України Володимир Зеленський провів у четвер телефонну розмову з Папою Римським Франциском.
Папа Римський Франциск на різдвяній месі закликав до миру, згадуючи про людей в різних частинах світу, які страждають через війну, понтифік закликав до припинення конфліктів, політичних, соціальних чи військових, в таких місцях, як Україна, Сирія, Ємен, Ліван, Вірменія та Азербайджан.
Папа Римський Франциск закликав припинити збройну агресію і зупинити війну в Україні, яку 24 лютого розв'язала Російська Федерація. За його словами, це варварство, через яке гинуть діти, жінки і військові.
Проявляючи співчуття до хворих людей, що знаходяться в карантині, а також тих, хто не має можливості особисто прийняти участь в богослужінні, Папа Франциск вирішив, що з понеділка 9 березня 2020 року Святі Меси, які він служить в резиденції "Дім святої Марти" у Ватикані, будуть транслюватися в прямому ефірі за допомогою засобів суспільної комунікації Святої Столиці і телевізійних станцій.
Папа Римський Франциск, який скасував великопісний ретрит вперше в своєму папстві через респіраторне захворювання, змушений був пройти медичне дослідження на наявність в його організмі патогенна COVID-19.
Кілька днів тому понтифік тісно спілкувався з багатотисячним натовпом віруючих в італійському місті Барі.
Папа Римський Франциск у четвер, 9 січня, закликав Сполучені Штати та Іран уникати ескалації і продовжувати "діалог і самообмеження", щоб запобігти більш широкому конфлікту на Близькому Сході.
Папа Римський Франциск у середу, 1 січня, зробив заяву, в якій зазначив важливість примирення і діалогу для досягнення миру.