Перемир'я в Україні не виконують російські збройні угруповання. З липня 2020 року загинули 34 і поранені більше 100 українських військовослужбовців.
ТКГ не вдалося домовитися про "пасхальне перемир'я" на окупованих районах Донецької та Луганської областей. Дотримання режиму "тиші" заблокували контрольовані Росією так звані представники ЛДНР.
З моменту оголошення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року і до 20 квітня 2021 року в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей загинули (померли) 93 військовослужбовці. З цієї кількості, 33 військових загинули "під час бойової обстановки", уточнили в ЗСУ.
Додаткові заходи з контролю режиму припинення вогню на Донбасі повинні бути узгоджені до 28 квітня. Після цього, документ буде винесений на затвердження Тристоронньої контактної групи.
Глава України Володимир Зеленський назвав перемир'я на Донбасі важливим тактичним кроком у стратегії повернення територій. Він звернув увагу на важливість досягнення перемир'я на Донбасі, втраченого через провокації бойовиків.
Глава української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту в Східній Україні Леонід Кравчук вважає, що "філософія Росії" полягає у веденні бойових дій. Такий сценарій можна простежити, за його словами, проаналізувавши події за останні 150 років.
В зоні бойових дій на Донбасі бойовики сім раз порушили режим припинення вогню. Внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої отримав поранення один український військовий.
Перемир'я на Донбасі не існує, оскільки його постійно порушують російські війська. Внаслідок дій загарбників за останні дні загинули двоє захисників та були поранені ще декілька солдатів Збройних сил України.
Радник з інформаційної політики української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання конфлікту на Донбасі Олексій Арестович вважає, що попри регулярні порушення перемир'я з боку окупантів, немає підстав говорити про його зрив. За його словами, зараз можна говорити тільки про порушення режиму припинення вогню, а не про зрив перемир'я.
Перший президент України, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук висловився щодо нещодавнього загострення на Донбасі. За його словами, Росія і підконтрольні їй бойовики постійно намагаються зірвати процес мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, з моменту оголошення режиму "тиші" ОБСЄ зафіксувала близько двох тисяч порушень.
Терористи, які зайняли частину території Донецької області, звинуватили Україну в "блокуванні повноцінної роботи на переговорному треку в усіх напрямках". Заклопотаність бойовиків була викликана відмовою України від координаційного механізму.
У Генштабі повідомили, що ватажок терористичної організації "ДНР", яка тимчасово окупувала територію Донецької області, Денис Пушилін демонструє популізм, погрожуючи відкрити вогонь по оборонних укріпленнях ЗСУ. Про те, що Пушилін намагається створити психологічний тиск своїми заявами, говорить триразове перенесення атак терористів.
Леонід Кравчук заявив, що перемир'я на Донбасі демонструє серйозні зрушення в бік відновлення миру в регіонах Східної України, окупованих терористами за підтримки Кремля. Згідно з даними із зони ООС, за 25 днів перемир'я не загинув жоден захисник України.
Президент України Володимир Зеленський перевірив боєготовність українських військовослужбовців на Донбасі на більш ніж 100 кілометрах контактної лінії на Донбасі. Голова держави подякував українським бійцям за мужність і витримку під час перемир'я.
Голова делегації України в Тристоронній контактній групі у Мінську, перший президент України Леонід Кравчук назвав чотири варіанти повного припинення вогню на Донбасі. За його словами, тільки переговори, дискусії, компроміси та взаємні поступки, зможуть принести мир.
Ситуацію в зоні проведення Операції Об'єднаних сил прокоментувала пресслужба президента України Володимира Зеленського. У заяві було зазначено, що незважаючи на провокації, українські бійці неухильно дотримуються режиму перемир'я і, в той же час, готові дати негайну відсіч противнику.
У Раді національної безпеки і оборони України заявили, що повного припинення вогню в зоні проведення Операції Об'єднаних сил поки не відбулося. Однак, ті дані, які надав Головний ситуаційний центр, не мають системного характеру.
Представники терористичного угруповання Луганської народної республіки (ЛНР) заявили, що Україна не виконує умов перемир'я. Відповідний договір про припинення вогню було оголошено 27 липня.
Україна надала Росії, і терористами на тимчасово окупованих територіях Донбасу ще один шанс припинити збройний конфлікт мирним шляхом. Про перемир'я йшлося у програмі, з якою президент Зеленський вирушив на саміт у Парижі, 9 грудня 2019 року.
У Східній Україні з початку 27 липня почала діяти домовленість про тотальне припинення вогню. Однак, як повідомили в штабі ООС, з боку бойовиків були зафіксовані факти обстрілів.