В Києві Служба безпеки України викрила нову групу зловмисників, які виготовляли та продавали фальшиві свідоцтва про вакцинацію від COVID-19. За попередніми даними, клієнтами ділків стали понад тисяча українців.
Служба безпеки України викрила нові мережі із виготовлення та продажу фейкових COVID-сертифікатів. Їхню протиправну діяльність на Львівщині та Вінниччині блоковано у ході спецоперацій. За попередніми оцінками, зловмисники "вакцинували" на папері близько 500 осіб щомісяця.
Мешканка села Софіївська Борщагівка разом із двома киянами організувала фірму, яка виготовляла фейкові Сovid-сертифікати та інші документи для усунення перешкод під час перетину державного кордону. До "установи" звертались як громадяни України, так і іноземці.
В пункті пропуску "Бориспіль" громадяни Вірменії надали для перевірки закордонні паспорти громадян України, що містили ознаки часткової підробки, а саме заміну сторінки з установчими даними. Підроблені паспорти особи придбали у невідомого в Україні за 10 тисяч доларів США.
В Києві затримали шахраїв, які виготовляли та продавали за 1500 євро посвідчення членів, так званої, "Міжнародної Дипломатичної Місії ОБСЄ" (International Diplomatic Mission). Цю фейкову організацію вони видавали за справжню Організацію з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ).
В Києві працівники лабораторії, діючи у складі організованої групи, запровадили схему збуту зацікавленим особам завідомо підроблених тестів на коронавірус. Вартість довідок коливалася від 900 до 1800 гривень.
Служба безпеки України заблокувала протиправну діяльність міжрегіонального угрупування, яке займалося підробками ПЛР тестів та свідоцтв про вакцинацію. За попередньою інформацією, ділки заробляли понад 3 мільйони гривень щомісяця, а більшість їхніх клієнтів – заробітчани, які хотіли виїхати за кордон.
З серпня 2021 року, від початку використання програмного забезпечення SafeBorder, яке підтверджує вакцинацію громадян, негативний результат тестування або одужання від хвороби, прикордонники перевірили близько 700 тис. сертифікатів. Й під час перевірки охоронці кордону вже виявили 350 підроблених документів.
Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що співробітники кіберполіції у співпраці з Мінцифри викрили жительку Черкаської області. Жінка разом зі своєю знайомою організувала схему підробки COVID-сертифікатів.
Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру одній із керівниць "Партії Шарія". За попередніми даними, вона займалася підробкою документів про купівлю даної політичної сили та про обрання її "очільників".
На Дніпропетровщині медпрацівниця, спільно зі знайомим, виготовляли міжнародні сертифікати про вакцинацію від COVID-19 без проходження такої процедури. За псевдовакцинацію громадяни платили близько 6 тисяч гривень.
Міністерство охорони здоров'я України повідомило, що із стрімким зростанням захворюваності на COVID-19 усе частіше з’являється інформація про купівлю підроблених міжнародних свідоцтв про вакцинацію. А також довідок про протипоказання до щеплення.
Кіберполіція на Львівщині викрила чоловіка, який виготовляв та продавав підроблені COVID-сертифікати та ПЛР-тести. Чоловік продавав громадянам підроблені медичні довідки для перетину державного кордону. Свої послуги чоловік рекламував у групових чатах у месенджер.
У Харківській області два зловмисники налагодили виробництво підроблених документів. Правоохоронці викрили їх у злочині, обом ділкам повідомлено про підозру.
Правоохоронці викрили діяльність аферистів, які організували підпільну друкарню для друку підроблених бланків різних документів. Організатори - група осіб, які проживають у місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області.
Служби безпеки України блокувала шахрайську схему з оформлення дозвільних документів моряків. Протягом деякого часу Державний реєстр перебував у володінні сторонніх приватних осіб.
Шахраї, які на замовлення турагентств "штампували" довідки з результатами ПЛР-тестів на COVID-19, були викриті правоохоронцями. Зловмисники виявилися жителями Тернополя.
Співробітники Служби безпеки України викрили чергову схему, згідно з якою іноземців ділки "легалізували" в Україні для подальшого нібито працевлаштування. За міграцію одного іноземця іноді пропонувалося заплатити до 10 тисяч доларів США.
Оперативники Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України встановили злочинну групу, яка займалася виготовленням на замовлення офіційних документів, які видаються, зокрема, й органами системи МВС України. За друк і збут фальшивок зловмисникам загрожує до 12-ти років позбавлення волі.
Міграційна поліція викрила злочинну групу, яка у масштабних розмірах виготовляла підроблені документи про освіту. Ці документи у подальшому використовували для працевлаштування за кордоном і для незаконної легалізації іноземців в Україні.