У півфіналі Євро-2022 між Україною та Росією вболівальники скандували "Путін - х**ло". У відповідь на це, диктор на майданчику попросив утриматися від пісень "неспортивного характеру", пригрозивши зупинити матч.
Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав план президента Росії Володимира Путіна щодо України. Він хоче знищити Україну як державу.
Росія не має певного "дедлайну" на відповідь США і НАТО щодо пропозицій про "гарантії безпеки". Тут не може бути дедлайнів, сказав речник президента Росії Дмитро Пєсков.
США не приймають пропозицію Росії щодо надання їй гарантій безпеки щодо нерозширення НАТО на схід. Про інші пропозиції Кремля можна поговорити.
У Білому домі поки що не можуть сказати, чи вирішив президент Російської Федерації Володимир Путін нападати на Україну. Президент США Джо Байден попередив президента РФ Володимира Путіна про наслідки, якщо відбудеться вторгнення.
Конгресмени США запропонували не визнавати Володимира Путіна президентом, якщо він знову обиратиметься на виборах 2024 року та переможе. Прессекретар глави Кремля Дмитро Пєсков заявив, що такі ініціативи "неприйнятні" і є втручанням у внутрішні справи Росії.
Радник міністра енергетики України Олена Зеркаль вважає дуже хорошим ходом пропозицію президента Володимира Зеленського до Росії про знижку на транзит газу через Україну. На її думку, це врятує Європу і нашу країну від енергетичної кризи.
Підозрюваний в державній зраді народний депутат Віктор Медведчук проти обміну в Росію, про що висловився напередодні президент Володимир Зеленський. Він також заявив також заявив, що у нього немає російського громадянства і він громадянин України.
Керівник виконкому партії "УДАР Віталія Кличка" Артур Палатний заявив, що СБУ має порушити кримінальну справу стосовно Іллі Ківи за державну зраду. Також, Палатний вважає, що Ківу необхідно позбавити й мандата народного депутата України через його привітання глави держави-агресора Володимира Путіна.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував спроби канцлера Ангели Меркель зберегти хороші відносини і з Росією, і з Україною. Німеччина не зможе всидіти на двох стільцях в стосунках з Україною і Російською Федерацією, оскільки відстань між цими стільцями збільшується, вважає гарант.
Під час зустрічі 16 червня у Швейцарії президенти США і Росії обмінялися подарунками. Джо Байден підніс Путіну оригінальні сонцезахисні окуляри-авіатори виробництва Randolph USA та фігурку бізона, а у відповідь, Путін подарував американському колезі письмовий набір хохломи "Москва".
Олексій Арестович оцінив можливість зустрічі президентів Зеленського і Путіна у Ватикані. Президенти говоритимуть про Мінські угоди.
Росії не можна нічого віддавати, адже мета для неї вся Україна. Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук впевнений, що єдине, що можна дати Путіну - це сильний удар під дих.
Голова української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук вважає, що президенту Володимиру Зеленському потрібно зустрітися сам на сам з російським лідером Володимиром Путіним. За його словами, в такому випадку, хоча б стане зрозуміла позиція того, з ким ти зустрічаєшся.
Російський опозиціонер Олексій Навальний опублікував розслідування про те, де проживає і як фінансує маєток президент РФ Володимир Путін. Так званий Палац Путіна, вона ж Резиденція на мисі Ідокопас, побудували у 2005-2010 році на чорноморському узбережжі неподалік від Геленджика.
Російські журналісти побували в кабінеті президента Володимира Путіна. Там є величезна ікона і покривало з вишитим портретом голови російської держави.
Посылка в Кремль, которую отправили из главного почтамта страны, состояла из аналитических и правозащитных материалов о нарушении гражданских прав жителей Крыма и их незаконного грубого преследования оккупационными властями, сообщает zik.ua.
Мероприятие организовали «КрымСОС» вместе с «Крымской правозащитной группой», Украинской Хельсинской союзом, «Amnesty International Украина», «Центром информации о правах человека», «Human Rights Watch». Его цель - создать постоянный информационный резонанс вокруг нарушений прав человека на украинском полуострове и привлечь общественное и властную внимание (как уполномоченных органов России, так и Украины) к проблемам наших соотечественников, которые сегодня остаются практически беззащитными против агрессии российского оккупанта, что посильнее набирает более жестких форм и системный характер. Акция также является своеобразной реакцией и ответом репрессивным органам оккупационной администрации, которая перед каждым Новым годом делает «подарки» местным активистам в виде арестов, задержаний, обысков и угроз физического насилия.
«Конечно, тенденции преследования активистов в Крыму усилились, по сравнению с 2014 годом. Если раньше это были какие-то хаотичные случаи, отдельные запугивания, то теперь они приобрели системный характер. Это связано с активизацией движения сопротивления в Крыму. Именно поэтому сегодня все силы оккупационной машины брошены на борьбу с несколькими такими движениями, в т.ч. движением крымских татар, которое сейчас является самым активным на полуострове», - рассказывает главный координатор акции, председатель правления« КримСОС» Тамила Ташева.
Свидетельством системности преследований есть цифры статистики, которые говорят, что за все время оккупации через российские тюрьмы прошли более 70 общественных активистов Крыма. Из них 55 - все еще подвергаются преследованию: они или в заключении, или отправлены под домашний арест и другие виды ограничения свободы. Российские оккупационные суды доходят до абсурда, вынося за раз по несколько десятков судебных приговоров, или открывая все новые и новые уголовные дела против одних и тех же людей, как это случилось, например, с Владимиром Балухом.
Другой формой репрессий является обложение граждан непосильными штрафами. Всего таких уже начислено на сумму в почти 1,5 млн грн, из которых самый крупный - около 70 тыс. грн.
Координатор «Крымской правозащитной группы», юрист Ольга Скрипник объясняет, что, действительно, среди репрессированных новой оккупационной администрацией большинство - крымские татары. Но в этом списке есть немало крымских украинцев. И вообще говорить исключительно о расовых или этнических преследованиях со стороны России не совсем корректно. Ведь они применяют силу ко всем лицам и группам, которые выступают в своих действиях или высказываниях против оккупации Крыма или агрессии федерации. Поэтому жертвами притеснений становятся и журналисты и блогеры, и представители Украинской Православной Церкви Киевского патриархата, и правозащитники, и просто сознательные патриоты.
Поэтому правозащитники отмечают необходимость постоянного информационного фокуса на теме защиты украинских граждан в оккупации и освобождения из тюрем пленников. Они также проводят содержательную работу по сбору доказательств всех этих репрессий и прогнозируют, что 2018-й год может стать годом громких международных судебных процессов против российского оккупанта в Крыму.