Голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан попередив столичних роботодавців, які, попри локдаун, продовжили працювати у повному обсязі, про штрафи за порушення карантинних обмежень в офісах. Він наголосив, що таких роботодавців штрафуватимуть, мінімум, на 34 тисячі гривень.
Близько 76% всіх порушень режиму припинення вогню в 2020 році на Донбасі зафіксовані в чотирьох "гарячих точках" на лінії фронту. Йдеться про район Попасна-Первомайськ-Золоте, трикутник Авдіївка-Ясинувата-Донецький аеропорт, районах на схід і північний схід від Маріуполя і районах на південний захід, південь і південний схід від Світлодарська.
В зоні бойових дій на Донбасі бойовики сім раз порушили режим припинення вогню. Внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої отримав поранення один український військовий.
У податковій службі повідомили про заходи, які були проведені минулого року в рамках детінізації трудової діяльності. Так, згідно зі звітом ДПС, у 2020 році було виявлено 3,4 тисячі найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без оформлення трудових відносин.
Українські прикордонники затримали на кордоні з Польщею громадянина, якого розшукували правоохоронці за підозрою у скоєнні тяжкого злочину. Як виявилося, чоловік перебував у розшуку п'ять років.
За тиждень уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь отримав 195 скарг і звернень від українців через порушення норми мовного закону у сфері обслуговування. Більшість звернень стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-видань та інтернет-магазинів.
У Західному регіоні прикордонники зафіксували три епізоди порушення державного кордону України. Всі три порушники виявилися громадянами України та діяли поодинці.
У Державній податковій службі повідомили про виявлення порушень, допущеними службовими особами товариства з обмеженою відповідальністю, пов'язані з відмиванням та незаконною легалізацією доходів. Податківці виявили сформування штучного податкового кредиту на 3,33 мільйона гривень.
В одному з районів Одеси зловмисник облив легкозаймистою рідиною чужий автомобіль і поруч стоїть тютюновий кіоск. Після цього він дістав ніж і погрожував їм власникам авто і перехожим.
З початку року у сфері обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального Державна податкова служба України провела 8 932 фактичні перевірки суб’єктів господарювання. За результатами перевірок застосовано фінансові санкції на суму 911 мільйонів гривень.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки порушень в деклараціях п'яти міністрів, 12 заступників міністрів і семи суддів. Всього порушення виявлені у 97 осіб, включаючи колишніх і нинішніх міністрів, їх заступників та суддів.
У столиці з початку дії обмежувальних заходів, спрямованих на боротьбу з епідемією COVID-19, співробітники поліції склали 5926 адміністративних протоколів і почали 14 кримінальних проваджень. Однак з початком "другої хвилі" епідемії кількість порушень стала нижчою, ніж у березні-квітні 2020 року.
В 11 містах України 22 листопада відбулися повторні вибори мерів. Національна поліція та ОПОРА зафіксували кілька сотень порушень.
У центрі Києва правоохоронці під час рейду з перевіркою виконання розважальними закладами протиепідемічних правил виявили бар, який працював в години, заборонені на сьогодні карантином. Слідчі Голосіївського управління поліції почали кримінальне провадження за частиною 1 статті 325 - порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних хвороб і масових отруєнь.
Конституційний Суд України своїм рішенням порушив Конституцію і поставив державу в незаздрісне політичне становище. Перший президент України, голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук закликав, не недооцінювати суспільно-політичні процеси, які відбуваються в Україні, і процеси ці, надзвичайно складні.
Речник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович заявив, що розмови про закінчення "режиму тиші" на Донбасі перебільшені. За його словами, на фронті відбулося окреме збройне порушення "режиму припинення вогню", яке призвело до тяжких наслідків.
Західні фахівці дипломатично похвалили українську владу за організацію місцевих виборів. Проте підкреслили використання адмінресурсу президентом та закликали до жорсткішого покарання упереджених ЗМІ.
В Україні 25 жовтня відбулося голосування на місцевих виборах. ASPI news узагальнило інформацію про найбільш поширені порушення.
У Житомирі та області на виборчих дільницях масово відсутні кабінки для голосування. Виборці голосують або в саморобних кабінках, які були виготовлені з підручних засобів, або на підвіконні, на лавках або столах, порушуючи таємницю голосування.
Зловмисники подавали до органу ведення Реєстру виборців заяви від громадян України про зміну місця голосування. Однак за однією виборчою адресою порушники закону реєстрували до 300 осіб і вносили неправдиві відомості у базу даних Державного реєстру виборців.