Старі обличчя нового Зе

последние новости в Украине останні новини в Україні

Попри лозунги про створення нової команди, у команді "Зе" далеко не всі прийшли в політику вперше.

Ще не оголошені офіційні результати виборів, а усі вже кинулись вітати нового президента. Володимир Зеленський впевнено перемагає за підрахунком ЦВК по всій території України, крім Львівської області.

Кадрові призначення певних посад — це один і базових напрямків роботи будь-якого президента і Порошенку діставалось багато за деякі кадрові рішення. Це те, за що Зеленський уникнув критики, адже склад його команди довго не був відомий.

18 квітня, за два дні до другого туру, він презентував команду, яка з ним піде в Адміністрацію президента. Важливо і те, що Зеленський заявив, що вони є лише його радниками, а не претендентами на міністерські посади по президентській квоті.

Попри те, що один із лозунгів "Зе команди" — привести нових людей, несистемних, серед його нового оточення виявилось достатньо осіб, які вже були в політиці і мають неоднозначну репутацію.

У цьому списку ми зачепимо найбільш відомих членів команди Зеленського та тих, кого встигли помітити журналісти.Дмитро Разумков

Спікер штабу

Один із найбільш відомих особистостей у команді Зеленського. Він озвучував всі ідеї, погляди та дії на посту президента замість Зеленського. Враховуючи низьку обізнаність Зеленського у політиці, Разумков ходив на всі ток-шоу, заповнював собою всі ефіри та був голосом Зеленського у інтерв'ю.

Саме його біографія дає певні підстави говорити про регіоналів у команді Зеленського. Він політтехнолог, раніше працював з Сергієм Тігіпком. Після Помаранчевої революції був у молодіжному крилі "Партії Регіонів". За його словами, він був прихильником ПР через те, що ті, хто у штабі Ющенко, йому не подобались ще більше.

Як він сам стверджує, працює на Зеленського безкоштовно, як волонтер і на жодні політичні місця не претендує. Його батько Олександр Разумков був помічником Леоніда Кучми.

Руслан Стефанчук

Відповідальний у команді за реформи державних та правових інститутівНеобхідність такої реформи не особливо обговорювалась раніше, тим паче не зовсім зрозуміло, що означає реформа держінститутів. Тобто про що саме йде мова, і які інститути необхідно змінювати, поки що детально не розказали.

Сам Стефанчук доволі нове обличчя в політиці.

В передвиборчому штабі його позиціонували як ідеолога команди.

Він доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України. Судячи з його бібліографії, він науковець, автор понад 500 наукових та навчально-методичних праць.

Як зізнався він сам в інтерв'ю одному зі ЗМІ, познайомився він з Володимиром Зеленським ще у студентські роки, коли разом виступали в КВК. А коли Зеленський надумав йти в політику, згадав про старого друга і запропонував йому стати членом команди, яку той прийняв.

Олександр Данилюк

Відповідальний за міжнародні відносини, економіку, фінансову та банківську політику

Данилюк у квітні 2016 року став міністром фінансів, коли прем'єром був Володимир Гройсман.

Данилюк потрапив у політичне середовище у 2010 році, і одразу на посаду позаштатного радника тодішнього президента Віктора Януковича.

Паралельно з цим, він очолював Координаційний центр по впровадженню економічних реформ, отримавши перемогу у конкурсі.

Після Революції Гідності він став постійним представником президента України в Кабінеті Міністрів. Через рік, у 2015 році став заступником голови Адміністрації Президента.

Його родина – дружина та діти є громадянами Великобританії, але він сам відмовився від королівського громадянства.

Влітку 2018 року він був звільнений через кадровий скандал. Данилюк скаржився Гройсману, що той призначив в помічники Данилюку не того, кого він хоче. Через це Данилюк написав лист до країн "Великої сімки" і поскаржився на дії Гройсмана. Сам Гройсман звинуватив його в "антидержавних діях" і звільнив.

З 2019 року, коли Зеленський заявив про президентські амбіції, Данилюк почав з'являтись з ним на зустрічах з експертами, а також на зустрічі з президентом Франції Емануелем Макроном.

Чим саме він буде займатись у президента Зеленського — невідомо. Зараз він просто радник, який увійде в Адміністрацію президента, на міністерські пости його, поки ще, не висувають.
 
Іван Баканов

Голова партії "Слуга народу". Йому у команді Зеленського відведена роль комунікації з парламентом.

За освітою він юрист. Очолює студію "Квартал 95". У політиці раніше не був. Земляк Зеленського.

Серед компроментуючих даних тільки те, що на його дружину записаний кіпрський офшор, якому і належить студія "Квартал 95". А отже — керівники "Кварталу" не гребували користуватись офшорами.

Руслан Рябошапка 

Антикорупційна діяльність та правоохоронні органи

З 1998 року до 2010-го працював у Міністерстві юстиції.

Після Революції гідності працював у неурядовій організації Transparency International Україна.

З 2016 року почав працювати у НАЗК. Однак, він часто критикував орган та висловлював незгоду з діями керівництва організації.

У червні 2017 року пішов у відставку, посилаючись на те, що склад НАЗК необхідно "перезавантажити".

Варто зазначити, що його діти є громадянами Франції.

Вікторія Страхова

Фахівець з банківської діяльності

Має престижну лондонську освіту. Працювала проектним менеджером в Національній раді реформ.

Стала відома через публікацію інсайдерської інформації про пришвидшений процес націоналізації ПриватБанку, у якому вона також брала участь. 

За думкою експертів, у її інформації щодо націоналізації банку є елементи, які дозволяють говорити про порушення закону та незаконність націоналізації. Ця інформація викликала суспільний резонанс, зокрема в фінансових колах.

Вона колишня підлегла Олександра Данилюка. Була корпоративним секретарем "ПриватБанку" до націоналізації. Вона підтримувала звіт компанії Kroll, в якому міститься інформація про виведення коштів з банку, його акціонерами Геннадієм Боголюбовим та Ігорем Коломойським.

Після націоналізації "ПриватБанку" вона мала конфлікт з членами Наглядової ради банку.

Іван Апаршин

Відповідальний за безпеку та оборону

Апаршин не нова фігура українській політиці. Він кадровий офіцер Збройних сил, який встиг бути на високих посадах як при Ющенку, так і при Януковичі.

При Ющенку він був помічником міністра оборони Анатолія Гриценка. Відповідав за Управління організаційно-аналітичне забезпечення роботи Міністра оборони. Згодом став Директором департаменту воєнної політики та стратегічного планування у Міноборони. З 2007 — головний інспектор Міністерства оборони.

Працював також у Секретаріаті Кабінету Міністрів, був начальником Управління оборонно-мобілізаційної роботи, а згодом, у цьому ж відомстві, начальником Управління оборонної та безпекової політики.

З 2011 до 2014 року був заступником директора Департаменту фахової експертизи, начальником Управління експертизи в сфері безпеки і оборони Секретаріату Кабінету Міністрів України.

В 2014 році був у першій десятці списку партії "Громадянська позиція", але в парламент партія так і не потрапила. На виборах президента 2019 року Анатолій Гриценко включив його у свою команду на пост Міністра оборони, однак до другого туру Гриценко так і не пройшов.

Як стало відомо, Зеленський звернувся до Гриценка за порадою щодо спеціаліста у безпековій сфері і Гриценко порадив йому Апаршина. Сам Апаршин встиг побути радником Полторака, але незабаром звільнився. Через корупцію, - як пояснив Апаршин.

Суспільство неоднозначно сприйняло таку особу в штабі Зеленського, однак зважаючи на те, що його роль лише радити, до його персони увага не настільки прискіплива, ніж він міг її заслуговувати.
 
Венедіктова Ірина

Відповідальна за судову систему

Поки що жодних конкретних дій або концепцій в напрямку реформування судової системи від неї не звучало, вона виразила тільки загальні гасла щодо необхідності реформування.

Команда Зе позиціонує Венедіктову як професора, доктора юридичних наук, також як завідувачку кафедри суспільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна.

Однак її біографія не дозволяє сказати, що вона нова цій системі.

Вона претендувала на посаду судді касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду, але провалила екзамен.

Її чоловік працює у кіберполіції, однак, судячи з декларації, Ірина Венедіктова не бідна людина. Її родина станом на 2015 рік володіла власним офісом, будинком та житловим будинком. Вона особисто задекларувала два коштовні годинники ціною у більше 100 тисяч грн кожен, автомобілями Porshe Cayene, Hunday Axcent.

Михайло Федоров

Спеціаліст з ІТ

За усю комунікацію в інтернеті відповідає саме він. Чи то пост у Facebook, чи опитування у Instagram, чи стікери у Telegram, або ж замітка у Viber – за усю комунікацію через сучасні інструменти комунікації відповідає він. Крім цього, він розвиває мережу YouTube-каналів.

Іншими словами на ньому вся стратегія діджитал-просування Зеленського по цифровим каналам комунікації.

За його словами, команда яка вела передвиборчу кампанію Зеленського у соціальних медіа складалась з 10 людей. Ще з деякими працювали на аутсорсі. Усього працювало у соцмережах всього близько 30 людей. Він стверджує, що витрати на діджитал займають 1% від бюджету усієї кампанії.

Це людина, яка не була у політиці, він до цього працював у діджитал-бізнесі.

Їх мета, як заявляють у штабі, максимально перевести державний сервіс на інтернет-ресурси, створити електронні черги, та електронну реєстрація бізнесу та інших видів, де це можливо.

Галина Янченко 

Антикорупційна політика та діджиталізація держави

Вона не чужа політиці і доволі відома як активістка-антикорупціонерка. До того ж — депутатка Київської міської ради.

Вона є головою наглядової Ради громадського контролю НАБУ. 

Її чоловік — директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів.

Ще з студентських років вивчала протидію корупції та почала розслідувати корупцію у відомстві охорони здоров'я як аналітик "Центру протидії корупції".

В команді Зеленського вона, крім антикорупційної політики, відповідає за діджитал-маркетинг.

Денис Монастирський

Відповідальний за правоохоронну систему

Останні чотири роки займався реформуванням правоохоронних органів. Був членом комісії для набору керівництва в Державне Бюро розслідувань.

Раніше займався законотворчістю та законотворчою експертизою у Хмельницькому університеті управління та права.

Був помічником нардепа Антона Геращенка, який публічно підтримував Зеленського на виборах президента.

В "Українському інституті майбутнього" є експертом програм реформування правоохоронної системи.

Сергій Іонушас 

Експерт з питань правосуддя

Займається юридичним бізнесом. Власник юридичної компанії "Гелон". Юридичною практикою почав займатись в 2000-х.

В політиці не був. Він часто відвідує різні конференції та лекції як спікер з питань захисту прав інтелектуальної власності.

До команди Зеленського потрапив як юрист "Студії Квартал 95".

Данило Гетьманцев 

Економіка , фінанси та оподаткування

Данило Гетьманцев — юрист, який раніше не був у політиці. Автор багатьох статей, монографій та наукових праць.

Брав участь у створенні законопроектів "Про державні лотереї України", допрацьовував Податковий кодекс, надавав рекомендації до земельного кодексу та інших.

Почесний президент юридичної компанії Jurimex. Окрім цього, президент Асоціації податкових радників, член Європейської асоціації податкових професорів.

За результатами Всеукраїнського професійного дослідження "Вибір клієнта. ТОП 100 найкращих юристів України 2016/2017/2018" увійшов до числа 100 найкращих юристів України.

Бонус: Андрій Богдан 

Юрист Володимира Зеленського, Ігоря Коломойського

Він не є офіційною частиною команди і команда "Зе" хотіла б, щоб про нього не знали, оскільки самі вони його не представляли публіці.

Однак, коли журналісти помітили його у команді Зеленського, діватись було нікуди і у Зеленського змушені були визнати, що він юрист команди, хоча на жодні посади при президентові не претендує і не буде.

Вся токсичність його фігури полягає у тому, що він юрист олігарха Ігоря Коломойського. До того ж він часто літає до Женеви та Тель-Авіва саме у той час, коли у тих містах перебуває Коломоський. Журналістам вдалось з'ясувати, що сам Зеленський літав разом з ним до Коломойського.

Львів'янин, з 2001 року займається юриспруденцією. Згодом переїхав у столицю і став керуючим партнером компанії "Юридичні радники". За час практики встиг побути помічником судді Київського апеляційного суду.

Уже у 2007 році він став політичної фігурою, точніше хотів стати. Цьогоріч же балотувався до парламенту за списками блоку "Наша Україна – народна самооборона", хоча до парламенту так і не потрапив.

У 2008 році став заступником  Міністра юстиції Миколи Оніщука з питань боротьби з корупцією.

У 2010 році, коли Янукович став президентом Богдан став заступником міністра Кабінету міністрів з питань антикорупційної політики.

З Коломойським почав працювати, коли той став губернатором Дніпропетровської області (нині Січеславської), тоді Андрій Богдан став радником Коломойського.

У команді Зеленського спростовують версію, що він "куратор від Коломойського" і зазначають, що він лише займається юридичними справами.

Висновки

Команда президента — це його інструменти, які мають чітко здійснювати волю президента, радити, консультувати, подекуди навіть контролювати від необачних рішень. Від них залежить доля соціальних інститутів, які мають відношення до президентської вертикалі.

Даний склад команди Володимира Зеленського викликає різні враження. Дехто одразу викликає підозри, дехто поки що ні. Більшість з цих людей не відомі загалу, а отже їх погляди та практичні ідеї важко спрогнозувати.

І найважливіше те, що це тільки ті, хто буде радниками Зеленського, кого він запропонує на пости міністрів та голів відомств – скоріш за все є предметом політичним торгів. І чим закінчатся ці торги лишається здогадуватись. 

Чи не вийде так, що кожен професіонал з відмінною репутацією – це просто прикриття політичних інтересів інших, цинічніших людей? Хочеться сподіватись, що ні, однак чекати лишилось недовго.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Матеріали по темі
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Верховна Рада 17 липня ухвалила у другому читанні законопроект №3485, котрим внесено низку кардинальних змін до Виборчого кодексу України. Головні переваги та недоліки закону та їх вплив на місцеві вибори в жовтні, розбирало ASPI news.

18 липня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

У Верховній Раді пропонують ухвалити зміни до держбюджету-2020. Народні обранці хочуть збільшити розміри зарплат для себе, суддів, прокурорів та інших посадовців, оплата праці яких регулюється спецзаконами.

3 липня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Україна отримала перші два мільярди доларів від міжнародного валютного фонду. Найближчим часом кошти надійдуть на рахунки Національного банку України. Кореспондент АСПІ з'ясовував на яких умовах Україна отримала мільярди від головного міжнародного кредитора.

11 червня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Президент України Володимир Зеленський 20 травня провів у Маріїнському парку пресконференцію з приводу річниці своєї інавгурації. Потрапити на захід змогли не всі журналісти – пресслужба президента пояснила це карантинними заходами.

20 травня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Верховна Рада 17 липня ухвалила у другому читанні законопроект №3485, котрим внесено низку кардинальних змін до Виборчого кодексу України. Головні переваги та недоліки закону та їх вплив на місцеві вибори в жовтні, розбирало ASPI news.

18 липня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

У Верховній Раді пропонують ухвалити зміни до держбюджету-2020. Народні обранці хочуть збільшити розміри зарплат для себе, суддів, прокурорів та інших посадовців, оплата праці яких регулюється спецзаконами.

3 липня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Україна отримала перші два мільярди доларів від міжнародного валютного фонду. Найближчим часом кошти надійдуть на рахунки Національного банку України. Кореспондент АСПІ з'ясовував на яких умовах Україна отримала мільярди від головного міжнародного кредитора.

11 червня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Президент України Володимир Зеленський 20 травня провів у Маріїнському парку пресконференцію з приводу річниці своєї інавгурації. Потрапити на захід змогли не всі журналісти – пресслужба президента пояснила це карантинними заходами.

20 травня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Українська асоціація туристичних агентств зазначила, що поки країни Європи думають, як безпечно дозволити туристам відпочивати у них, турагентства України опрацьовують плани переходу на внутрішні курорти. Експерт дав пораду, коли і куди найкраще планувати турпоїздку, щоб заощадити і уникнути ризику інфікування COVID-19.

5 травня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

В Україні через коронавірус та інфляцію змінилися ціни на продукти. У Держстаті розповіли, які і на скільки.

 
16 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Світова економіка загалом може відновитися досить швидко, а от що стосується конкретних країн – то багато чого залежить і від перебігу епідемії, і від початкового рівня добробуту, і від рішень влади в економічній сфері.

1 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

ASPI розібрався, чому закон про обіг земель сільськогосподарського призначення ухвалили саме зараз і що зміниться для українців із моменту набуття законом чинності.

31 березня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Наймолодший очільник уряду України Олексій Гончарук протримався на посаді трохи більш як півроку. Він очолив Кабінет міністрів 29 серпня минулого року, а був відправлений у відставку сьогодні, 4 березня.

4 березня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Чи застосовують спрощені режими оподаткування в Європі та яка сфера застосування реєстраторів розрахункових операцій? 

25 жовтня 2019
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

18 вересня у Верховній Раді України був зареєстрований проєкт закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання деяких аспектів оподаткування самогоноваріння". До чого тут молоко, які пільги пропонують народні обранці, та як це вплине на малий та середній бізнес, розбирався журналіст ASPI news.

23 вересня 2020

Київ може причарувати не лише своєю старовинною архітектурою та історично неповторними вулицями. Столиця може здивувати і своєю підземною красою. Репортер агентства ASPI news спустився в "Аскольдову" дренажно-штольневу систему, щоб зробити унікальні фото.

11 вересня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Навчальні заклади по всьому світу або закрилися, або ще планують закритись через небезпеку коронавірусної хвороби. Не лише для безпеки школярів, студентів та викладачів, а і для збереження навчання освітяни переходять на дистанційний режим викладання. Компанія Google вирішила піти ще далі і анонсувала онлайн-університети прискореного навчання з подальшим працевлаштуванням.

7 вересня 2020

Більшість військових мають посттравматичні розлади, які важко лікувати. Головний лікар київського госпіталю для реабілітації ветеранів розповіла, які особливості психологічних розладів є у ветеранів АТО, що робити при рецидивах, як проходить курс лікування, а також про труднощі, з якими стикаються державні та приватні медустанови.

2 вересня 2020