Як Україна повернулася на перші шпальти американських газет через Лещенка і Луценка

17 травня 2019
116
последние новости в Украине останні новини в Україні

Адвокат Трампа знайшов ворогів Америки в Україні, Луценко звинуватив Лещенка у втручанні в вибори США, САП порушило проти Лещенко кримінальне провадження через повідомлення в ЗМІ, Україну використовують в своїх цілях інші держави, Лещенко все заперечує. Коротко і по суті про конфлікт між Лещенком і Луценком.

З чого все почалося і хто кого звинувачує

Скандал навколо народного депутата Сергія Лещенка розгорівся на грунті відміни візиту в Україну для зустрічі з новообраним президентом Володимиром Зеленським адвоката президента США Дональда Трампа — Руді Джуліана. Крім знайомства з Зеленським адвокат повинен був домагатися проведення розслідування проти можливого кандидата на пост президента США від республіканців Джо Байдена.

"Ворог у воріт"

Причиною скасування візиту Джуліан назвав якогось "ворога Трампа" в Україні, яким виявився народний депутат Сергій Лещенко. Як з'ясувалося, ворогом нардеп став після того, як в 2016 році оприлюднив "чорну бухгалтерію" або "Амбарну книгу" Партії регіонів. Зокрема, в цих документах виявився зв'язок президента-втікача Віктора Януковича з американським політтехнологом Полом Манафортом, який пізніше став керівником президентської компанії Трампа у 2016 році. Інформація, яка зберігалася в цих документах, привела до того, що в ході судового розгляду Манафорт був визнаний винним в несплаті податків за гроші Януковича і в підсумку засуджений до тюремного ув'язнення.

Лещенко та зв'язки з Гіларі Клінтон


На брифінгу 14 травня генпрокурор Луценко заявив, що Лещенко спеціально "роздував" скандал навколо опублікованих документів 2016 року за допомогою фінансування посольства США, оскільки у нього були наміри допомогти демократам перемогти на виборах у США. У контексті документів Лещенко згадував тільки Пола Манафорта - близького соратника Трампа, хоча там фігурував і інший американець, прихильник демократів.

"Лещенко ... часто на небезоплатній основі з боку американського посольства в Україні роздував цей скандал, намагаючись допомогти одному з кандидатів у президенти США у 2016 році", - говорив Луценко.

Як Україна на Америку впливала

На цьому ж брифінгу Луценко повідомив, що Лещенко буде викликаний до Генеральної прокуратури у зв'язку з розслідуванням розголошення даних досудового слідства про "чорну бухгалтерію" "Партії регіонів", що призвело до втручання з української території у вибори президента США в 2016 році.

Як виявилося, документи цієї бухгалтерії фігурували в розслідуванні і, за словами Луценка, нардеп не мав права їх оприлюднювати.

Однак у начальника управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергія Горбатюка інша думка. В інтерв'ю одному зі ЗМІ Горбатюк стверджує, що неможливо висунути звинувачення в розголошенні даних досудового розслідування людині , яка не давала зобов'язання про нерозголошення.

"Невідомо, чи знав він (Лещенко, - ред.) на той момент, у травні 2016 року, що ці документи є матеріалами досудового розслідування. Навіть з точки зору кваліфікації дій саме в розголошенні даних досудового розслідування я не бачу реальних підстав для повідомлення про підозру і, відповідно, підстав для таких заяв генерального прокурора", - уточнює Горбатюк.

Тобто, якщо буде доведено, що Лещенко не знав про це досудове розслідуванні і жодних обіцянок не давав, то і звинуватити його в цьому буде не можна.

Лещенко та "елітні квартири"

Ймовірно, саме з цієї причини підпорядкована генпрокуратурі Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила провадження проти Лещенка з зовсім іншої причини.

Приводом для порушення справи якась інформація про купівлю нардепом "елітної квартири в Києві за гроші нібито отримані в якості неправомірної вигоди", опублікована в ЗМІ.

"Прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зареєстровано кримінальне провадження за попередньою правовою кваліфікацією ч. 4 ст. 368 КК України та викликано на допит Народного депутата Україна Сергія Лещенка", - написали на Facebook-сторінці відомства.
Розслідування було доручено Національному антикорупційному бюро, а САП здійснюватиме процесуальне керівництво.

Сам нардеп Лещенко всі звинувачення заперечує та вважає все це частиною передвиборчої компанії Трампа, щоб отримати компромат на конкурента. Луценко, в свою чергу, переслідує лише одну ціль – залишитися на посаді генпрокурора при Зеленському.

Причини та наслідки

На перший погляд – ситуація абсурдна. При чому тут Луценко, Лещенко, Україна та вибори в США.
Політолог Василь Мокан розповів журналісту АСПІ, що цей конфлікт безпосередньо пов'язаний з бажанням Луценка залишитися в кріслі генпрокурора, а Лещенка він лише використовує в своїх цілях.

"В них особиста неприязнь вже давно. Тут питання в тому, що Луценко зараз обрав лінію захисту для того, щоб якимось чином зберегтися на посаді генпрокурора України.

Якщо говорити про наслідки, то я вважаю, що Луценку це особливо не допоможе. Він зараз намагається залучитися підтримкою у США, зокрема з оточення Трампа і таким чином спробувати зберегтися на посаді. Тому що за ініціативи новообраного президента будуть ініційовані кадрові зміни, в тому числі і в Генеральній прокуратурі. Верховна Рада, після сьогоднішнього розпуску коаліції, буде прислухатися до Зеленського і все буде залежати від тієї кандидатури, яку він подасть".

Також Мокан описав можливі дії Верховної Ради та Зеленського та загальні наслідки:

"Глобально Верховна рада втручатися у цей конфлікт не буде. Вже були непрямі коментарі з боку штабу Зеленського, що вони не збираються ставати на чиюсь сторону і відверто комусь підігравати.

Я думаю, це все закінчиться тільки інформаційним протистоянням. Думаю, кримінальної складової не буде і на міжнародному іміджу воно теж не відобразиться. 

Через низьку результативність Генеральної прокуратури у Луценко низькі міжнародні рейтинги, а Лещенко зараз намагається вибороти собі перспективи на наступні скликання, але перетворюється на лайт-варіант токсичного депутата.
На даному етапі ця інформаційна війна йде на шкоду більше Лещенку ніж Луценку, який розуміє, що його відставка не за горами”.

В коментарі для АСПІ український політтехнолог Ярослав Макітра вважає, що конфлікт між двома "Л" - це  наслідки підтримки демократів Україною під час виборів в США 2016 року. А самій Україні давно треба позбавитись своєю "меншовартості".

 "Це одна зі спроб перемогти Джо Байдена республіканцями. Тому, щоб скомпрометувати Байдена, звичайно потрібна українська Генпрокуратура. Але, тут варто зазначити, якщо б пан Лещенко та вся українська політична еліта в 2016 році не грали б на одній із сторін у виборах США — демократів, тоді б зараз ситуацій і підстав використовувати командою Трампа українців було б набагато менше.

Зараз ми маємо дзеркальний серіал. Якщо тоді використовувала (Україну, — ред.) команда демократів на чолі з Гіларі Клінтон, то зараз використовує команда республіканців на чолі з Трампом. А Луценко, розуміючи, що його не хочуть бачити генпрокурором у новій команді за допомогою американців намагається отримати імунітет для того, щоб залишитись на своїй посаді.

Українські політики, на жаль, не позбулись меншовартості. Якщо раніше був орієнтир на Москву, то тепер на Вашингтон. Якщо послухати чи Лещенко, чи Луценко – вони з великим пієтетом говорять про американську владу. Навіть їхня риторика відкриває варіанти. Луценко не заявляє, що Лещенко порушив українське законодавство тощо. Він чітко каже, що втручається в вибори Сполучених Штатів, ми будемо вести кримінальне провадження. Кримінальне провадження з приводу чого? Цією заявою він чітко демонструє, що грає в інтересах теперішнього Держдепу".

Кандидат політичних наук та експерт-міжнародник Володимир Кушниренко в коментарі для АСПІ розказав, що ситуація з Луценко та Лещенко – це лише один невеликий випадок, коли Україну в своїх інтересах використовують інші держави.

 "Те, що американці на нашій території вирішували свої внутрішні справи - це давно відомо. Мені здається, що Лещенко — це один з маленьких елементів загального настрою, який був під час президентських виборів (у США, – ред.). Якщо Луценко як генеральний прокурор говорить, що ми це викрили і ми це знаємо, не американці, в даному випадку, а саме ініціативу проявив генпрокурор України, то, мабуть, це щось значить.

Це говорить про те, що ми перебуваємо в режимі обмеженого суверенітету. Одні держави у нас територію, м’яко кажучи, "позичають" - анексія Криму та події на Сході України. Інші держави виставляють нам ультиматуми їх меншості в Україні – європейські. Інші держави чітко визначають, що курс, яким Україна йде, це я кажу про Польщу, неправильний, вона антипольський.

Тобто вже кожна країна втрутилась в те, що тут відбувається. Звичайно, це ще один скандал з Америкою. Чому ми стаємо ареною для різноманітних політичних баталій інших держав – це питання для Служби безпеки України, до колишнього президента України".

У всій цій ситуації зрозуміло лише одне: з точки зору логіки - тут немає логіки. Тут є тільки вигода, яку переслідують всі сторони конфлікту і розв'язувати цей клубок, звичайно ж, ніхто не буде.

Герман Крігер

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Матеріали по темі
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Чи застосовують спрощені режими оподаткування в Європі та яка сфера застосування реєстраторів розрахункових операцій? 

25 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Кабінет міністрів обіцяє скоротити смертність і збільшити тривалість життя

11 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Верховна Рада частково вирішила майбутню долю розподілу влади в Києві, ухваливши в першому читанні закон "Про місто Київ – столицю Україну" 

4 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

На хвилі популярності навчання за кордоном українські студенти забувають, що в Україні також існує багато привабливих навчальних закладів, але, найголовніше, —  це пільги, які надають ці заклади.

12 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Чи застосовують спрощені режими оподаткування в Європі та яка сфера застосування реєстраторів розрахункових операцій? 

25 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Кабінет міністрів обіцяє скоротити смертність і збільшити тривалість життя

11 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Верховна Рада частково вирішила майбутню долю розподілу влади в Києві, ухваливши в першому читанні закон "Про місто Київ – столицю Україну" 

4 жовтня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

На хвилі популярності навчання за кордоном українські студенти забувають, що в Україні також існує багато привабливих навчальних закладів, але, найголовніше, —  це пільги, які надають ці заклади.

12 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Основні положення законопроєкту МОЗ про заборону продажу тютюну зі смаком та заборону використовувати вейп та електронні сигарети в приміщенні. 

9 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Експерт з питань енергетики Валентин Землянський виклав три можливих сценарії газових переговорів між Україною і Росією.

8 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Зухвалі дії бойовиків вздовж узбережжя Азовського моря несуть загрозу мирним жителям регіону.  

8 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Ймовірна дата першого засідання Верховної Ради IX скликання —  24 серпня.

6 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Загальновідома істина, що у держави нема своїх грошей – є гроші платників податків.

1 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Великий рейтинг довіри Володимира Зеленського та жага українців до так званих "нових облич" дозволили звичайним людям "з вулиці" стати депутатами. Хто ж буде писати закони, за якими житиме вся Україна — читайте далі у матеріалі від АСПІ. 

 

29 липня 2019
Вибір редакції

10 січня в Лас-Вегасі завершилася найбільша виставка споживчої електроніки Consumer Electronic Show (CES)-2020, на якій великі компанії і маловідомі стартапи представили свої технологічні новинки.

18 січня 2020

15 січня Федерація профспілок України влаштовує пікет парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів з метою захисту конституційних, трудових і соціально-економічних прав працівників та діяльності профспілок.

15 січня 2020

У Шевченківському районному суді Києва 9 січня відбувся розгляд справи відомого вбивці собак Олексія Святогора, що отруїв тисячі тварин.

9 січня 2020

В огляді ASPI - топ-12 подій, що викликають оптимізм і якими запам'ятався 2019-й, рік політичних рекордів, розіграшів і важливих соціальних ініціатив.

30 грудня 2019