Лижний сезон-2020: скільки коштує навчитися і де краще кататися

19 грудня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні

Актуальні ціни на навчання з інструктором, оренду обладнання та вартість катання на основних гірськолижних курортах України - в огляді ASPI.

У цьому сезоні обговорюють дві новини, хорошу і не дуже. Перша - взимку-2020 власники багатьох гірськолижних комплексів вирішили не піднімати ціни в порівнянні з минулим роком. Друга - незважаючи на це, лижний відпочинок як і раніше залишається недешевим задоволенням.

Наприклад, вартість індивідуальних занять з інструктором стартує від 220 грн за 25-хвилинний урок і досягає 700 грн за годину.

Оренда гірськолижного спорядження від 120 до 500 грн в день в залежності від торгової марки. А середня ціна на одноденний абонемент на підйомники (ski-pass) становить близько 700 грн. Але на цю послугу діє широка система знижок.

Вивчивши всі пропозиції, ми вибрали оптимальні цінові варіанти навчитися катанню на гірських лижах і сноуборді. А також підібрали найбільш відповідні і не дуже обтяжливі в фінансовому плані місця катання для новачків і професіоналів.

Ближче до дому

Найбільш бюджетний варіант навчитися кататися на гірських лижах або оволодіти мистецтвом спуску з засніженої вершини на сноуборді - це спорткомплекси в межах великих міст подалі від традиційних гірськолижних курортів Карпат.

Поки найбільше пропозицій в Києві - до послуг новачків і бувалих лижників чотири спорткомплекси.

Клуб Proleski в Art Moll, вул. Академіка Заболотного, 37.

Ідеальний варіант для новачків. Тут займаються на тренажері, що імітує спуск з гори. Простіше кажучи, це похила площина з рухомої вгору мокрою стрічкою - повна ілюзія гірськолижного спуску.

Інструктори запевняють, що десять хвилин безперервних занять дорівнюють шести кілометрам спуску зі схилу гори, а ковзання тривалістю в годину - це все одно, що подолати дистанцію 36 км, з'їжджаючи з вершини.

Катанню навчають дорослих і дітей, починаючи з чотирьох років. Одне 25-хвилинне заняття з тренером обійдеться в 220-260 грн.

Самостійно закріпити отримані навички коштує 100 грн / 10 хвилин. А повністю освоївшись, можна замовити «денний безліміт» катання за 800 грн. При цьому все спорядження входить у вартість.

Goloseev Ski Park, вул. Генерала Родимцева, 8.

Підходить як для початківців, так і для любителів, які бажають відновити або поліпшити свої навички гірськолижного спуску.

Завдяки природному рельєфу для катання доступний 500-метровий гірськолижний схил.
Інструктори тутешньої школи навчать азам спуску новачків і дітей з трьох років за 550 грн / год. Тут же на місці працює прокат необхідного спорядження.

Повний комплект для спуску на гірських лижах чи сноуборді обійдеться в 250-400 грн / 4 год залежно від виробника і дня тижня - на вихідних дорожче. Оренда комплекту спорядження для дітей коштує 200 грн / 4 год.

Слід врахувати додаткові витрати у вигляді оплати підйомника - абонемент на дві години обійдеться в 200 грн, у вихідні дні - на сотню дорожче.

"Вишгора клуб", Вишгород, вул. Ватутіна 102, 15 хвилин їзди від Києва.

Схил довжиною в 200 метрів найбільше підходить для тих, хто тільки навчився стояти на лижах і хоче закріпити отримані навички.

Правда, ціни тут вище: прокат спорядження для дорослого 120 грн / год, дитячий комплект 100 грн / год. Плюс підйом на схил - 30 грн разовий або 100-200 грн за дві години. Зате є можливість покататися вночі на освітленій трасі - це коштує 250 грн за всю ніч.

Спорткомплекс "Протасів Яр", вул. Протасів Яр, 23а.

Тут передбачені заняття для новачків і досвідчених спортсменів. Відкрито чотири траси: дитяча навчальна (150 м), спуск для початківців (275 м), для професіоналів (320 м) і комбінована довжиною 500 м для середнячків і професіоналів.

Вартість індивідуального навчання 500 грн / год. Тут же можна взяти напрокат комплект спорядження за 250 грн на весь день (сноуборд на 50 грн дорожче).

Дитячий лижний / сноуборд комплект обійдеться в 200 грн. Але потрібно врахувати, що додатковий захист (шолом, маска, рукавички) коштує 50 грн / позиція. Плюс разовий підйом 20-35 грн.

У Харківській області діє свій локальний лижний курорт - гірськолижний комплекс "Екстрім-стиль", вул. Альпійська, 3.

Кілька трас, найдовша з яких 400 м, підходять для новачків і тих, хто вже давно і впевнено стоїть на лижах. Вартість послуг інструкторів лижної школи 500 грн / год.

Прокат гірськолижного спорядження для дорослого на день коштує 250 грн, для дитини 200 грн (у вихідні плюс 50 грн).

Працюють два бугельні витяги, ціна одного підйому 20-30 грн в залежності від дня тижня, але можна купити абонемент на один-три години (150-250 грн).

Що стосується Львова та околиць, то оптимальний варіант - це гірськолижний комплекс "Казкова поляна", с. Поляна в півгодини їзди від Львова.

Тут діють дві траси: основна довжиною 900м і навчальна на 150 м спуску. Вчитися стояти на лижах не дуже дорого - 400 грн / год. Або ж можна купити триденний курс навчання за 1200 грн і добре заощадити.

Тут також працює недорогий прокат: комплект спорядження обійдеться в 120 грн на весь день (у вихідні - на 30 грн дорожче).

Вартість підйому вгору траси 40 грн / один раз, але можна купити абонемент вартістю 500 грн на 25 підйомів.

Вище в гори

Спуски крутіше, траси довше, емоції яскравіше - за цим потрібно їхати в Карпати. Навіть з урахуванням м'яких зим сніг тут є завжди завдяки сніговим гарматам. Але в цьому випадку потрібно бути готовим і заплатити більше.

Найбільш розкрученим і дорогим залишається гірськолижний комплекс Буковель, с. Поляниця, Івано-Франківська область, 110 км від Івано-Франківська.

68 км трас різної складності, включаючи санні, обслуговують в цілому 16 підйомників. Денний абонемент на підйоми коштує 1120 грн, але діє безліч додаткових знижок і акцій за клубними картками. У деяких випадках економія становить до 60%.

Середня ціна прокату лижного спорядження та комплекти для катання на сноуборді 430 грн. на весь день плюс в обов'язковому порядку шолом за 60 грн.

Послуги лижних інструкторів у Буковелі одні з найдорожчих - 650 грн за годину, дітей молодше шести років не вчать.

Славське, Львівська область, 137 км від Львова.

Для катання доступні 11 трас протяжністю один-два км, які обслуговують 20 підйомників.
Середня вартість абонемента на підйом 550 грн, але у вихідні та високий сезон (до 12 січня) ціну підвищують до 700 грн.

Для початківців лижників, які займаються в основному на горі Політехнік, вартість разового підйому на бугельному витягу 20-25 грн.

Годинне заняття з інструктором обійдеться в 500 грн / год в будні дні і 600 грн у вихідні. Прокат гірськолижного спорядження - 200 грн на весь день.

Гірськолижний комплекс Драгобрат, Закарпатська область, 125 км від Івано-Франківська.

Тут відкриті траси для любителів та екстремалів протяжністю один км і навчальні спуски довжиною 230-260 м. Є можливість поганяти по цілині – нерозчищеному снігу.

Годинний урок у інструктора місцевої лижної школи обійдеться в 400 грн. Прокат спорядження - 150-200 грн / день, для фрірайду 350 грн / день, для катання на сноуборді 150-200 грн / день. При цьому можна підібрати спорядження для дітей від двох років.

Один підйом на підйомнику бугеля коштує 20-40 грн, але діє система знижок. Також знижені ціни для туристів, які проживають на території комплексу.

Мигово, Чернівецька область, 63 км від Чернівців.

Тут катаються на схилах гори Мала Кичера. Сніг є завжди завдяки потужній системі штучного снігового покриття трас.

Два спуску протяжністю 1100 і 1300 з перепадом висот 181 м сертифіковані як слалом-траси для національних і міжнародних змагань - відмінний варіант для професіоналів.

Для новачків на спуску відгороджений стометровий підйом, а для байдужих до лиж є окрема траса для сноутюбінга протяжністю 150 м.

На горі працюють два бугельні витяги і чотири турнікети. Адміністрація запевняє, що стояти в черзі на підйомник доведеться не більше десяти хвилин.

Денний абонемент на підйомник обійдеться в 600 грн, у вихідні 700 грн, високий сезон (до 14 січня) - 850 грн. Для туристів, які проживають на території комплексу, діє знижка 30%.

Прокат гірськолижного спорядження для дорослого коштує 180 грн / день, для дитини 130 грн / день.

Година уроку з інструктором гірськолижної школи для дорослих і дітей обійдеться в 500 грн.

Гірськолижний комплекс Плай, с. Плав'є, Львівська область, 139 км від Львова.

Для любителів відкриті дві сині траси для новачків, три червоні для лижників із середнім рівнем підготовки і складна - у верхній частині гори для професіоналів. Перепад висот - 260 м.

Лижна школа не з дешевих: година занять з дитиною коштує 500 грн, для дорослого 600 грн, а у вихідні дні на 100 грн. дорожче.

Прокат спорядження в будні дні для дорослих обійдеться в 220 грн, для дітей - 130 грн (у вихідні плюс 50 грн.).

Денний абонемент на підйом зазвичай коштує 800 грн, але в високий сезон до 20 січня послуга дорожчає до 950 грн.

Красія, с. Вишка Закарпатська область, 70 км від Ужгорода.

Це гірськолижний курорт з найдовшим в Україні спуском - 3,5 км при ширині траси до 250 м.
При цьому тутешні траси підходять як для новачків, так і для професіоналів. Любителям екстриму пропонують повправлятися в спусках по цілині.

На гору піднімають два крісельних підйомника, вартість абонемента на високий сезон до 12 січня 500 грн на півдня або 850 грн / день.

У прокаті широкий вибір спорядження, оренда обійдеться від 170 до 300 грн в день в залежності від виробника. Орендувати сноуборд коштує 200 / день. Але в будь-якому випадку обов'язкова оренда шолома - це ще додатково 50 грн / день.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Матеріали по темі
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Ще 23 лютого на тлі російської загрози на засіданні Верховної Ради України у сесійній залі знаходилося лише сім з сорока нардепів від цієї політичної сили. Куди зникли нардепи проросійської партії та яка їхня доля в майбутньому, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Після визнання Росією терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР" експерти заговорили про кінець Мінських угод. Про наслідки ліквідації цього переговорного майданчика, розповів науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, професор Національного університету "Києво-Могилянська Академія" Олексій Гарань.

22 лютого 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Ще 23 лютого на тлі російської загрози на засіданні Верховної Ради України у сесійній залі знаходилося лише сім з сорока нардепів від цієї політичної сили. Куди зникли нардепи проросійської партії та яка їхня доля в майбутньому, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Після визнання Росією терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР" експерти заговорили про кінець Мінських угод. Про наслідки ліквідації цього переговорного майданчика, розповів науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, професор Національного університету "Києво-Могилянська Академія" Олексій Гарань.

22 лютого 2022

Депутат із фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко прокоментував визнання Російською Федерацією так званих "Л/ДНР". Він заявив, що Україна має продемонструвати жорстку реакцію. 

22 лютого 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

За повідомленнями з Єлисейського палацу, результатом переговорів президентів Росії та Франції Володимира Путіна та Емманюеля Макрона 20 лютого має стати саміт для визначення нової архітектури миру та безпеки в Європі. Як на таку пропозицію фактично нового поділу світу відреагують США та Україна, ASPI news розповів заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

21 лютого 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

Президент України Володимир Зеленський заявив про запровадження "цифрового народовладдя" через застосунок "Дія". Навіщо це потрібно владі, ASPI news пояснив політолог, нардеп VIII скликання Олександр Черненко.

18 лютого 2022

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук відреагував на голосування депутатів російської Держдуми за прийняття звернення до Володимира Путіна щодо можливості визнання так званих "ЛНР" і "ДНР". Він зазначив, що підійматиме на РНБО питання персональних санкцій. 

16 лютого 2022

Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.

16 лютого 2022
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції проти телеканалу "Наш" терміном на п'ять років під час виїзного засідання в Харкові 11 лютого. Наслідки рішення РНБО прокоментував політичний експерт Костянтин Матвієнко.

14 лютого 2022
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022

Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.

16 лютого 2022

Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.

3 лютого 2022