Лижний сезон-2020: скільки коштує навчитися і де краще кататися

Автор:
172
последние новости в Украине останні новини в Україні

Актуальні ціни на навчання з інструктором, оренду обладнання та вартість катання на основних гірськолижних курортах України - в огляді ASPI.

У цьому сезоні обговорюють дві новини, хорошу і не дуже. Перша - взимку-2020 власники багатьох гірськолижних комплексів вирішили не піднімати ціни в порівнянні з минулим роком. Друга - незважаючи на це, лижний відпочинок як і раніше залишається недешевим задоволенням.

Наприклад, вартість індивідуальних занять з інструктором стартує від 220 грн за 25-хвилинний урок і досягає 700 грн за годину.

Оренда гірськолижного спорядження від 120 до 500 грн в день в залежності від торгової марки. А середня ціна на одноденний абонемент на підйомники (ski-pass) становить близько 700 грн. Але на цю послугу діє широка система знижок.

Вивчивши всі пропозиції, ми вибрали оптимальні цінові варіанти навчитися катанню на гірських лижах і сноуборді. А також підібрали найбільш відповідні і не дуже обтяжливі в фінансовому плані місця катання для новачків і професіоналів.

Ближче до дому

Найбільш бюджетний варіант навчитися кататися на гірських лижах або оволодіти мистецтвом спуску з засніженої вершини на сноуборді - це спорткомплекси в межах великих міст подалі від традиційних гірськолижних курортів Карпат.

Поки найбільше пропозицій в Києві - до послуг новачків і бувалих лижників чотири спорткомплекси.

Клуб Proleski в Art Moll, вул. Академіка Заболотного, 37.

Ідеальний варіант для новачків. Тут займаються на тренажері, що імітує спуск з гори. Простіше кажучи, це похила площина з рухомої вгору мокрою стрічкою - повна ілюзія гірськолижного спуску.

Інструктори запевняють, що десять хвилин безперервних занять дорівнюють шести кілометрам спуску зі схилу гори, а ковзання тривалістю в годину - це все одно, що подолати дистанцію 36 км, з'їжджаючи з вершини.

Катанню навчають дорослих і дітей, починаючи з чотирьох років. Одне 25-хвилинне заняття з тренером обійдеться в 220-260 грн.

Самостійно закріпити отримані навички коштує 100 грн / 10 хвилин. А повністю освоївшись, можна замовити «денний безліміт» катання за 800 грн. При цьому все спорядження входить у вартість.

Goloseev Ski Park, вул. Генерала Родимцева, 8.

Підходить як для початківців, так і для любителів, які бажають відновити або поліпшити свої навички гірськолижного спуску.

Завдяки природному рельєфу для катання доступний 500-метровий гірськолижний схил.
Інструктори тутешньої школи навчать азам спуску новачків і дітей з трьох років за 550 грн / год. Тут же на місці працює прокат необхідного спорядження.

Повний комплект для спуску на гірських лижах чи сноуборді обійдеться в 250-400 грн / 4 год залежно від виробника і дня тижня - на вихідних дорожче. Оренда комплекту спорядження для дітей коштує 200 грн / 4 год.

Слід врахувати додаткові витрати у вигляді оплати підйомника - абонемент на дві години обійдеться в 200 грн, у вихідні дні - на сотню дорожче.

"Вишгора клуб", Вишгород, вул. Ватутіна 102, 15 хвилин їзди від Києва.

Схил довжиною в 200 метрів найбільше підходить для тих, хто тільки навчився стояти на лижах і хоче закріпити отримані навички.

Правда, ціни тут вище: прокат спорядження для дорослого 120 грн / год, дитячий комплект 100 грн / год. Плюс підйом на схил - 30 грн разовий або 100-200 грн за дві години. Зате є можливість покататися вночі на освітленій трасі - це коштує 250 грн за всю ніч.

Спорткомплекс "Протасів Яр", вул. Протасів Яр, 23а.

Тут передбачені заняття для новачків і досвідчених спортсменів. Відкрито чотири траси: дитяча навчальна (150 м), спуск для початківців (275 м), для професіоналів (320 м) і комбінована довжиною 500 м для середнячків і професіоналів.

Вартість індивідуального навчання 500 грн / год. Тут же можна взяти напрокат комплект спорядження за 250 грн на весь день (сноуборд на 50 грн дорожче).

Дитячий лижний / сноуборд комплект обійдеться в 200 грн. Але потрібно врахувати, що додатковий захист (шолом, маска, рукавички) коштує 50 грн / позиція. Плюс разовий підйом 20-35 грн.

У Харківській області діє свій локальний лижний курорт - гірськолижний комплекс "Екстрім-стиль", вул. Альпійська, 3.

Кілька трас, найдовша з яких 400 м, підходять для новачків і тих, хто вже давно і впевнено стоїть на лижах. Вартість послуг інструкторів лижної школи 500 грн / год.

Прокат гірськолижного спорядження для дорослого на день коштує 250 грн, для дитини 200 грн (у вихідні плюс 50 грн).

Працюють два бугельні витяги, ціна одного підйому 20-30 грн в залежності від дня тижня, але можна купити абонемент на один-три години (150-250 грн).

Що стосується Львова та околиць, то оптимальний варіант - це гірськолижний комплекс "Казкова поляна", с. Поляна в півгодини їзди від Львова.

Тут діють дві траси: основна довжиною 900м і навчальна на 150 м спуску. Вчитися стояти на лижах не дуже дорого - 400 грн / год. Або ж можна купити триденний курс навчання за 1200 грн і добре заощадити.

Тут також працює недорогий прокат: комплект спорядження обійдеться в 120 грн на весь день (у вихідні - на 30 грн дорожче).

Вартість підйому вгору траси 40 грн / один раз, але можна купити абонемент вартістю 500 грн на 25 підйомів.

Вище в гори

Спуски крутіше, траси довше, емоції яскравіше - за цим потрібно їхати в Карпати. Навіть з урахуванням м'яких зим сніг тут є завжди завдяки сніговим гарматам. Але в цьому випадку потрібно бути готовим і заплатити більше.

Найбільш розкрученим і дорогим залишається гірськолижний комплекс Буковель, с. Поляниця, Івано-Франківська область, 110 км від Івано-Франківська.

68 км трас різної складності, включаючи санні, обслуговують в цілому 16 підйомників. Денний абонемент на підйоми коштує 1120 грн, але діє безліч додаткових знижок і акцій за клубними картками. У деяких випадках економія становить до 60%.

Середня ціна прокату лижного спорядження та комплекти для катання на сноуборді 430 грн. на весь день плюс в обов'язковому порядку шолом за 60 грн.

Послуги лижних інструкторів у Буковелі одні з найдорожчих - 650 грн за годину, дітей молодше шести років не вчать.

Славське, Львівська область, 137 км від Львова.

Для катання доступні 11 трас протяжністю один-два км, які обслуговують 20 підйомників.
Середня вартість абонемента на підйом 550 грн, але у вихідні та високий сезон (до 12 січня) ціну підвищують до 700 грн.

Для початківців лижників, які займаються в основному на горі Політехнік, вартість разового підйому на бугельному витягу 20-25 грн.

Годинне заняття з інструктором обійдеться в 500 грн / год в будні дні і 600 грн у вихідні. Прокат гірськолижного спорядження - 200 грн на весь день.

Гірськолижний комплекс Драгобрат, Закарпатська область, 125 км від Івано-Франківська.

Тут відкриті траси для любителів та екстремалів протяжністю один км і навчальні спуски довжиною 230-260 м. Є можливість поганяти по цілині – нерозчищеному снігу.

Годинний урок у інструктора місцевої лижної школи обійдеться в 400 грн. Прокат спорядження - 150-200 грн / день, для фрірайду 350 грн / день, для катання на сноуборді 150-200 грн / день. При цьому можна підібрати спорядження для дітей від двох років.

Один підйом на підйомнику бугеля коштує 20-40 грн, але діє система знижок. Також знижені ціни для туристів, які проживають на території комплексу.

Мигово, Чернівецька область, 63 км від Чернівців.

Тут катаються на схилах гори Мала Кичера. Сніг є завжди завдяки потужній системі штучного снігового покриття трас.

Два спуску протяжністю 1100 і 1300 з перепадом висот 181 м сертифіковані як слалом-траси для національних і міжнародних змагань - відмінний варіант для професіоналів.

Для новачків на спуску відгороджений стометровий підйом, а для байдужих до лиж є окрема траса для сноутюбінга протяжністю 150 м.

На горі працюють два бугельні витяги і чотири турнікети. Адміністрація запевняє, що стояти в черзі на підйомник доведеться не більше десяти хвилин.

Денний абонемент на підйомник обійдеться в 600 грн, у вихідні 700 грн, високий сезон (до 14 січня) - 850 грн. Для туристів, які проживають на території комплексу, діє знижка 30%.

Прокат гірськолижного спорядження для дорослого коштує 180 грн / день, для дитини 130 грн / день.

Година уроку з інструктором гірськолижної школи для дорослих і дітей обійдеться в 500 грн.

Гірськолижний комплекс Плай, с. Плав'є, Львівська область, 139 км від Львова.

Для любителів відкриті дві сині траси для новачків, три червоні для лижників із середнім рівнем підготовки і складна - у верхній частині гори для професіоналів. Перепад висот - 260 м.

Лижна школа не з дешевих: година занять з дитиною коштує 500 грн, для дорослого 600 грн, а у вихідні дні на 100 грн. дорожче.

Прокат спорядження в будні дні для дорослих обійдеться в 220 грн, для дітей - 130 грн (у вихідні плюс 50 грн.).

Денний абонемент на підйом зазвичай коштує 800 грн, але в високий сезон до 20 січня послуга дорожчає до 950 грн.

Красія, с. Вишка Закарпатська область, 70 км від Ужгорода.

Це гірськолижний курорт з найдовшим в Україні спуском - 3,5 км при ширині траси до 250 м.
При цьому тутешні траси підходять як для новачків, так і для професіоналів. Любителям екстриму пропонують повправлятися в спусках по цілині.

На гору піднімають два крісельних підйомника, вартість абонемента на високий сезон до 12 січня 500 грн на півдня або 850 грн / день.

У прокаті широкий вибір спорядження, оренда обійдеться від 170 до 300 грн в день в залежності від виробника. Орендувати сноуборд коштує 200 / день. Але в будь-якому випадку обов'язкова оренда шолома - це ще додатково 50 грн / день.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Матеріали по темі
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Епідемія коронавірусу шириться світом, дедалі частіше зустрічаються люди у масках на українських вулицях та станціях метро.

26 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Народна депутатка України нинішнього скликання Софія Федина прибула на допит в ДБР після вручення їй підозри, пов'язаної з відео-виступом у жовтні 2019 року разом з волонтеркою Марусею Звіробій.

25 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Натиск електронної комерції призвів до того, що по всьому світу відкриваються концептуальні магазини, здатні перетворювати шопінг у різновид дозвілля.

24 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Мати дитини розповіла, що за останні три роки син зробив кілька спроб накласти на себе руки.

21 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Епідемія коронавірусу шириться світом, дедалі частіше зустрічаються люди у масках на українських вулицях та станціях метро.

26 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Народна депутатка України нинішнього скликання Софія Федина прибула на допит в ДБР після вручення їй підозри, пов'язаної з відео-виступом у жовтні 2019 року разом з волонтеркою Марусею Звіробій.

25 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Натиск електронної комерції призвів до того, що по всьому світу відкриваються концептуальні магазини, здатні перетворювати шопінг у різновид дозвілля.

24 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Мати дитини розповіла, що за останні три роки син зробив кілька спроб накласти на себе руки.

21 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Спалах нового коронавірусу, що виник у китайській провінції Хубей, не лише спричинив тисячі смертей місцевих жителів, але також спровокував паніку серед приїжджих і, як наслідок, викликав необхідність їх евакуації на батьківщину – з подальшим розміщенням на карантин. Як зустрічали своїх співгромадян, можливих носіїв захворювання, в Україні та Ізраїлі – в матеріалі ASPI.

21 лютого 2020

Відомий харківський педіатр Євген Комаровський опублікував гнівний пост, в якому викривав непослідовність громадян України, починаючи від народного самолікування, і закінчуючи нехтуванням низки заходів безпеки в повсякденному житті.

 
20 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Лікарі та вчені все ще вивчають новий вірус, ліків від нього наразі немає, але більшість хворих одужують. То як же їх лікують? Про це у своїй статті розповів ізраїльський доктор Ітай Галь.

20 лютого 2020

Проблематика законопроекту щодо дезінформації та чи є свобода слова в умах інформаційної війни – на ці та інші теми жваво дискутували експерти під час круглого столу в Інституті зовнішньополітичних досліджень.

18 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Судну дозволили висадити пасажирів у Камбоджі, тепер медики стурбовані тим, що пасажири розлетяться по домівках, потенційно представляючи загрозу.

 
18 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

У Мюнхені пройшла 56-я конференція з безпеки, яка в певній мірі була присвячена "українському питанню". Про головні меседжі форуму, що стосуються України, і про те, наскільки продуктивними для нашої країни виявляться його результати - в матеріалі ASPI.

17 лютого 2020
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Натиск електронної комерції призвів до того, що по всьому світу відкриваються концептуальні магазини, здатні перетворювати шопінг у різновид дозвілля.

24 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Мати дитини розповіла, що за останні три роки син зробив кілька спроб накласти на себе руки.

21 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

У Мюнхені пройшла 56-я конференція з безпеки, яка в певній мірі була присвячена "українському питанню". Про головні меседжі форуму, що стосуються України, і про те, наскільки продуктивними для нашої країни виявляться його результати - в матеріалі ASPI.

17 лютого 2020

День святого Валентина святкують мільйони людей у світі, бажаючи показати любов до своєї другої половинки. Однак історія святого заплутана, як детектив.

14 лютого 2020