"Розіп'ятий хлопчик", або як депутати та чиновники відреагували на скандал із "Дитячим Євробаченням"
Вже кілька днів в українських ЗМІ та соцмережах активно обговорюється ситуація із дванадцятирічним школярем Максимом Ткачуком, якому Національна суспільна телерадіокомпанія України не дозволила брати участь у відборі до конкурсу "Дитяче Євробачення". ASPI news зібрало найбільш яскраві реакції на цю подію.
Хто такий Максим Ткачук і чому йому відмовили у відборі "Дитячого Євробачення"?
З інтернет-ресурсів відомо, що Максим Ткачук – хлопчик з Волині, якого при народженні залишили батьки, а його вихованням зайнялася бабуся. Помітивши у свого внука вокальні здібності, жінка почала активно залучати хлопчика до різноманітних конкурсів, в тому числі міжнародних. Перемога на одному з них зіграла з дитиною злий жарт – у березні 2020 року Максим взяв участь у фестивалі Stars of the Albion в Лондоні, що був заснований Міжнародною музичною академією Music Nova, директоркою якої є російська піаністка Людмила Терентьєва. Сам же конкурс проводився за підтримки організації "Представництво Росспівробітництва в Лондоні", яку очолює член фракції "Єдина Росія" Євгеній Примаков.
Фестиваль Stars of the Albion в Лондоні був приурочений до 75-річчя "Великої перемоги". Під час свого виступу Максим виконав радянську пісню "Смуглянка" – за участь у конкурсі та вибір репертуару відео з талановитим виконавцем одразу ж отримало різкі критичні відгуки в українському суспільстві.
Повертаючись до "Євробачення", зазначимо, що після ситуації із переможницею дорослого відбору Maruv, яка відмовилась підписувати контракт через заборону гастролей у Росії, Національна суспільна телерадіокомпанія України зробила правила відбору більш жорсткими – наразі участь у конкурсі не можуть брати артисти, у яких раніше були гастролі в Росії або ж ті, які брали участь у конкурсах, організацією яких займалися державні органи РФ. Саме через цей пункт, за словами голови правління НСТУ Зураба Аласанії, заявку Максима Ткачука було скасовано.
Незважаючи на те, що "Росспівробітництво" офіційно не значиться серед організаторів конкурсу Stars of the Albion, члени НСТУ переконані, що воно причетне до його фінансування, і заявили, що беруть на себе відповідальність за таку позицію.
Хто і як відреагував на недопуск Максима Ткачука до конкурсу?
Голова НСТУ Зураб Аласанія
На своїй Facebook-сторінці голова Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія наголосив – участь Максима Ткачука у дитячому відборі "Євробачення" скасовано саме через фінансування конкурсу Stars of the Albion, в якому взяв участь вокаліст, російською стороною, що суперечить прописаним НСТУ нормам. Також він зауважив, що деякі ЗМІ активно маніпулюють термінами "сирота" та "помста за Смуглянку", уникаючи згадувань того ж "Росспівробітництва".
Зазначимо, що незважаючи на справді доволі часте використання терміну "сирота" щодо Максима Ткачука, у вільному доступі є лише інформація про відмову батьків від його виховання, але не про їх смерть. Тому, вочевидь, в даному контексті "сирота" використовується як соціальне поняття, а не фактичне.
Олександр Дубінський, фракція "Слуга народу"
Депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський вкрай різко відреагував на недопуск хлопчика до пісенного конкурсу – на своїй Facebook-сторінці він наголосив, що ситуацію може вирішити лише президент України Володимир Зеленський, причому не дзвінком до Кабінету Міністрів, а зміною керівництва НСТУ. Також Дубінський зробив акцент на тому, що чинний голова НСТУ Зураб Аласанія не домігся високих рейтингів на каналі суспільного мовлення.
"Гнати цих аласаній потрібно не через конкретну ситуацію з Максимом, а через те, що ці телечиновники не здатні зацікавити своїм "Суспільним ТВ" навіть один відсоток нашого суспільства – втім, мають нахабство анульовувати голоси тих, хто проголосували на відборі за кандидата, якого вважали достойним", – написав він.
Максим Бужанський, фракція "Слуга народу"
Ситуацію із Максимом Ткачуком не оминув своєю увагою і інший депутат від "Слуги народу" Максим Бужанський, добре відомий своїм "мовним законопроєктом", що мав скасувати перехід учнів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року.
Бужанський заявив, що Аласанія має вибачитись перед хлопчиком та поновити його участь у національному відборі, а також зазначив, що бачить у такому рішенні перевищення Аласанією своїх повноважень. Бужанський наголосив, що "Росспівробітництво" було лише одним із партнерів фестивалю Stars of the Albion, а не його головним організатором.
Пізніше депутат виклав на своїй Facebook-сторінці копію депутатського звернення до голови НСТУ Аласанії з проханням надати докази порушення конкурсантом Максимом Ткачуком встановлених норм та інформацію щодо того, чи надавалась йому можливість захистити свої права на участь в конкурсі; а також депутатське звернення до Генерального прокурора Ірини Венедіктової із проханням провести досудове розслідування щодо перевищення Аласанією повноважень та вчинення дій, що мають ознаки злочину.
Генпродюсер "Суспільне UA" Ярослав Лодигін
Генеральний продюсер "Суспільне UA" Ярослав Лодигін також прокоментував ситуацію, що склалася, на своїй сторінці у соцмережі. Він зазначив, що НСТУ не може скасувати своє рішення щодо відмови участі в конкурсі, адже порушення правил все ж відбулося, втім визнає талант хлопця і з розумінням ставиться до дій його бабусі, яка намагалася допомогти онуку з реалізацією здібностей. Лодигін зауважив, що з 14 років Максим зможе самостійно обирати творчу дорогу, а поки Суспільний мовник пропонує вокалісту своєрідний бонус – запис дебютного альбому на базі Будинку звукозапису у співпраці з Симфонічним оркестром та Хором Українського радіо. Продюсер зазначив, що саме тут записували свої альбоми відомі зірки української естради – від Софії Ротару до гурту "Океан Ельзи".Також Лодигін закликав усіх шукати шляхи до порозуміння, а не спілкуватися "мовою ворожнечі".
Бабуся Максима Ткачука Лариса Володимирівна
Бабуся юного вокаліста Лариса Володимирівна в інтерв'ю виданню Vesti.ua розповіла, що, як і внук, засмутилася відмові НСТУ щодо можливості взяти участь у конкурсному відборі "Дитячого Євробачення", але побажала б, аби розголос цієї події не був таким масштабним. Жінка зазначила, що найближчим часом не планує відправляти внука на жодні конкурси, адже вони можуть знову призвести до неприємного резонансу.
Біля Офісу президента України на час новорічних свят облаштували безкоштовну ковзанку, карусель, резиденцію Святого Миколая та святкові фотозони. Журналіст ASPI news відвідав локацію та розкаже, що очікує на гостей новорічної Банкової.
Президент України Володимир Зеленський подав до парламенту низку законопроєктів про множинне громадянство. Оцінку такій ініціативі для агентства ASPI news дав нардеп 9-го скликання Дмитро Разумков.
Члени парламентської фракції "Слуга народу" одягли футболки з написами "За Президента. Проти олігархів" на час виступу Володимира Зеленського зі щорічним посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України. Кореспондент ASPI news дізнався у "Слуг", чому вони вирішили організувати такий флешмоб.
У понеділок 29 листопада відбувся Online Summit від Мінцифри. Для українців було презентовано нові сервіси, які будуть пов’язані із соціальною та пенсійною сферами.
Біля Офісу президента України на час новорічних свят облаштували безкоштовну ковзанку, карусель, резиденцію Святого Миколая та святкові фотозони. Журналіст ASPI news відвідав локацію та розкаже, що очікує на гостей новорічної Банкової.
Президент України Володимир Зеленський подав до парламенту низку законопроєктів про множинне громадянство. Оцінку такій ініціативі для агентства ASPI news дав нардеп 9-го скликання Дмитро Разумков.
Члени парламентської фракції "Слуга народу" одягли футболки з написами "За Президента. Проти олігархів" на час виступу Володимира Зеленського зі щорічним посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України. Кореспондент ASPI news дізнався у "Слуг", чому вони вирішили організувати такий флешмоб.
У понеділок 29 листопада відбувся Online Summit від Мінцифри. Для українців було презентовано нові сервіси, які будуть пов’язані із соціальною та пенсійною сферами.
Жан Беленюк готовий продати свою олімпійську золоту медаль на благодійному аукціоні. Про деталі майбутнього продажу інформаційному агентству ASPI news розповів сам олімпійський чемпіон і нардеп зі "Слуги народу".
Розвиток українського спорту завжди був важливим, проте трудомістким процесом. Особливо складно робите це зараз, в умовах коронокризи.
Верховна Рада повинна демонструвати правильний приклад українцям щодо питань вакцинації від COVID-19. Про це інформаційному агентству ASPI news повідомив нардеп Олексій Гончаренко.
Москва звинуватила Анкару у тому, що українська армія купленим у турків ударним безпілотником Bayraktar знищила артилерійський розрахунок окупантів на Донбасі. Як Україні слід відреагувати на заяву Туреччини щодо перейменування дронів, які використовує ЗСУ, пояснив політолог, нардеп III-VI скликань Тарас Чорновіл.
У суботу, 30 жовтня, на місцевих виборах у Грузії провладна партія "Грузинська мрія" упевнено перемогла у другому турі опозиційний "Єдиний національний рух" третього президента Міхеїла Саакашвілі. Наслідки вибору грузинів прокоментував політолог, нардеп III-VI скликань Тарас Чорновіл.
Чорнобильська аварія стала трагічною сторінкою для всього світу, однак для Російської Федерації – це стало приводом для створення фейків. Про це заявила співзасновниця StopFake Ольга Юркова.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик.
Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.
Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.