Жартуєш - жартуй: бекграунд нового політика Володимира Зеленського

Автор:
412
последние новости в Украине останні новини в Україні

Журналісти АСПІ не змогли оминути увагою таку визначну подію, вирішили також зробити йому подарунок та зібрали найцікавіше про гумориста-політика.

Варто одразу зазначити, що не так давно Володимир Олександрович заявив про свої наміри взяти участь у президентських перегонах, як "Вікіпедія", принаймні, російська її версія, уже називає Зеленського українським політиком.

"Відчепіться" або поборник "рускава міра"

У березні 2014 року, якраз на початку російської окупації України Володимир Зеленський виступив з промовою на телеканалі "1+1", де закликав владу "відчепитися" від російськомовних українців, тим самим допомагаючи російській пропаганді розкручувати мовну проблему.

"Если на Востоке и в Крыму люди хотят говорить по-русски — отцепитесь, отстаньте от них. Дайте на законных основаниях им говорить по-русски. (...) Россия и Украина — мы действительно братские народы. Мы одного цвета, у нас одинаковая кровь, мы все друг друга понимаем", - заявив тоді Зеленський.

Нагадаємо, що окупація Криму якраз і почалася з того, що РФ прийшла "захистити" російськомовних українців.

"Розмовляти українською мовою - ета нармальна"

Воно, в принципі, і не дивно, що Зеленський так затято захищав російську мову, бо до 2017 року і сам володів державною мовою досить поверхово. І до того періоду навіть не виконував ролей українською.

Але, мабуть, після появи президентських амбіцій, комік вирішив все ж таки виправити це упущення, та з початку 2017 року почав займатися з репетитором. Про що сам же і повідомив в інтерв’ю однієї з телепрограм.

Так, відповідаючи на запитання про те, чи збирається він вчити українську у зв’язку з введенням мовних квот на телебаченні (75% україномовного телепродукту - ред.), він заявив, що інколи йому здається, що вони в ці 25% "втуляться".

"Не з приводу цього закону, проста для сєбя, дуже гарно розмовляти українською мовою - ета нармальна. І, так, я брав вчителя", - заявив шоумен (пряма мова передана дослівно).

Котлети - окремо, мухи - окремо, або що буває, коли жартуєш про політику

У 2016 році Зеленський опинився в епіцентрі скандалу, досить жорстко обсміявши Україну під час гумористичного фестивалю у Юрмалі, де переважає російська публіка.

Так, Студія "Квартал-95", де Зеленський є актором і художнім керівником, виступила з пародійним номером на чинного президента Петра Порошенка, президента-втікача Віктора Януковича та очільника Києва Віталія Кличка. У ньому Зеленський назвав Україну "жебраком", а також "актрисою німецького фільму для дорослих", яка "готова прийняти будь-яку кількість з будь-якого боку", "що таке Україна та чому у неї варто викидати гроші".

Пізніше він, звичайно, намагався реабілітуватися, заявивши, що у номері йшлося не про країну в цілому, а про владу. Але як-то кажуть, осадок-то лишився.

Зазначимо, що до цього студія Зеленського подавала до Держкіно заявку на підтримку своїх проектів у розмірі 50 млн гривень, але після скандалу вони відмовилися від участі.

"Je suis Buratino"

Втім, це не останній випадок, коли "95 Квартал" відзначився невдалими жартами.

Так, у січні 2018 року студію "95 Квартал" звинуватили в гомофобії через один з гумористичних номерів студії на їхньому новорічному концерті, де висміювалися представники ЛГБТ-спільноти.

Так, у номері під назвою "Буратіно" йшлося про те, начебто Буратіно здійснив камін-аут і заявив, що він тепер не "він", а "вона". Після чого його почали називати словами, що натякали на образливі: "Бу-рас!" "Пи-,.." тощо.

Номер вийшов в ефір 31 грудня 2017 року в новорічному випуску "Вечірнього Кварталу" на "1+1". Це викликало неабияке обурення в українському суспільстві. Активісти навіть прийшли до стін телеканалу з плакатами "95 квартал = систематичний злочин проти людяності" та "Je suis Buratino".

"ПреЗЕдент" - Україні, податки - Кіпру

Стати своїм серед українських політиків Зеленський намагався ще задовго до передвиборчих перегонів, та ще й у кращих традиціях наших державотворців - через офшори. Мабуть, мало для кого стане секретом те, що багато політичних діячів ведуть свій бізнес через офшорні фірми.

Так, за інформацією ЗМІ, у 2010 році майже всі акції “Кварталу" викупила офшорна компанія Art Fox Studios. Зеленському лишилась символічна одна сота відсотка. Інформація спочатку була розміщена на офіційному сайти студії, проте згодом зникла.

документ

А уже за кілька днів до Нового року, саме тоді Зеленський заявив про свої президентські амбіції, в реєстрі Мін’юсту змінилися кінцеві власники "Кварталу". Замість кіпріота з Нікосії ними знову стали Зеленський та брати Шефіри, які заснували студію, а також Тімур Міндіч — довірена особа бізнесмена Ігоря Коломойського.

квартал

Замість президента

До речі, щодо Нового року. У новорічну ніч глядачі "1+1" перед боєм курантів замість привітання президента Петра Порошенка дивилися привітання кандидата в президенти Володимира Зеленського. Так, саме тоді він заявив про свій намір брати участь у президентських виборах у березні 2019-го.

"Мене давно запитують: ідеш чи не йдеш? Знаєте, на відміну від наших великих політиків я не хотів вам марно обіцяти. І зараз, за декілька хвилин до Нового року, я вам дещо пообіцяю і одразу виконаю. Дорогі українці, я обіцяю вам піти в президенти України. І одразу виконую. Я йду в президенти України. Давайте зробимо це разом. З Новим роком, з новим слугою народу", – сказав під час відеозверення Зеленський.

В принципі, жоден закон не порушений, "плюси" - комерційний телеканал, який має право транслювати в ефірі те, що вважає за потрібне. Саме таку позицію канал і відстоює.

Проте сам же Зеленський заявив, що це "технічна помилка" телеканалу.

"Думаєте, це я придумав такий прикол, що давайте мене покажемо, а його (Петра Порошенка) відсунемо? Ні, взагалі. Ми не маємо відношення до президента. Ми робили свою програму", - сказав Зеленський.

Зазначимо, що привітання чинного президента все ж вийшло в ефір, але уже після бою курантів.

Водночас на самому телеканалі заявили, що жодних помилок не було.

"Ми, хоч і комерційне медіа, але поважаємо інститут влади, тому залишили традицію виступу президента. І, до речі, з точки зору перегляду, він отримав більше охоплення саме на Плюсах. Але зустрічати Новий рік "за вказівкою" старшого товариша вважаю совковим рудиментом. Пора відвикати", - заявив генеральний директор "1+1 медіа" Олександр Ткаченко.

І навіть якщо відсунути етичніть цього вчинку з погляду, дійсно, поваги до влади. Те, що свідчення телеканалу та Зеленського різняться - викликає низку запитань.

Війна війною, а бізнес - за розкладом

2019 рік почався для Зеленського черговим скандалом. Так, журналісти знайшли у нього три кінокомпанії у Росії. Хоча до того у інтерв’ю він заявляв, що ще у 2014 році припинив діяльність свого офісу в Москві.

Журналісти з'ясували, що у Росії функціонують три компанії, які займаються виробництвом кіно-, відеофільмів і телевізійних програм, і належать Зеленському та його партнерам. Йдеться про компанії "Вайсберг Пикчерс", "Платинумфильм" та "Грин Филмс" — кіпрська компанія Green Family LTD є засновником усіх трьох.

Окрім того, Green Family LTD – співзасновниця ТОВ "Квартал 95" в Україні. Кінцевими бенефіціарами кіпрської компанії вказані Володимир Зеленський, його бізнес-партнери Андрій Яковлєв, Борис і Сергій Шефіри і соратник олігарха Ігоря Коломойського — Тімур Міндіч.

Журналісти намагалися дізнатися у Зеленського про ці компанії, чекаючи його біля офісу. От це і видало у ньому недосвідченого політика. По-перше, він розгубився, а по-друге - уже як наслідок, досить грубо з ними розмовляв.

Після він зробив спробу реабілітуватися - він визнав, що є співвласником кінокомпанії в РФ, проте уже за кілька днів вийшов з її складу.

"Ребята, давайте жить дружно"

Наприкінці 2018 року Зеленський дав двогодинне інтерв’ю одному з видань, де уже піднімалася тема його можливого президенства. Неможливо було оминути питання війни на Донбасі. А саме - як Зеленський бачить вирішення конфлікту.

На той момент майбутній кандидат у президенти заявив, що спробує припинити війну шляхом переговорів з Росією.

"Доведеться говорити. Ну, доведеться говорити. Ми хочемо, не хочемо, через себе, хоч з чортом лисим готовий домовитися, аби не вмирала жодна людина", - заявив шоумен-політик.

Допоможемо усім світом

Народний президент, як себе називає сам Зеленський, вирішив і передвиборчу програму писати по-народному. А саме - він опублікував відео на Facebook, у якому закликав своїх читачів написати пункти до його передвиборчої програми.
Досить передбачувано, побажання фейсбук-електорату були у стилі "за все хороше, проти всього поганого".

Втім, траплялися і адекватні коментарі, але не з пропозиціями, а з запитанням.

Вишенька на святковому торті

Дев’ять квартир, одна з яких у Великій Британії, а ще одна - в окупованому Криму, дорогі годинники та ювелірні вироби - це відомості з декларації "народного президента", яка була до його дня народження опублікована НАЗК.

Згідно з декларацією, за 2018 рік він заробив 7,6 млн гривень.

Також Володимир Зеленський володіє товариством "Кіноквартал", студією "Квартал-95", продюсерським центром "Ліга сміху", товариством "Фіш хаус", а також є кінцевим власником компанії Film Heritage inc у Белізі, San Tommaso S.R.L. в Італії та Megiritano Ventures Ltd на Британських Віргінських островах. Крім того, він має акції двох компаній на Кіпрі.

Епілог
Чи стане Зеленський хоча б кандидатом у президенти стане відомо протягом п’яти днів. А от якщо йому ще й пощастить на виборах, то цікаво - як зміниться його декларація за рік?

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Матеріали по темі
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Епідемія коронавірусу шириться світом, дедалі частіше зустрічаються люди у масках на українських вулицях та станціях метро.

26 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Народна депутатка України нинішнього скликання Софія Федина прибула на допит в ДБР після вручення їй підозри, пов'язаної з відео-виступом у жовтні 2019 року разом з волонтеркою Марусею Звіробій.

25 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Натиск електронної комерції призвів до того, що по всьому світу відкриваються концептуальні магазини, здатні перетворювати шопінг у різновид дозвілля.

24 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Мати дитини розповіла, що за останні три роки син зробив кілька спроб накласти на себе руки.

21 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Епідемія коронавірусу шириться світом, дедалі частіше зустрічаються люди у масках на українських вулицях та станціях метро.

26 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Народна депутатка України нинішнього скликання Софія Федина прибула на допит в ДБР після вручення їй підозри, пов'язаної з відео-виступом у жовтні 2019 року разом з волонтеркою Марусею Звіробій.

25 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Натиск електронної комерції призвів до того, що по всьому світу відкриваються концептуальні магазини, здатні перетворювати шопінг у різновид дозвілля.

24 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Мати дитини розповіла, що за останні три роки син зробив кілька спроб накласти на себе руки.

21 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Спалах нового коронавірусу, що виник у китайській провінції Хубей, не лише спричинив тисячі смертей місцевих жителів, але також спровокував паніку серед приїжджих і, як наслідок, викликав необхідність їх евакуації на батьківщину – з подальшим розміщенням на карантин. Як зустрічали своїх співгромадян, можливих носіїв захворювання, в Україні та Ізраїлі – в матеріалі ASPI.

21 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Лікарі та вчені все ще вивчають новий вірус, ліків від нього наразі немає, але більшість хворих одужують. То як же їх лікують? Про це у своїй статті розповів ізраїльський доктор Ітай Галь.

20 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Судну дозволили висадити пасажирів у Камбоджі, тепер медики стурбовані тим, що пасажири розлетяться по домівках, потенційно представляючи загрозу.

 
18 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

У Мюнхені пройшла 56-я конференція з безпеки, яка в певній мірі була присвячена "українському питанню". Про головні меседжі форуму, що стосуються України, і про те, наскільки продуктивними для нашої країни виявляться його результати - в матеріалі ASPI.

17 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

В ніч з 11 на 12 лютого 2015 року в Мінську відбулася перша повноформатна зустріч "нормандської четвірки".

12 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

У засіданні фракції "Слуги народу", яке відбулося вранці 6 лютого, взяв участь президент Володимир Зеленський, передає кореспондент ASPI.

6 лютого 2020
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Натиск електронної комерції призвів до того, що по всьому світу відкриваються концептуальні магазини, здатні перетворювати шопінг у різновид дозвілля.

24 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Мати дитини розповіла, що за останні три роки син зробив кілька спроб накласти на себе руки.

21 лютого 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

У Мюнхені пройшла 56-я конференція з безпеки, яка в певній мірі була присвячена "українському питанню". Про головні меседжі форуму, що стосуються України, і про те, наскільки продуктивними для нашої країни виявляться його результати - в матеріалі ASPI.

17 лютого 2020

День святого Валентина святкують мільйони людей у світі, бажаючи показати любов до своєї другої половинки. Однак історія святого заплутана, як детектив.

14 лютого 2020