Жартуєш - жартуй: бекграунд нового політика Володимира Зеленського

25 січня 2019
353

Журналісти АСПІ не змогли оминути увагою таку визначну подію, вирішили також зробити йому подарунок та зібрали найцікавіше про гумориста-політика.

Варто одразу зазначити, що не так давно Володимир Олександрович заявив про свої наміри взяти участь у президентських перегонах, як "Вікіпедія", принаймні, російська її версія, уже називає Зеленського українським політиком.

"Відчепіться" або поборник "рускава міра"

У березні 2014 року, якраз на початку російської окупації України Володимир Зеленський виступив з промовою на телеканалі "1+1", де закликав владу "відчепитися" від російськомовних українців, тим самим допомагаючи російській пропаганді розкручувати мовну проблему.

"Если на Востоке и в Крыму люди хотят говорить по-русски — отцепитесь, отстаньте от них. Дайте на законных основаниях им говорить по-русски. (...) Россия и Украина — мы действительно братские народы. Мы одного цвета, у нас одинаковая кровь, мы все друг друга понимаем", - заявив тоді Зеленський.

Нагадаємо, що окупація Криму якраз і почалася з того, що РФ прийшла "захистити" російськомовних українців.

"Розмовляти українською мовою - ета нармальна"

Воно, в принципі, і не дивно, що Зеленський так затято захищав російську мову, бо до 2017 року і сам володів державною мовою досить поверхово. І до того періоду навіть не виконував ролей українською.

Але, мабуть, після появи президентських амбіцій, комік вирішив все ж таки виправити це упущення, та з початку 2017 року почав займатися з репетитором. Про що сам же і повідомив в інтерв’ю однієї з телепрограм.

Так, відповідаючи на запитання про те, чи збирається він вчити українську у зв’язку з введенням мовних квот на телебаченні (75% україномовного телепродукту - ред.), він заявив, що інколи йому здається, що вони в ці 25% "втуляться".

"Не з приводу цього закону, проста для сєбя, дуже гарно розмовляти українською мовою - ета нармальна. І, так, я брав вчителя", - заявив шоумен (пряма мова передана дослівно).

Котлети - окремо, мухи - окремо, або що буває, коли жартуєш про політику

У 2016 році Зеленський опинився в епіцентрі скандалу, досить жорстко обсміявши Україну під час гумористичного фестивалю у Юрмалі, де переважає російська публіка.

Так, Студія "Квартал-95", де Зеленський є актором і художнім керівником, виступила з пародійним номером на чинного президента Петра Порошенка, президента-втікача Віктора Януковича та очільника Києва Віталія Кличка. У ньому Зеленський назвав Україну "жебраком", а також "актрисою німецького фільму для дорослих", яка "готова прийняти будь-яку кількість з будь-якого боку", "що таке Україна та чому у неї варто викидати гроші".

Пізніше він, звичайно, намагався реабілітуватися, заявивши, що у номері йшлося не про країну в цілому, а про владу. Але як-то кажуть, осадок-то лишився.

Зазначимо, що до цього студія Зеленського подавала до Держкіно заявку на підтримку своїх проектів у розмірі 50 млн гривень, але після скандалу вони відмовилися від участі.

"Je suis Buratino"

Втім, це не останній випадок, коли "95 Квартал" відзначився невдалими жартами.

Так, у січні 2018 року студію "95 Квартал" звинуватили в гомофобії через один з гумористичних номерів студії на їхньому новорічному концерті, де висміювалися представники ЛГБТ-спільноти.

Так, у номері під назвою "Буратіно" йшлося про те, начебто Буратіно здійснив камін-аут і заявив, що він тепер не "він", а "вона". Після чого його почали називати словами, що натякали на образливі: "Бу-рас!" "Пи-,.." тощо.

Номер вийшов в ефір 31 грудня 2017 року в новорічному випуску "Вечірнього Кварталу" на "1+1". Це викликало неабияке обурення в українському суспільстві. Активісти навіть прийшли до стін телеканалу з плакатами "95 квартал = систематичний злочин проти людяності" та "Je suis Buratino".

"ПреЗЕдент" - Україні, податки - Кіпру

Стати своїм серед українських політиків Зеленський намагався ще задовго до передвиборчих перегонів, та ще й у кращих традиціях наших державотворців - через офшори. Мабуть, мало для кого стане секретом те, що багато політичних діячів ведуть свій бізнес через офшорні фірми.

Так, за інформацією ЗМІ, у 2010 році майже всі акції “Кварталу" викупила офшорна компанія Art Fox Studios. Зеленському лишилась символічна одна сота відсотка. Інформація спочатку була розміщена на офіційному сайти студії, проте згодом зникла.

документ

А уже за кілька днів до Нового року, саме тоді Зеленський заявив про свої президентські амбіції, в реєстрі Мін’юсту змінилися кінцеві власники "Кварталу". Замість кіпріота з Нікосії ними знову стали Зеленський та брати Шефіри, які заснували студію, а також Тімур Міндіч — довірена особа бізнесмена Ігоря Коломойського.

квартал

Замість президента

До речі, щодо Нового року. У новорічну ніч глядачі "1+1" перед боєм курантів замість привітання президента Петра Порошенка дивилися привітання кандидата в президенти Володимира Зеленського. Так, саме тоді він заявив про свій намір брати участь у президентських виборах у березні 2019-го.

"Мене давно запитують: ідеш чи не йдеш? Знаєте, на відміну від наших великих політиків я не хотів вам марно обіцяти. І зараз, за декілька хвилин до Нового року, я вам дещо пообіцяю і одразу виконаю. Дорогі українці, я обіцяю вам піти в президенти України. І одразу виконую. Я йду в президенти України. Давайте зробимо це разом. З Новим роком, з новим слугою народу", – сказав під час відеозверення Зеленський.

В принципі, жоден закон не порушений, "плюси" - комерційний телеканал, який має право транслювати в ефірі те, що вважає за потрібне. Саме таку позицію канал і відстоює.

Проте сам же Зеленський заявив, що це "технічна помилка" телеканалу.

"Думаєте, це я придумав такий прикол, що давайте мене покажемо, а його (Петра Порошенка) відсунемо? Ні, взагалі. Ми не маємо відношення до президента. Ми робили свою програму", - сказав Зеленський.

Зазначимо, що привітання чинного президента все ж вийшло в ефір, але уже після бою курантів.

Водночас на самому телеканалі заявили, що жодних помилок не було.

"Ми, хоч і комерційне медіа, але поважаємо інститут влади, тому залишили традицію виступу президента. І, до речі, з точки зору перегляду, він отримав більше охоплення саме на Плюсах. Але зустрічати Новий рік "за вказівкою" старшого товариша вважаю совковим рудиментом. Пора відвикати", - заявив генеральний директор "1+1 медіа" Олександр Ткаченко.

І навіть якщо відсунути етичніть цього вчинку з погляду, дійсно, поваги до влади. Те, що свідчення телеканалу та Зеленського різняться - викликає низку запитань.

Війна війною, а бізнес - за розкладом

2019 рік почався для Зеленського черговим скандалом. Так, журналісти знайшли у нього три кінокомпанії у Росії. Хоча до того у інтерв’ю він заявляв, що ще у 2014 році припинив діяльність свого офісу в Москві.

Журналісти з'ясували, що у Росії функціонують три компанії, які займаються виробництвом кіно-, відеофільмів і телевізійних програм, і належать Зеленському та його партнерам. Йдеться про компанії "Вайсберг Пикчерс", "Платинумфильм" та "Грин Филмс" — кіпрська компанія Green Family LTD є засновником усіх трьох.

Окрім того, Green Family LTD – співзасновниця ТОВ "Квартал 95" в Україні. Кінцевими бенефіціарами кіпрської компанії вказані Володимир Зеленський, його бізнес-партнери Андрій Яковлєв, Борис і Сергій Шефіри і соратник олігарха Ігоря Коломойського — Тімур Міндіч.

Журналісти намагалися дізнатися у Зеленського про ці компанії, чекаючи його біля офісу. От це і видало у ньому недосвідченого політика. По-перше, він розгубився, а по-друге - уже як наслідок, досить грубо з ними розмовляв.

Після він зробив спробу реабілітуватися - він визнав, що є співвласником кінокомпанії в РФ, проте уже за кілька днів вийшов з її складу.

"Ребята, давайте жить дружно"

Наприкінці 2018 року Зеленський дав двогодинне інтерв’ю одному з видань, де уже піднімалася тема його можливого президенства. Неможливо було оминути питання війни на Донбасі. А саме - як Зеленський бачить вирішення конфлікту.

На той момент майбутній кандидат у президенти заявив, що спробує припинити війну шляхом переговорів з Росією.

"Доведеться говорити. Ну, доведеться говорити. Ми хочемо, не хочемо, через себе, хоч з чортом лисим готовий домовитися, аби не вмирала жодна людина", - заявив шоумен-політик.

Допоможемо усім світом

Народний президент, як себе називає сам Зеленський, вирішив і передвиборчу програму писати по-народному. А саме - він опублікував відео на Facebook, у якому закликав своїх читачів написати пункти до його передвиборчої програми.
Досить передбачувано, побажання фейсбук-електорату були у стилі "за все хороше, проти всього поганого".

Втім, траплялися і адекватні коментарі, але не з пропозиціями, а з запитанням.

Вишенька на святковому торті

Дев’ять квартир, одна з яких у Великій Британії, а ще одна - в окупованому Криму, дорогі годинники та ювелірні вироби - це відомості з декларації "народного президента", яка була до його дня народження опублікована НАЗК.

Згідно з декларацією, за 2018 рік він заробив 7,6 млн гривень.

Також Володимир Зеленський володіє товариством "Кіноквартал", студією "Квартал-95", продюсерським центром "Ліга сміху", товариством "Фіш хаус", а також є кінцевим власником компанії Film Heritage inc у Белізі, San Tommaso S.R.L. в Італії та Megiritano Ventures Ltd на Британських Віргінських островах. Крім того, він має акції двох компаній на Кіпрі.

Епілог
Чи стане Зеленський хоча б кандидатом у президенти стане відомо протягом п’яти днів. А от якщо йому ще й пощастить на виборах, то цікаво - як зміниться його декларація за рік?

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Матеріали по темі
Стаття

Неоголошена війна об'єднала тисячі українок, які навчилися тримати зброю в руках і рятувати життя на передовій з перших днів війни. З початком найгарячішої фази для жінок були закриті навіть такі посади як фотограф чи перекладач, не говорячи про бойові посади. Шлях на передову для них був нелегкий. Проте, маючи вдосталь мотивації, жінки попри всі перепони були, є і нині перебувають у зоні бойових дій. І навіть ті, хто вже повернувся на мирну територію — продовжують боротьбу за правду та краще майбутнє для своїх дітей.

20 березня 2019
Стаття

Її позивний Аліса. І вона 5-й рік пліч-о-пліч з іншими військовими допомагає наблизити нашу перемогу. 

8 березня 2019
Стаття

Вони — кмітливі, тендітні та водночас сильні.

Тисячі жінок, які в перші роки війни стали на захист України, досі не мають статусу учасників бойових дій, або будь-яких належних їм пільг. Ще більше оформлені на посади кухарок чи діловодів, але при цьому пліч-о-пліч із чоловіками перебувають на фронті та дивляться в очі смерті. Їх не зупиняє ніщо. І якщо українські ветеранки поставили ціль бути почутими в штаб-квартирі НАТО — то вони це виконали, не дивлячись ні на які складнощі.

5 березня 2019
Стаття

П’ять років тому 18-20 лютого 2014 року країна пережила одне з найбільших потрясінь. Попри те, що на Майдані уже йшли бої з правоохоронцями, розстрілів не очікував ніхто. 

20 лютого 2019
Стаття

Неоголошена війна об'єднала тисячі українок, які навчилися тримати зброю в руках і рятувати життя на передовій з перших днів війни. З початком найгарячішої фази для жінок були закриті навіть такі посади як фотограф чи перекладач, не говорячи про бойові посади. Шлях на передову для них був нелегкий. Проте, маючи вдосталь мотивації, жінки попри всі перепони були, є і нині перебувають у зоні бойових дій. І навіть ті, хто вже повернувся на мирну територію — продовжують боротьбу за правду та краще майбутнє для своїх дітей.

20 березня 2019
Стаття

Її позивний Аліса. І вона 5-й рік пліч-о-пліч з іншими військовими допомагає наблизити нашу перемогу. 

8 березня 2019
Стаття

Вони — кмітливі, тендітні та водночас сильні.

Тисячі жінок, які в перші роки війни стали на захист України, досі не мають статусу учасників бойових дій, або будь-яких належних їм пільг. Ще більше оформлені на посади кухарок чи діловодів, але при цьому пліч-о-пліч із чоловіками перебувають на фронті та дивляться в очі смерті. Їх не зупиняє ніщо. І якщо українські ветеранки поставили ціль бути почутими в штаб-квартирі НАТО — то вони це виконали, не дивлячись ні на які складнощі.

5 березня 2019
Стаття

П’ять років тому 18-20 лютого 2014 року країна пережила одне з найбільших потрясінь. Попри те, що на Майдані уже йшли бої з правоохоронцями, розстрілів не очікував ніхто. 

20 лютого 2019
Стаття

Для тих, хто вирушив незабаром після подій на Майдані на фронт, війна почалася ще на початку 2014-го. Але тоді вона ще не була проти зовнішнього агресора. То була "війна" влади проти українського народу. Згодом частина активістів стала на захист країни та долучилась до різних військових підрозділів, продовжуючи боротьбу вже у лавах силових структур. Що думають нинішні українські захисники стосовно розстрілів на Майдані та чи змінилось після вступу до лав підрозділів їх сприйняття спецпризначенців "Беркута" - читайте далі у матеріалі.

20 лютого 2019
Стаття

"Він же ще такий молодий...”, - хочется додати: "...а вже стільки всього можна сказати". Сьогодні, 20 січня, українському прем’єр-міністру Володимиру Гройсману виповнюється 41 рік.

20 січня 2019
Стаття

Напередодні Верховна Рада 277 голосами підтримала припинення Договору про дружбу та співробітництво між Україною та Російською Федерацією. Дія договору завершується 1 квітня. Підкреслимо, що договір саме припиняє свою дію, а не розривається українською стороною.

7 грудня 2018
Стаття

З середи, 28 листопада, в 10 областях України на місяць почав діяти воєнний стан. У зв’язку з цим із уст в уста передаються сотні конспірологічних теорій, починаючи від "Порошенко це спеціально зробив", закінчуючи "А я чув, що в воєнкомати уже всіх без розбору звозять і одразу на фронт". 

28 листопада 2018
Стаття

"У період Голодомору я думав, що я буду завтра снідати, лягаючи спати. І сьогодні я, людина заможна, коли лягаю спати, думаю, що я буду завтра снідати. У мене є, що снідати. Але я мимоволі, механічно вертаюся до тих років". Саме так згадував ті страшні роки професор Ілько Корунець, який в 12-річному віці став свідком Голодомору.

24 листопада 2018
Стаття

"Були періоди голодування, періоди катування - це був довгий шлях, але я знав, що це шлях додому", - саме такими словами згадує про два роки ув’язнення у "підвалах" так званої ДНР вчений Ігор Козловський.

21 листопада 2018
Вибір редакції

Навесні 2014-го року Україна могла б лишитися влади не лише на територіях Луганська та Донецька. Доказом цьому є події, що мали місце й в інших містах. Миколаїв, Харків, Одеса, Маріуполь… Проте з’явилась сила, котра гучно дала про себе знати тим, хто посягав на нашу територію. Добробати. Серед тих, хто добровільно став на захист України — іноземці.

14 березня 2019

Освіта в Україні приблизно на тих самих щаблях світових рейтингів, як і усі інші сфери. Однак реформи не оминули і її та вже демонструють результати.

4 березня 2019

В цій історії можуть знайти щось знайоме сотні тих, чиї сини, чоловіки чи батьки загинули на війні. Ніякі гроші не варті їх смертей та болю від втрат. 

1 березня 2019

Як змінилось життя кримчан за ці роки та що залишилось поза увагою ЗМІ — читайте далі у матеріалі. 

26 лютого 2019