Жартуєш - жартуй: бекграунд нового політика Володимира Зеленського

25 січня 2019
409
последние новости в Украине останні новини в Україні

Журналісти АСПІ не змогли оминути увагою таку визначну подію, вирішили також зробити йому подарунок та зібрали найцікавіше про гумориста-політика.

Варто одразу зазначити, що не так давно Володимир Олександрович заявив про свої наміри взяти участь у президентських перегонах, як "Вікіпедія", принаймні, російська її версія, уже називає Зеленського українським політиком.

"Відчепіться" або поборник "рускава міра"

У березні 2014 року, якраз на початку російської окупації України Володимир Зеленський виступив з промовою на телеканалі "1+1", де закликав владу "відчепитися" від російськомовних українців, тим самим допомагаючи російській пропаганді розкручувати мовну проблему.

"Если на Востоке и в Крыму люди хотят говорить по-русски — отцепитесь, отстаньте от них. Дайте на законных основаниях им говорить по-русски. (...) Россия и Украина — мы действительно братские народы. Мы одного цвета, у нас одинаковая кровь, мы все друг друга понимаем", - заявив тоді Зеленський.

Нагадаємо, що окупація Криму якраз і почалася з того, що РФ прийшла "захистити" російськомовних українців.

"Розмовляти українською мовою - ета нармальна"

Воно, в принципі, і не дивно, що Зеленський так затято захищав російську мову, бо до 2017 року і сам володів державною мовою досить поверхово. І до того періоду навіть не виконував ролей українською.

Але, мабуть, після появи президентських амбіцій, комік вирішив все ж таки виправити це упущення, та з початку 2017 року почав займатися з репетитором. Про що сам же і повідомив в інтерв’ю однієї з телепрограм.

Так, відповідаючи на запитання про те, чи збирається він вчити українську у зв’язку з введенням мовних квот на телебаченні (75% україномовного телепродукту - ред.), він заявив, що інколи йому здається, що вони в ці 25% "втуляться".

"Не з приводу цього закону, проста для сєбя, дуже гарно розмовляти українською мовою - ета нармальна. І, так, я брав вчителя", - заявив шоумен (пряма мова передана дослівно).

Котлети - окремо, мухи - окремо, або що буває, коли жартуєш про політику

У 2016 році Зеленський опинився в епіцентрі скандалу, досить жорстко обсміявши Україну під час гумористичного фестивалю у Юрмалі, де переважає російська публіка.

Так, Студія "Квартал-95", де Зеленський є актором і художнім керівником, виступила з пародійним номером на чинного президента Петра Порошенка, президента-втікача Віктора Януковича та очільника Києва Віталія Кличка. У ньому Зеленський назвав Україну "жебраком", а також "актрисою німецького фільму для дорослих", яка "готова прийняти будь-яку кількість з будь-якого боку", "що таке Україна та чому у неї варто викидати гроші".

Пізніше він, звичайно, намагався реабілітуватися, заявивши, що у номері йшлося не про країну в цілому, а про владу. Але як-то кажуть, осадок-то лишився.

Зазначимо, що до цього студія Зеленського подавала до Держкіно заявку на підтримку своїх проектів у розмірі 50 млн гривень, але після скандалу вони відмовилися від участі.

"Je suis Buratino"

Втім, це не останній випадок, коли "95 Квартал" відзначився невдалими жартами.

Так, у січні 2018 року студію "95 Квартал" звинуватили в гомофобії через один з гумористичних номерів студії на їхньому новорічному концерті, де висміювалися представники ЛГБТ-спільноти.

Так, у номері під назвою "Буратіно" йшлося про те, начебто Буратіно здійснив камін-аут і заявив, що він тепер не "він", а "вона". Після чого його почали називати словами, що натякали на образливі: "Бу-рас!" "Пи-,.." тощо.

Номер вийшов в ефір 31 грудня 2017 року в новорічному випуску "Вечірнього Кварталу" на "1+1". Це викликало неабияке обурення в українському суспільстві. Активісти навіть прийшли до стін телеканалу з плакатами "95 квартал = систематичний злочин проти людяності" та "Je suis Buratino".

"ПреЗЕдент" - Україні, податки - Кіпру

Стати своїм серед українських політиків Зеленський намагався ще задовго до передвиборчих перегонів, та ще й у кращих традиціях наших державотворців - через офшори. Мабуть, мало для кого стане секретом те, що багато політичних діячів ведуть свій бізнес через офшорні фірми.

Так, за інформацією ЗМІ, у 2010 році майже всі акції “Кварталу" викупила офшорна компанія Art Fox Studios. Зеленському лишилась символічна одна сота відсотка. Інформація спочатку була розміщена на офіційному сайти студії, проте згодом зникла.

документ

А уже за кілька днів до Нового року, саме тоді Зеленський заявив про свої президентські амбіції, в реєстрі Мін’юсту змінилися кінцеві власники "Кварталу". Замість кіпріота з Нікосії ними знову стали Зеленський та брати Шефіри, які заснували студію, а також Тімур Міндіч — довірена особа бізнесмена Ігоря Коломойського.

квартал

Замість президента

До речі, щодо Нового року. У новорічну ніч глядачі "1+1" перед боєм курантів замість привітання президента Петра Порошенка дивилися привітання кандидата в президенти Володимира Зеленського. Так, саме тоді він заявив про свій намір брати участь у президентських виборах у березні 2019-го.

"Мене давно запитують: ідеш чи не йдеш? Знаєте, на відміну від наших великих політиків я не хотів вам марно обіцяти. І зараз, за декілька хвилин до Нового року, я вам дещо пообіцяю і одразу виконаю. Дорогі українці, я обіцяю вам піти в президенти України. І одразу виконую. Я йду в президенти України. Давайте зробимо це разом. З Новим роком, з новим слугою народу", – сказав під час відеозверення Зеленський.

В принципі, жоден закон не порушений, "плюси" - комерційний телеканал, який має право транслювати в ефірі те, що вважає за потрібне. Саме таку позицію канал і відстоює.

Проте сам же Зеленський заявив, що це "технічна помилка" телеканалу.

"Думаєте, це я придумав такий прикол, що давайте мене покажемо, а його (Петра Порошенка) відсунемо? Ні, взагалі. Ми не маємо відношення до президента. Ми робили свою програму", - сказав Зеленський.

Зазначимо, що привітання чинного президента все ж вийшло в ефір, але уже після бою курантів.

Водночас на самому телеканалі заявили, що жодних помилок не було.

"Ми, хоч і комерційне медіа, але поважаємо інститут влади, тому залишили традицію виступу президента. І, до речі, з точки зору перегляду, він отримав більше охоплення саме на Плюсах. Але зустрічати Новий рік "за вказівкою" старшого товариша вважаю совковим рудиментом. Пора відвикати", - заявив генеральний директор "1+1 медіа" Олександр Ткаченко.

І навіть якщо відсунути етичніть цього вчинку з погляду, дійсно, поваги до влади. Те, що свідчення телеканалу та Зеленського різняться - викликає низку запитань.

Війна війною, а бізнес - за розкладом

2019 рік почався для Зеленського черговим скандалом. Так, журналісти знайшли у нього три кінокомпанії у Росії. Хоча до того у інтерв’ю він заявляв, що ще у 2014 році припинив діяльність свого офісу в Москві.

Журналісти з'ясували, що у Росії функціонують три компанії, які займаються виробництвом кіно-, відеофільмів і телевізійних програм, і належать Зеленському та його партнерам. Йдеться про компанії "Вайсберг Пикчерс", "Платинумфильм" та "Грин Филмс" — кіпрська компанія Green Family LTD є засновником усіх трьох.

Окрім того, Green Family LTD – співзасновниця ТОВ "Квартал 95" в Україні. Кінцевими бенефіціарами кіпрської компанії вказані Володимир Зеленський, його бізнес-партнери Андрій Яковлєв, Борис і Сергій Шефіри і соратник олігарха Ігоря Коломойського — Тімур Міндіч.

Журналісти намагалися дізнатися у Зеленського про ці компанії, чекаючи його біля офісу. От це і видало у ньому недосвідченого політика. По-перше, він розгубився, а по-друге - уже як наслідок, досить грубо з ними розмовляв.

Після він зробив спробу реабілітуватися - він визнав, що є співвласником кінокомпанії в РФ, проте уже за кілька днів вийшов з її складу.

"Ребята, давайте жить дружно"

Наприкінці 2018 року Зеленський дав двогодинне інтерв’ю одному з видань, де уже піднімалася тема його можливого президенства. Неможливо було оминути питання війни на Донбасі. А саме - як Зеленський бачить вирішення конфлікту.

На той момент майбутній кандидат у президенти заявив, що спробує припинити війну шляхом переговорів з Росією.

"Доведеться говорити. Ну, доведеться говорити. Ми хочемо, не хочемо, через себе, хоч з чортом лисим готовий домовитися, аби не вмирала жодна людина", - заявив шоумен-політик.

Допоможемо усім світом

Народний президент, як себе називає сам Зеленський, вирішив і передвиборчу програму писати по-народному. А саме - він опублікував відео на Facebook, у якому закликав своїх читачів написати пункти до його передвиборчої програми.
Досить передбачувано, побажання фейсбук-електорату були у стилі "за все хороше, проти всього поганого".

Втім, траплялися і адекватні коментарі, але не з пропозиціями, а з запитанням.

Вишенька на святковому торті

Дев’ять квартир, одна з яких у Великій Британії, а ще одна - в окупованому Криму, дорогі годинники та ювелірні вироби - це відомості з декларації "народного президента", яка була до його дня народження опублікована НАЗК.

Згідно з декларацією, за 2018 рік він заробив 7,6 млн гривень.

Також Володимир Зеленський володіє товариством "Кіноквартал", студією "Квартал-95", продюсерським центром "Ліга сміху", товариством "Фіш хаус", а також є кінцевим власником компанії Film Heritage inc у Белізі, San Tommaso S.R.L. в Італії та Megiritano Ventures Ltd на Британських Віргінських островах. Крім того, він має акції двох компаній на Кіпрі.

Епілог
Чи стане Зеленський хоча б кандидатом у президенти стане відомо протягом п’яти днів. А от якщо йому ще й пощастить на виборах, то цікаво - як зміниться його декларація за рік?

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Матеріали по темі
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Американський письменник зазнав різкої критики після того, як сказав, що питання статевого і расового розмаїття не повинне бути фактором при присудженні кінопремії.

15 січня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Міністр економіки заявив, що всі бажаючі безкоштовно отримати належні за законами України два гектари землі не зможуть цього зробити.

14 січня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

"Належною відповіддю на вбивство Сулеймані є вигнання американських військ з регіону".

9 січня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Концертами на Софійській та Контрактовій площах Київ продовжує новорічно-різдвяні святкування.

2 січня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Американський письменник зазнав різкої критики після того, як сказав, що питання статевого і расового розмаїття не повинне бути фактором при присудженні кінопремії.

15 січня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Міністр економіки заявив, що всі бажаючі безкоштовно отримати належні за законами України два гектари землі не зможуть цього зробити.

14 січня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

"Належною відповіддю на вбивство Сулеймані є вигнання американських військ з регіону".

9 січня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Концертами на Софійській та Контрактовій площах Київ продовжує новорічно-різдвяні святкування.

2 січня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

“Тільки диво” – назва дитячого різдвяного фільму, що з’явився на екранах у день святого Миколая.  Під час зйомок костюмованої казки було використано півтисячі унікальних костюмів, 300 з яких – ручної роботи.   

23 грудня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Президент Росії Володимир Путін в ході щорічної прес-конференції 19 грудня розповів, хто став автором української ідентичності. На його думку, про українців як про окремий від росіян етносі вперше заговорив "граф Потоцький, відомий дослідник, вчений і письменник".

20 грудня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

19 грудня під Апеляційним судом відбувся мітинг противників можливого скасування націоналізації ПриватБанку. Організатор акції – партія “Демократична сокира”. 

20 грудня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

За результатами опитувань, консервативна партія на чолі з прем'єр-міністром Борисом Джонсоном перемагає на виборах у Палату громад.

13 грудня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Ми живемо в особливій країні. Ще за часів президентства Кучми і Ющенка дипломатична служба США охрестила державний устрій України клептократією, або, просто кажучи, "владою злодіїв".

5 грудня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Слідчий комітет Росії відкрив справу через нібито напад колишнього нардепа від "Радикальної партії Олега Ляшка" Ігоря Мосійчука на російське посольство в Києві в березні 2016 року.

3 грудня 2019
Вибір редакції

15 січня Федерація профспілок України влаштовує пікет парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів з метою захисту конституційних, трудових і соціально-економічних прав працівників та діяльності профспілок.

15 січня 2020

У Шевченківському районному суді Києва 9 січня відбувся розгляд справи відомого вбивці собак Олексія Святогора, що отруїв тисячі тварин.

9 січня 2020

В огляді ASPI - топ-12 подій, що викликають оптимізм і якими запам'ятався 2019-й, рік політичних рекордів, розіграшів і важливих соціальних ініціатив.

30 грудня 2019

Депутати розповіли ASPI, яку свиню підклав їм рік свині, що минає, та чого вони очікують від прийдешнього року щура. 

27 грудня 2019