Жартуєш - жартуй: бекграунд нового політика Володимира Зеленського

25 січня 2019
406
последние новости в Украине останні новини в Україні

Журналісти АСПІ не змогли оминути увагою таку визначну подію, вирішили також зробити йому подарунок та зібрали найцікавіше про гумориста-політика.

Варто одразу зазначити, що не так давно Володимир Олександрович заявив про свої наміри взяти участь у президентських перегонах, як "Вікіпедія", принаймні, російська її версія, уже називає Зеленського українським політиком.

"Відчепіться" або поборник "рускава міра"

У березні 2014 року, якраз на початку російської окупації України Володимир Зеленський виступив з промовою на телеканалі "1+1", де закликав владу "відчепитися" від російськомовних українців, тим самим допомагаючи російській пропаганді розкручувати мовну проблему.

"Если на Востоке и в Крыму люди хотят говорить по-русски — отцепитесь, отстаньте от них. Дайте на законных основаниях им говорить по-русски. (...) Россия и Украина — мы действительно братские народы. Мы одного цвета, у нас одинаковая кровь, мы все друг друга понимаем", - заявив тоді Зеленський.

Нагадаємо, що окупація Криму якраз і почалася з того, що РФ прийшла "захистити" російськомовних українців.

"Розмовляти українською мовою - ета нармальна"

Воно, в принципі, і не дивно, що Зеленський так затято захищав російську мову, бо до 2017 року і сам володів державною мовою досить поверхово. І до того періоду навіть не виконував ролей українською.

Але, мабуть, після появи президентських амбіцій, комік вирішив все ж таки виправити це упущення, та з початку 2017 року почав займатися з репетитором. Про що сам же і повідомив в інтерв’ю однієї з телепрограм.

Так, відповідаючи на запитання про те, чи збирається він вчити українську у зв’язку з введенням мовних квот на телебаченні (75% україномовного телепродукту - ред.), він заявив, що інколи йому здається, що вони в ці 25% "втуляться".

"Не з приводу цього закону, проста для сєбя, дуже гарно розмовляти українською мовою - ета нармальна. І, так, я брав вчителя", - заявив шоумен (пряма мова передана дослівно).

Котлети - окремо, мухи - окремо, або що буває, коли жартуєш про політику

У 2016 році Зеленський опинився в епіцентрі скандалу, досить жорстко обсміявши Україну під час гумористичного фестивалю у Юрмалі, де переважає російська публіка.

Так, Студія "Квартал-95", де Зеленський є актором і художнім керівником, виступила з пародійним номером на чинного президента Петра Порошенка, президента-втікача Віктора Януковича та очільника Києва Віталія Кличка. У ньому Зеленський назвав Україну "жебраком", а також "актрисою німецького фільму для дорослих", яка "готова прийняти будь-яку кількість з будь-якого боку", "що таке Україна та чому у неї варто викидати гроші".

Пізніше він, звичайно, намагався реабілітуватися, заявивши, що у номері йшлося не про країну в цілому, а про владу. Але як-то кажуть, осадок-то лишився.

Зазначимо, що до цього студія Зеленського подавала до Держкіно заявку на підтримку своїх проектів у розмірі 50 млн гривень, але після скандалу вони відмовилися від участі.

"Je suis Buratino"

Втім, це не останній випадок, коли "95 Квартал" відзначився невдалими жартами.

Так, у січні 2018 року студію "95 Квартал" звинуватили в гомофобії через один з гумористичних номерів студії на їхньому новорічному концерті, де висміювалися представники ЛГБТ-спільноти.

Так, у номері під назвою "Буратіно" йшлося про те, начебто Буратіно здійснив камін-аут і заявив, що він тепер не "він", а "вона". Після чого його почали називати словами, що натякали на образливі: "Бу-рас!" "Пи-,.." тощо.

Номер вийшов в ефір 31 грудня 2017 року в новорічному випуску "Вечірнього Кварталу" на "1+1". Це викликало неабияке обурення в українському суспільстві. Активісти навіть прийшли до стін телеканалу з плакатами "95 квартал = систематичний злочин проти людяності" та "Je suis Buratino".

"ПреЗЕдент" - Україні, податки - Кіпру

Стати своїм серед українських політиків Зеленський намагався ще задовго до передвиборчих перегонів, та ще й у кращих традиціях наших державотворців - через офшори. Мабуть, мало для кого стане секретом те, що багато політичних діячів ведуть свій бізнес через офшорні фірми.

Так, за інформацією ЗМІ, у 2010 році майже всі акції “Кварталу" викупила офшорна компанія Art Fox Studios. Зеленському лишилась символічна одна сота відсотка. Інформація спочатку була розміщена на офіційному сайти студії, проте згодом зникла.

документ

А уже за кілька днів до Нового року, саме тоді Зеленський заявив про свої президентські амбіції, в реєстрі Мін’юсту змінилися кінцеві власники "Кварталу". Замість кіпріота з Нікосії ними знову стали Зеленський та брати Шефіри, які заснували студію, а також Тімур Міндіч — довірена особа бізнесмена Ігоря Коломойського.

квартал

Замість президента

До речі, щодо Нового року. У новорічну ніч глядачі "1+1" перед боєм курантів замість привітання президента Петра Порошенка дивилися привітання кандидата в президенти Володимира Зеленського. Так, саме тоді він заявив про свій намір брати участь у президентських виборах у березні 2019-го.

"Мене давно запитують: ідеш чи не йдеш? Знаєте, на відміну від наших великих політиків я не хотів вам марно обіцяти. І зараз, за декілька хвилин до Нового року, я вам дещо пообіцяю і одразу виконаю. Дорогі українці, я обіцяю вам піти в президенти України. І одразу виконую. Я йду в президенти України. Давайте зробимо це разом. З Новим роком, з новим слугою народу", – сказав під час відеозверення Зеленський.

В принципі, жоден закон не порушений, "плюси" - комерційний телеканал, який має право транслювати в ефірі те, що вважає за потрібне. Саме таку позицію канал і відстоює.

Проте сам же Зеленський заявив, що це "технічна помилка" телеканалу.

"Думаєте, це я придумав такий прикол, що давайте мене покажемо, а його (Петра Порошенка) відсунемо? Ні, взагалі. Ми не маємо відношення до президента. Ми робили свою програму", - сказав Зеленський.

Зазначимо, що привітання чинного президента все ж вийшло в ефір, але уже після бою курантів.

Водночас на самому телеканалі заявили, що жодних помилок не було.

"Ми, хоч і комерційне медіа, але поважаємо інститут влади, тому залишили традицію виступу президента. І, до речі, з точки зору перегляду, він отримав більше охоплення саме на Плюсах. Але зустрічати Новий рік "за вказівкою" старшого товариша вважаю совковим рудиментом. Пора відвикати", - заявив генеральний директор "1+1 медіа" Олександр Ткаченко.

І навіть якщо відсунути етичніть цього вчинку з погляду, дійсно, поваги до влади. Те, що свідчення телеканалу та Зеленського різняться - викликає низку запитань.

Війна війною, а бізнес - за розкладом

2019 рік почався для Зеленського черговим скандалом. Так, журналісти знайшли у нього три кінокомпанії у Росії. Хоча до того у інтерв’ю він заявляв, що ще у 2014 році припинив діяльність свого офісу в Москві.

Журналісти з'ясували, що у Росії функціонують три компанії, які займаються виробництвом кіно-, відеофільмів і телевізійних програм, і належать Зеленському та його партнерам. Йдеться про компанії "Вайсберг Пикчерс", "Платинумфильм" та "Грин Филмс" — кіпрська компанія Green Family LTD є засновником усіх трьох.

Окрім того, Green Family LTD – співзасновниця ТОВ "Квартал 95" в Україні. Кінцевими бенефіціарами кіпрської компанії вказані Володимир Зеленський, його бізнес-партнери Андрій Яковлєв, Борис і Сергій Шефіри і соратник олігарха Ігоря Коломойського — Тімур Міндіч.

Журналісти намагалися дізнатися у Зеленського про ці компанії, чекаючи його біля офісу. От це і видало у ньому недосвідченого політика. По-перше, він розгубився, а по-друге - уже як наслідок, досить грубо з ними розмовляв.

Після він зробив спробу реабілітуватися - він визнав, що є співвласником кінокомпанії в РФ, проте уже за кілька днів вийшов з її складу.

"Ребята, давайте жить дружно"

Наприкінці 2018 року Зеленський дав двогодинне інтерв’ю одному з видань, де уже піднімалася тема його можливого президенства. Неможливо було оминути питання війни на Донбасі. А саме - як Зеленський бачить вирішення конфлікту.

На той момент майбутній кандидат у президенти заявив, що спробує припинити війну шляхом переговорів з Росією.

"Доведеться говорити. Ну, доведеться говорити. Ми хочемо, не хочемо, через себе, хоч з чортом лисим готовий домовитися, аби не вмирала жодна людина", - заявив шоумен-політик.

Допоможемо усім світом

Народний президент, як себе називає сам Зеленський, вирішив і передвиборчу програму писати по-народному. А саме - він опублікував відео на Facebook, у якому закликав своїх читачів написати пункти до його передвиборчої програми.
Досить передбачувано, побажання фейсбук-електорату були у стилі "за все хороше, проти всього поганого".

Втім, траплялися і адекватні коментарі, але не з пропозиціями, а з запитанням.

Вишенька на святковому торті

Дев’ять квартир, одна з яких у Великій Британії, а ще одна - в окупованому Криму, дорогі годинники та ювелірні вироби - це відомості з декларації "народного президента", яка була до його дня народження опублікована НАЗК.

Згідно з декларацією, за 2018 рік він заробив 7,6 млн гривень.

Також Володимир Зеленський володіє товариством "Кіноквартал", студією "Квартал-95", продюсерським центром "Ліга сміху", товариством "Фіш хаус", а також є кінцевим власником компанії Film Heritage inc у Белізі, San Tommaso S.R.L. в Італії та Megiritano Ventures Ltd на Британських Віргінських островах. Крім того, він має акції двох компаній на Кіпрі.

Епілог
Чи стане Зеленський хоча б кандидатом у президенти стане відомо протягом п’яти днів. А от якщо йому ще й пощастить на виборах, то цікаво - як зміниться його декларація за рік?

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Матеріали по темі
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Жорстоке, протилюдяне поводження з людьми з боку поліцейських та інших представників правоохоронних органів, прокоментував керівник відділу розслідувань Комітету проти тортур РФ.

14 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Діюча на сьогодні пенсійна система ніколи не зможе забезпечити гідні пенсії як нинішнім пенсіонерам, так і майбутнім. Оскільки розрахована на демографічна структура населення початку і середини ХХ століття.

13 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

В наші дні Одеса і її передмістя - головні морські пляжі України, але так було не завжди. До другої половини минулого століття кам'янисте і стрімчасте одеське узбережжя вважалося не найкращим місцем для літнього відпочинку. Полежати з підстилкою, як зараз, можна було лише на лічених природних пляжах.

12 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Ми підібрали топ країн Європи з найпривабливішими фінансовими бонусами для студентів.

7 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Жорстоке, протилюдяне поводження з людьми з боку поліцейських та інших представників правоохоронних органів, прокоментував керівник відділу розслідувань Комітету проти тортур РФ.

14 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Діюча на сьогодні пенсійна система ніколи не зможе забезпечити гідні пенсії як нинішнім пенсіонерам, так і майбутнім. Оскільки розрахована на демографічна структура населення початку і середини ХХ століття.

13 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

В наші дні Одеса і її передмістя - головні морські пляжі України, але так було не завжди. До другої половини минулого століття кам'янисте і стрімчасте одеське узбережжя вважалося не найкращим місцем для літнього відпочинку. Полежати з підстилкою, як зараз, можна було лише на лічених природних пляжах.

12 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Ми підібрали топ країн Європи з найпривабливішими фінансовими бонусами для студентів.

7 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Про конфлікт між Епіфанієм і Філаретом скоро почнуть байки складати, однак з-поміж постійний заяв та звинувачень один одного, звичайний прихожанин лишається заручником ситуації і не знає як йому реагувати на ситуацію, а також не розуміє чи не виявиться колись церква, до якої він ходить, поза канонічним законом.  

2 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

31 липня 2018 року тоді невідомий чоловік вилив на Катерину літр сульфатної кислоти, що спричинило опіки 40% її тіла, а через чотири місяці вона померла.

31 липня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Для боротьби з корупцією було витрачено багато енергії, часу та коштів, але це не призвело до перемоги. Що ж пропонують новообрані парламентарі задля перемоги?  

29 липня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Одне з найбільш актуальних питань, які хвилюють суспільство — боротьба з корупцією і саме даний аспект реформування держави не був втілений повністю цим складом парламенту.

16 липня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Українська церква отримала Томос про автокефалію, про яку мріяла всі роки незалежності. Однак як тільки це сталося, перед фінальним завершенням усіх процедур, на заваді стали внутрішні протиріччя духовних лідерів.  

27 травня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Новий президент, розуміючи довіру більшості населення, розпочав маховик змін, у який втягнув законодавчий орган влади. В парламентсько-президентській республіці, президент, спираючись на народну підтримку вирішив підкорити собі орган, який за Конституцією впливовіший за нього.  

21 травня 2019
Вибір редакції

Проводити Ходу Гідності на День Незалежності цьогоріч буде Алан Бадоєв та Олена Коляденко. Водночас ветерани АТО організують Марш Захисників України.

22 серпня 2019

Заступника МінТОТ Юрія Гримчака та його "помічника" підозрюють у вимаганні хабарів за різноманітні "послуги". Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оприлюднило дві схеми.

16 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

В наші дні Одеса і її передмістя - головні морські пляжі України, але так було не завжди. До другої половини минулого століття кам'янисте і стрімчасте одеське узбережжя вважалося не найкращим місцем для літнього відпочинку. Полежати з підстилкою, як зараз, можна було лише на лічених природних пляжах.

12 серпня 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

На хвилі популярності навчання за кордоном українські студенти забувають, що в Україні також існує багато привабливих навчальних закладів, але, найголовніше, —  це пільги, які надають ці заклади.

12 серпня 2019