Президент Володимир Зеленський вважає, що оприлюднення прохання України про надання їй ракет, що містилося в закритому додатку Плану перемоги, без надання цієї допомоги свідчить про нерішучість союзників і спроби відтермінування рішення.
Запит Україна на ракети Tomahawk був однією зі секретних частин плану перемоги. "Злив" цієї інформації означає лише те, що між партнерами немає нічого конфіденційного.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц на нещодавній зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським оголосив про новий пакет військової допомоги на суму близько €$1,5 млрд. Проте зауважив, що країна не відправлятиме Києву важку бойову техніку, а ще не схвалив прискорений вступ до НАТО.
Польща "конституційно зобов'язана" збивати ракети, що прямують на її територію, однак НАТО забороняє це робити. Про це заявив міністр закордонних справ Радослав Сікорський, повідомив оглядачThe Times Едвард Лукас.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що все, що необхідно Україні для перемоги у війні проти Росії, викладено на столі західних партнерів. Про це повідомило The Washington Post.
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розповіла про розбіжності у Берліні, через які країна не погоджує передачу українській армії ракет Taurus.
Великобританія не дозволить Україні завдавати ударів по РФ далекобійною зброєю. Щоб змінити це рішення, потрібна згода США.
Нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц підтвердив, що Берлін не передаватиме Україні крилаті ракети Taurus через "великий ризик ескалації". Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон розкритикував Шольца і закликав переглянути позицію.
Можливий дозвіл партнерів по НАТО на використання Україною далекобійної зброї проти цілей у Росії відповідає нормам міжнародного права. Про це заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, повідомило DW.
Велика Британія, ймовірно, вже ухвалила рішення дозволити Україні бити крилатими ракетами Storm Shadow по цілях на території країни-агресора Росії. Про це повідоммло The Guardian з посиланням на джерела у британському уряді.
Затягування прийняття рішення західними партнерів щодо зняття обмежень з України для використання далекобійної зброї призводять до того, що росіяни переміщують військові об'єкти углиб країни.
На ПАЕС, РАЕС і ЧАЕС ще не відновлені з'єднання з усіма зовнішніми лініями електропередачі, які було втрачено через масштабні обстріли 26 серпня. Про це повідомило Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).
Внаслідок російських атак на енергетичну інфраструктуру України загинули 35 цивільних, енергосистема зазнала збитків більш ніж на 1 мільярд доларів, деякі об'єкти інфраструктури зазнавали понад 40 ударів РФ.
Україна отримала інформацію про передачу Іраном балістичних ракет Росії від розвідок країн-партнерів. Про це сказав президент Володимир Зеленський час пресконференції у Києві.
Відповіддю на постачання Росії балістичних ракет має стати "дозвіл Україні знищувати склади з цими ракетами західною зброєю", вважає глава Офісу президента України Андрій Єрмак.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що вважає, що Польща має право збивати російські ракети в українському повітряному просторі, якщо вони загрожують атомним електростанціям.
Російський ракетний удар 3 вересня по навчальному центру у Полтаві був прорахованим. Ракета летіла близько трьох хвилин.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава зобов’язана збивати російські ракети в небі над Україною, не чекаючи, поки вони залетять у польський повітряний простір.
Президент США Джо Байден оприлюднив заяву щодо російської ракетної атаки на Полтаву, у якій загинули 53 людини та 271 була поранена.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на російський повітряний терор проти Львова і Кривого Рогу.