На обліку в службі зайнятості Києва станом на сьогодні перебуває 13,2 тис. безробітних, тоді як рік тому офіційно безробітних у столиці було 25,3 тис. З початку року послугами "біржі праці" вже скористалися 50,3 тисяч громадян, серед яких майже 7,8 тис. киян знайшли собі нове робоче місце.
Спікер української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу, позаштатний радник керівника Офісу президента Олексій Арестович опублікував у Facebook пост з скріншотом контекстної реклами, з якою він стикається. Для Арестовича перераховані вакансії охоронця, робочого на будівництво і сортувальника.
Народний депутат 9 скликання ("Євросолідарність"), Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський вважає недоцільним сьогодні займатися скороченням чисельності української армії. На думку депутата, в 2020 році ситуація змінилася в порівнянні з 2015 роком, коли був ухвалений відповідний закон України.
Фахівці Opendatabot після продовження карантину в Україні до 22 травня проаналізували зміни в кількості вакансій, у роботі закладів громадського харчування і цінах на квартири в Києві. Згідно з даними, чисельність реєстрацій ФОП в Україні зросла на 2123 одиниці, кількість вакансій на сайті Work.ua збільшилася на 2 тисячі.
Тривалий карантин суттєво вплинув на кількість пропонованих в Україні вакансій. Але деякі професії все ж не втратили популярності.
Ринок праці показав, що з початку березня і до кінця квітня 2020 року в умовах карантину кількість вакансій скоротилася на 22%. Українські роботодавці найчастіше шукали логістів та водіїв.
Кур'єрська доставка в Україні переживає серйозну кризу: сотні тисяч людей, які опинилися на карантині, практично загнали в колапс низку організацій, які без доставки повноцінно свою діяльність виконувати не можуть.
В Україні разом із усіма обмеженнями карантину був введений ще й штраф за порушення його норм. У випадку недотримання запобіжних дій, керівники будь-яких сфер праці можуть отримати штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень.