В Україні добігає кінця другий тиждень вакцинації від COVID-19. Імунізація українців показала, що кожен сотий, кому вели препарат CoviShield, відчув побічний ефект.
Станом на сьогодні, 3 березня 2021 року, в Україні вакциновано лише 6888 людей. Чому українці не поспішають на щеплення, розповіли фахівці.
Рік тому, 3 березня 2020 року, в Україні був зафіксований перший випадок інфікування коронавірусом. Наразі ж триває перша хвиля вакцинації індійським препаратом Covishield, який є аналогом вакцини Astra Zeneca – на думку нардепа Михайла Радуцького, обов'язком українських медіа є сприяння вакцинальній кампанії.
Після дещо запізнілого початку протикоронавірусої вакцинації в Україні препаратом Covishield, серед суспільства почала ширитися недовіра до його ефективності та безпечності. Також в інтернет-мережі з'явилися чутки про скору відставку міністра охорони здоров'я України Максима Степанова – депутатка зі "Слуги народу" Ірина Верещук прокоментувала ASPI news свою позицію.
Питання вакцинації не сходить зі стрічок ЗМІ вже досить тривалий період, хоча вакцинувати в Україні почали зовсім нещодавно. Що говорять народні обранці та чиновники про вакцинацію, читайте в матеріалі ASPI news.
Сьогодні, 2 березня 2021 року, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив про гарне самопочуття після вакцинації, яку йому провели індійським препаратом CoviShield вчора. Наразі почали ширитися інсайди, що вже 5 березня Верховна Рада звільнить Степанова за провал протиковідної вакцинації українців.
Президент України Володимир Зеленський вакцинувався проти коронавірусної інфекції COVID-19. Його вакцинували під час поїздки до зони проведення Операції об'єднаних сил (ООС) на Донбасі.
В Одесі після щеплення від COVID-19 у багатьох медпрацівників погіршився стан здоров'я. Десятки медиків, раніше виявили бажання вакцинуватися, відмовилися робити щеплення індійським препаратом Covishield.
Україна уклала контракти на постачання понад 30 мільйонів вакцин, повідомив глава уряду Денис Шмигаль. Також стало відомо, що на минулому тижні була вакцинована 3141 людина.
Православна церква України (ПЦУ) не є противником вакцинації проти коронавірусу. Ця медична процедура не суперечить Божим заповідям і принципам християнської віри.
В Україні 24 лютого анонсували початок вакцинації від коронавірусу. Під час тематичного пресбрифінгу цього ж дня фахівці обговорили можливі наслідки невчасної поставки препарату в Україну та розкритикували роботу міністра охорони здоров'я Максима Степанова.
Заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, кілька довго зберігається ефект вакцини від коронавірусу. За його словами, імунітет, який людина отримує при вакцинації від коронавірусу, в тому числі препаратом, який прилетів в Україну, зберігається мінімум 12 місяців.
У МОЗ розповіли, що препарат Oxford/AstraZeneca (Covishield) подали на реєстрацію до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я 15 лютого. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19, скорочуючи її до п’яти робочих днів.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов продовжує провалювати боротьбу з коронавірусом в Україні. Наразі він відправив до України індійську вакцину, яку розробляли для найбідніших країн світу, котру до того ж неможливо використовувати у нас через відсутність необхідної сертифікації.
Степанов знайшов в Індії вакцину від COVID-19 – дженерик AstraZeneca, від якого вже відмовилися ПАР та Швейцарія. Чому українців щеплюватимуть препаратом для найбідніших країн, розбиралося ASPI news.
У МОЗ повідомили деталі "дорожньої карти" щодо вакцинації населення від COVID-19 в Україні. Окремо відзначено, що вакцини застосовуватися будуть виключно серед дорослого населення країни.
Служба безпеки України в Херсонській області припинила спробу здійснення вакцина-туров в РФ, в ході яких українців хотіли прищепити від коронавірусу препаратом російського виробництва вакцина – тури. Деталі підготовлюваного переправлення українців повідомив депутат Херсонської облради Ігор Йосипенко.
Максим Степанов, керівник МОЗ, може залишитися без посади. У "Слузі народу" назвали умову щодо його звільнення.
Розмови щодо вакцин від пандемії COVID-19 стали щоденною нормою не лише на телебаченні, а й у повсякденному житті, однак історії про вакцинацію – це не завжди про здоров'я. Журналіст ASPI news поспілкувався з юнаком, якого "добровільно" вакцинували російським "Супутник V" після чого в нього почалися проблеми зі здоров'ям.
Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов упевнений, що скандали, які виникають навколо вакцини Sinovac, є політичними та формують негативну репутацію України серед виробників вакцин від COVID-19. Ці "безпідставні", за словами Степанова, політичні маніпуляції можуть завершитися тим, що виробники, які цінують свою репутацію, не захочуть мати справу з Україною.