Голова правління НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко прокоментував ситуацію у енергетичному секторі. Він сподівається, що цієї зими довготривалих надто низьких температур не буде.
Ціни на газ у Європі й надалі зростають. У "Нафтогазі" шукають варіанти стосовно збереження чинного тарифів для населення, через різницю між роздрібною та ринковою ціною.
У процедурі сертифікації оператора "Північного потоку-2" компанії Nord Stream AG візьме участь НАК "Нафтогаз". Відповідне рішення ухвалив німецький регулятор BNetzA. Таким чином Україна отримає можливість безпосередньо впливати на запуск російського газопроводу.
НАК "Нафтогаз України" готовий організувати транзит через нашу територію додаткових 55 млрд кубометрів газу, на спеціальних умовах. Ця цифра відповідає потужності газопроводу "Північний потік - 2".
Україна може повністю забезпечити себе газом і відмовитися від його імпорту протягом 5 років. Для досягнення енергетичної незалежності України повинна працювати над зменшенням неефективних витрат енергії, вважає глава правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко пояснив, чому Україна не закупила додаткові куби газу. За його словами, за часів керівництва компанією Андрія Коболєва, фінансовий план не передбачав імпорт або покупку газу в підземних сховищах України.
НАК "Нафтогаз" володіє потрібною кількістю газу, щоб повністю забезпечити комунальні потреби українського населення протягом усього прийдешньої зими. Вартість природного палива при цьому не зміняться, а збережеться в рамках 7,42 грн за кубічний метр.
1 жовтня 2021 року "Газпром" зупинив постачання газу через Україну в напрямку Угорщини. "Газпром" має таке право за контрактом - не подавати газ для транзиту через заброньовані потужності.
Голова правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Юрій Вітренко спростовує слова виконавчого директора групи "Нафтогаз" Отто Ватерландера про собівартість видобутку газу 1 гривня/куб. м газу.
Російський газопровід "Північний потік-2" не запрацює, якщо "Газпром" не розблокує доступ до української ГТС для інших компаній. Якщо "Газпром" продовжить блокувати доступ, німецький регулятор не повинен сертифікувати газопровід, адже буде порушено "принцип солідарності", вважає глава НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.
Україна не розглядає варіант закупівлі російського газу. Також, "Нафтогаз" не веде про це ніяких переговорів.
Голова НАК Нафтогаз Юрій Вітренко заявив, що прибутковість Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", яка відображена у звітності за I квартал 2021 року, викликає сумніви. Може йтися про збитки до 105 мільярдів гривень.
У "Нафтогазі" заявили, що домагання Росії, що стосуються збільшення продажів Україні російського газу в обмін на транзит його через українську ГТС в Європу, не отримають від української сторони позитивних рішень. Російський газ за завищеною ціною Україні не потрібен, заявив керівник НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
Україна не погодиться на пропозицію Росії зберегти транзит газу в обмін на невигідні закупівлі російського газу. Оскільки, і гарантії Росії нічого не гарантують, і ціна на газ сильно завищена.
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, у разі запуску російського магістрального газопроводу "Північний потік-2", Україна отримуватиме плату за раніше укладеним контрактом з Росією. Про це Вітренко заявив в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1".
У Національному агентстві з питань запобігання угледіли конфлікт інтересів у рішенні про призначення головою НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка. У приписі голови НАЗК Олександра Новікова вимагає скасування двох пунктів розпорядження Кабміну.
Голова НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко, коментуючи інформацію про розчаування США змінами у компанії, заявив, що його особисто знають, як реформатора. І ніхто не ставив під сумнів його професіоналізм.
Юрій Вітренко, керівник НАК "Нафтогаз України", прокоментував наміри щодо позовів до "Газпрому". Діючий контракт дозволяє це робити.
Алгоритм зниження ціни на газ не є за своєю схемою складною, проте вимагає ретельної уваги в області розвитку газового ринку. Упор на збільшення видобутку корисної копалини в країні допоможе знизити ціну на блакитне паливо, а значить і цифри в комунальних платіжках для населення.
Уряд змінив керівника групи "Нафтогаз". Про справжні причини звільнення Андрія Коболєва, ASPI news розповів співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.