1 липня в Україні відкриється ринок землі. Власники сільськогосподарських наділів зможуть вільно їх продати, а громадяни України - купити. Але слід розуміти, що угоди і для продавців, і для покупців матимуть податкові наслідки.
Міністр аграрної політики Роман Лещенко розповів, що п’ять мільйонів га розкраденої землі – з таким невтішним результатом Україна дійшла до моменту введення ринку землі. Але це питання буде вирішено.
Аграрний міністр Роман Лещенка заявив, що в пріоритетних групах для отримання землі - учасники АТО / ООС. Міністр пояснив, що в Україні введуть польську модель земельної реформи.
Міністр аграрної політики Роман Лещенко розповів, як в Україні працюватиме ринок землі. За його словами, в Україні введуть польську модель земельної реформи.
Очільник Міністерства аграрної політики та продовольства Роман Лещенко заявив, що норма про право кожного українця безкоштовно отримати 2 гектари землі насправді фікція та обман, на основі якого чиновники отримують корупційну ренту.
Подавати Декларації про майновий стан і доходи необхідно одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 га та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції. Доходи від продажу продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Обсяг тіньової оренди землі сільськогосподарського призначення в Україні оцінюється у 60-90 мільярдів гривень. За словами глави Міністерства аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, 8 мільйонів гектарів землі - це "внутрішній офшор в країні", з якого не платяться податки.
На сайті народного депутата Олександра Дубінського вийшов матеріал, в якому йдеться про те, що група аграріїв "Довіра" на чолі з Андрієм Веревським має намір заробити на підвищенні податку на землю, а після - "відібрати" її у фермерів під виглядом детінізації виробництва сільськогосподарської продукції (законопроєкт №3131).
Нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський зробив сумний прогноз щодо дефолту в Україні. Він вважає, що банкрутство настане восени.
До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов щодо закону про ринок землі.
В Україні близько 8 мільйонів гектарів землі використовується для сільського господарства нелегально.
Законопроєкт про ринок землі зазнав змін. Так, згідно з текстом нового документа, в одні руки можна буде передавати не більше 100 га.
У Верховній Раді народні депутати 5 березня почали роботу на черговому засіданні, під час якого йде розгляд поправок до законопроєкту №2178-10, покликаному ввести в Україні ринок сільськогосподарських земель.
62% українців проголосували б на референдумі "проти" продажу землі сільськогосподарського призначення.
Усупереч закону чоловіку було передано у власність 2 гектари землі вартістю понад 112 мільйонів гривень. На ній розміщені археологічна пам’ятка і могильник.
Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія спрогнозував ухвалення закону про ринок землі у квітні.
Верховна Рада почне розгляд питання ринку землі у четвер, 6 лютого.
Міністр економіки заявив, що всі бажаючі безкоштовно отримати належні за законами України два гектари землі не зможуть цього зробити.
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру надала доступ до електронного Державного фонду документації із землеустрою.
Названо терміни розгляду правок до закону про ринок землі.