Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко вказав на фактори, що сприяли зростанню економічних показників України. Зростанню реального ВВП України у другому кварталі 2021 року на 5,4% сприяли насамперед відновлення економічної активності та нарощування обсягів реалізації проектів "Великого будівництва".
Радник президента України з економічних питань Олег Устенко прогнозує, що у 2021 році українська економіка почне відновлюватися. Він вважає, що цьому посприяють позитивні тенденції на зовнішніх ринках та монетарна політика НБУ.
В Україні розмір середньої пенсії зріс протягом року на 400 гривень. За підсумками року, середня пенсія становить 3,410 гривень.
За 3 квартали 2020 року державний борг України виріс на 347 мільярдів гривень - до 2,3 трильйона гривень. Основна причина - девальвація національної валюти.
За січень-жовтень 2020 року до загального фонду Державного бюджету України зібрано акцизного податку з вироблених в Україні товарів у сумі 55,4 мільярда гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 12,2 %, або на 6 мільярдів гривень.
Державна податкова служба України відзначила ефективність комплексних заходів контролю за здійсненням господарських операцій на прикладі роздрібного ринку побутової техніки та електроніки. У 2017-2019 роках збільшення сум ПДВ, сплачених при реалізації побутової техніки та електроніки, склало 297%.
У червні середні реальні зарплати в Україні перевищили докризовий рівень і становлять 11,6 тисячі гривень. Уряд прогнозує, що до 2022 року середня зарплата сягне 15 тисяч гривень.
Зростання захворюваності на коронавірус в Україні щоденно встановлює нові антирекорди. Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко переконаний, що причиною сплеску захворюваності стало послаблення карантину, запуск громадського транспорту, відкриття магазинів та кафе.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час Години запитань до уряду в парламенті повідомив, що кількість зареєстрованих безробітних в Україні зросла до 487 тисяч осіб. За два місяці карантину кількість безробітних у країні збільшилась на 197 тисяч осіб.
Уряду та банкам України потрібно видавати підприємцям кредити мінімум на 400 мільярдів гривень на рік, щоб зростання економіки становило від 8 до 9%. Кабінет міністрів розробляє низку програм, які забезпечать малий та мікробізнес доступними кредитами.
Державний борг за два місяці 2020 року зріс більш ніж на 46 млрд гривень.
Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в жовтні-грудні 2019 року становило 1,5% до аналогічного періоду 2018 року, тоді як у попередніх кварталах темп зростання був вищий: у третьому - 4,1%, у другому - 4,6% і в першому - 2,5%.
Розмір аліментів збільшився в зв'язку з новим розміром прожиткового мінімуму.
Вже в цьому році заробітні плати педагогів в Україні виростуть на 9%.
Зміцнення національної валюти стало рекордним за всю її історію з 1996 року.
Світовий банк прогнозує уповільнення темпів зростання економіки України у четвертому кварталі 2019 року, а також в 2020 році.
Сьогодні, 2 грудня, в Державній податковій службі України проінформували про зростання перерахувань від платників податку на додану вартість у два рази, що вплинуло на поповнення зведеного бюджету сумою майже на 13 % більше, ніж торік.
Сьогодні, 20 листопада, повідомляється, що середня зарплата склала 9 322 грн 61 копійку. Цей показник впливає на розмір пенсій, що нараховуються українцям.
Сьогодні, 14 листопада, в Державній податковій службі навели цифрові дані про надходження за 2019 рік у місцеві бюджети.
Західне ЗМІ проаналізувало несподіване зростання української економіки в II кварталі 2019 року, що по суті збігається з приходом до влади Володимира Зеленського.