Україна, яка у 2022 році отримала право на безмитні поставки продовольства в ЄС, у поточному році стала одним із найбільших постачальників сільгосппродукції до Євросоюзу, повідомило польське видання farmer.pl із посиланням на звіт Європейської комісії.
Аграрії, які перебувають на окупованих територіях та зазнають збитків через дії росіян, можуть розраховувати на компенсації від держави. Про це сказав міністр аграрної політики Микола Сольський в інтерв’ю «Укрінформу».
Близько 1600 га земель Національної академії аграрних наук було передано у незаконну оренду підприємцям на Рівненщині. Державі завдано збитків на суму понад 5,5 млн грн.
Експорт української агропродукції до країн Європейського Союзу продемонстрував зростання на 10%. Показник зафіксували за останні 7 місяців.
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) ввела нову програму закупівель зерна майбутнього врожаю в аграріїв. За цією програмою аграрії отримають мінеральні добрива, насіння, засоби захисту рослин та грошові кошти для проведення посівної.
Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін розширив напрями держпідтримки сільгоспвиробників. Відтепер державна допомога також зможе йти на страхування сільгосппродукції та відшкодування втрат посівів внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру.
На черговому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики 3 березня було представлено напрями державної підтримки сільгоспвиробників у 2021 році за розробки Мінекономіки у співпраці з профільними асоціаціями. Зокрема, народні обранці підтримали запропонований розподіл держпідтримки.
Міністерство фінансів України назвало переваги, які отримає агропромислова галузь і державний бюджет, внаслідок зниження ПДВ на окремі види агросировини з 20% до 14%. Відповідний законопроєкт №3656 був прийнятий Верховною Радою у другому читанні та направлено на підпис президенту.
Мінфін підтримав зниження ставки ПДВ для аграрних виробників. ASPI news публікує деталі документу.
Вартість хліба в Україні зміниться. У січні 2021 року у магазинах продукт здорожчає.
Експорт зернових і зернобобових у 2020 році знизився. Україна експортувала на майже 4 мільйони тонн зернових менше, ніж у 2019 році.
Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький оприлюднив інфографіку, у якій представлений зовнішньоторговельний обіг продукцією АПК у січні-жовтні 2020 року.
Аграрії в Україні засіяли озимими культурами 6,2 мільйона гектар. Дані опубліковані представниками уряду станом на 19 жовтня.
Станом на 15 жовтня в Україні зібрано вже 45,7 мільйона тонн зерна. З початку збиральної кампанії найбільше врожаю зібрано в Харківській, Дніпропетровській, Вінницькій та Полтавській областях.
За прогнозом Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП), варто очікувати на різке подорожчання хліба до кінця цього року. Експерти передрікають ріст цін також на інші види сільськогосподарської продукції.
Посуха в Україні триває понад місяць. Втрати аграріїв через погодні умови дуже значні.
Міністерство економіки України представило Стратегію державної підтримки аграрної галузі на 2021-2023 роки. Стратегія передбачає доповнення підтримки новими програмами та розширення напрямів за діючими програмами.
13 липня Міністерство аграрної політики та продовольства України провело публічну дискусію законопроєкту №3131 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції. Через епідеміологічну ситуацію в країні, засідання відбулось у форматі Skype-конференції.
Акція протесту під Кабміном була організована аграріями. Вони вимагають у чиновників обіцяної компенсації.
Законопроект про зниження ПДВ для аграріїв розглянуть у парламенті. Депутати запропонували варіант підтримки переробників та сільгоспвиробників.