Служба безпеки України нейтралізувала в Житомирській області кібергрупу, яка масово "виготовляла" фейкові акаунти на замовлення з РФ. Через них представники країни-агресора поширювали деструктивний антиукраїнський контент, у тому числі й маніпулятивного характеру, проводили інформаційні диверсії проти державної безпеки нашої країни.
Фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ у грудні 2021 року припинили та нейтралізували 59 кібератак на інформаційні системи органів державної влади. Це відбулося шляхом безпосереднього аналізу понад 28 тисяч критичних подій інформаційної безпеки, виявлених у поточному місяці.
Служба безпеки України викрила масштабну "ботоферму" у Чернівцях. Ділки спеціалізувалися на "вирощуванні" бот-акаунтів у соціальних мережах, які вони продавали на чорному ринку.
Фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ у жовтні поточного року припинили та нейтралізували 57 кібератак на інформаційні системи органів державної влади. Це відбулося через безпосередній аналіз понад 28 тисяч критичних подій інформаційної безпеки, виявлених у поточному місяці.
Служба безпеки України готується до створення реєстру заборонених інтернет-ресурсів. Керівництво спецслужби сподівається, що незабаром отримає можливість блокувати не тільки сайти, але й сторінки в соцмережах.
СБУ в Івано-Франківській області ліквідувала потужну ботоферму, яка виконувала завдання замовників з РФ. Для створення фейків було задіяно понад 12 тисяч sim-карток.
Служба безпеки України заблокувала роботу мережі ботоферм, які розповсюджували фейкову інформацію про нашу державу. Фігуранти забезпечували поширення постів для дискредитації вакцинації та на підтримку терористичних організацій "Л/ДНР".
Російські спецслужби ведуть цілеспрямовану роботу проти України в інформаційній сфері. Окремі структурні підрозділи росіян працюють виключно на розхитування ситуації в нашій державі.
Після допису заступника глави Офісу президента України Олега Татарова про "зовнішнє управління", адміністрація соціальної мережі Facebook заблокувала його обліковий запис. Він отримав повідомлення, що "не відповідає стандартам спільноти".
За три останні місяці кіберфахівці Служби безпеки України викрили 21 інтернет-агітатора, які за завданням російських спецслужб намагалися дестабілізувати ситуацію та створювали панічні настрої в суспільстві. Вони регулярно розміщували у соцмережах заклики до порушення конституційного ладу і територіальної цілісності нашої країни.
Український сегмент інтернету затоплений інформацією про коронавірусну пандемію, серед якої солідна частина належить пропагандистам, які публікують неправдиві дані про патогенність. Про це повідомив пресцентр Служби безпеки України в понеділок, 13 квітня.
Для боротьби з поширенням фейкових нових в українському сегменті Facebook запустив нову програму, долучивши до неї двох партнерів. Так, організації VoxCheck і "СтопФейк" допоможуть Facebook запустити програму протидії дезінформації в Україні, яка регулярно потерпає від нападів російських пропагандистів.
В СБУ дали коментар щодо розслідування факту візиту в РФ українських політиків Бойко і Медведчука.
У компанії Facebook навели звіт, в якому йдеться про видалення трьох мільярдів акаунтів-фейків за шестимісячний період.
Раніше Facebook тісно співпрацював з німецькою владою, щоб запобігти поширенню недостовірної інформації перед виборами в парламент ФРН.