В російських спецслужбах за українським напрямом працюють окремі підрозділи, ‒ начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Вітюк (Фото)
Російські спецслужби ведуть цілеспрямовану роботу проти України в інформаційній сфері. Окремі структурні підрозділи росіян працюють виключно на розхитування ситуації в нашій державі.
В спецслужбах РФ є підрозділи, які працюють виключно за українським напрямом. Про це на Всеукраїнському форумі "Україна 30" заявив начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у вівторок, 9 березня.
"В умовах гібридної війни масштабність інформаційної агресії РФ, яка організовується та координується цими структурами, зростає на порядок. Вони сконцентровані на проведенні спеціальних інформаційних операцій та акцій, у тому числі підривного характеру. Тобто, є окремі підрозділи, які працюють виключно "по Україні" і отримують на це фінансування", ‒ підкреслив Вітюк.
За словами керівника ДКІБ, інструментами в гібридній війні стають телеканали, інформаційні портали, вебресурси, спільноти у соцмережах, поштові сервіси, телеграм-канали, так звані фабрики тролів та окремі блогери. Вони використовуються для антиукраїнської пропаганди та дестабілізації ситуації в нашій країні. Лише за 2020 рік Служба заблокувала понад 2,5 тисячі спільнот у соцмережах з мільйонною аудиторією та понад 20 бот-мереж потужністю більше ніж 60 тисяч акаунтів, нейтралізувала понад 600 кіберінцидентів та кібератак на інформаційні ресурси органів державної влади, припинила діяльність 20 хакерських угруповань, причетних до таких атак.
"Через такі мережі збирають розвідувальні та персональні дані громадян України, а потім атакують органи влади та об’єкти критичної інфраструктури держави", - розказав Вітюк.
Значна частина таких ботомереж і кібератак координуються саме з РФ. Аналогічна ситуація з проросійською пропагандою, над якою працюють фахові пропагандисти на замовлення спецслужб країни-агресора. Відтак СБУ оголосила про підозри окремим блогерам та адміністраторам Телеграм-каналів, зокрема щодо державної зради і розпалювання національної ворожнечі та ненависті.
Нагадаємо, що СБУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом можливої причетності посадових осіб НАК "Нафтогаз" до діяльності спрямованої на шкоду економічній безпеці України шляхом надання іноземній державі, організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України. Також ASPI news повідомляло, що контррозвідка СБУ викрила на Чернігівщині діяльність групи посадовців, які займались легалізацією іноземців.
На Донеччині російські військові після захоплення в полон розстріляли українського захисника. Правоохоронці вже розпочали розслідування чергового воєнного злочину, а українська влада наголошує, що всі причетні до страти військовополоненого мають бути встановлені та притягнуті до відповідальності.
Російська масована атака завдала нового удару по українській торговельній інфраструктурі.
Колишня віцепрем’єрка та експосол України у США Ольга Стефанішина отримала нову підозру від Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Російський ракетний обстріл завдав важких втрат мережі супермаркетів "Сільпо". Унаслідок атаки загинули шестеро співробітників компанії, ще десятки людей постраждали, а частина торговельної інфраструктури зазнала значних руйнувань.
Масований ракетний обстріл Київщини завдав нищівного удару по логістичній інфраструктурі українського бізнесу.
У цьому матеріалі немає медійної персони, тому зробити заголовок із прізвищем неможливо без вигадування фактів. Саме тому тут доречно використовувати назву компанії.
Російська армія в ніч на 5 серпня здійснила одну з наймасштабніших комбінованих атак останнього часу, застосувавши балістичні ракети, протикорабельні комплекси та понад сотню ударних безпілотників.
Від початку 2026 року російські війська знищили 37 автозаправних комплексів, що входять до групи "Нафтогаз". Частина об'єктів після ударів була відновлена, однак деякі заправні станції ворог атакував повторно вже після завершення ремонтів, через що вони знову вийшли з ладу. Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Поліцейські Полтавщини викрили групу жителів Миргородського району, які організували незаконну лісозаготівлю та збували деревину підприємствам. За висновками експертів, державі завдано майже 3 мільйони гривень матеріальних збитків.
Державне бюро розслідувань розкрило перші подробиці втрати українського винищувача F-16, який зазнав катастрофи під час виконання бойового завдання в Полтавській області.
На Донеччині російські військові після захоплення в полон розстріляли українського захисника. Правоохоронці вже розпочали розслідування чергового воєнного злочину, а українська влада наголошує, що всі причетні до страти військовополоненого мають бути встановлені та притягнуті до відповідальності.
Російська масована атака завдала нового удару по українській торговельній інфраструктурі.
Колишня віцепрем’єрка та експосол України у США Ольга Стефанішина отримала нову підозру від Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Російський ракетний обстріл завдав важких втрат мережі супермаркетів "Сільпо". Унаслідок атаки загинули шестеро співробітників компанії, ще десятки людей постраждали, а частина торговельної інфраструктури зазнала значних руйнувань.