У межах робочого візиту до Брюсселя президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Євроради Шарлем Мішелем.
Україна зуміла зупинити наступ російських військ на Харківщині, який кремлівський диктатор Володимир Путін розпочав був у травні, намагаючись розширити агресію. Але ця спроба Москви прорвати фронт і захопити нові українські території показала, що той тиск, який чинить на Росію Захід, замалий.
Президент Європейської ради Шарль Мішель підтверджує, що Європейський Союз підтримуватиме Україну скільки знадобиться, підтвердженням чому буде також підписання двосторонньої угоди про гарантії безпеки.
Сьогодні, 27 червня, президент Володимир Зеленський прибув з візитом до Брюсселя. Підпише ще три двосторонні безпекові угоди.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на першому засіданні Ради Україна-НАТО на рівні глав зовнішньополітичних відомств країн-членів Альянсу має намір порушити питання щодо створення спільного євроатлантичного простору оборонної промисловості.
У вівторок, 4 квітня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся із держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Брюсселі. Про це Кулеба написав у Twitter.
Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, у котрій звинуватила Росію у гуманітарній кризі в Україні. Агресора закликали до негайного припинення вогню.
Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг знову запросив Російську Федерацію до двостороннього діалогу у форматі НАТО-Росія. Військово-політичний союз 30 країн готовий вислухати занепокоєння Москви.
Країни Євросоюзу працюють над відповіддю Російській Федерації щодо "гарантій безпеки". Брюссель передасть Москві відповідь від усіх 28 країн, що входять у "спілку".
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що нібито генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг "втратив зв'язок із реальністю". Таким чином глава МЗС країни-агресора прокоментував слова голови Північноатлантичного Альянсу про нарощування військової присутності союзників на сході.
Після переговорів з Росією в Женеві заступниця державного секретаря США Венді Шерман прибула на консультації до Брюсселю, у штаб-квартиру НАТО. На порядку денному переговорів першим стоїть "українське" питання.
На зустрічі Комісії Україна-НАТО українська сторона "озброїла" партнерів аргументами перед переговорами з Російською Федерацією та висловила свою позицію щодо майбутнього саміту Альянсу, який пройде у іспанському Мадриді. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.
Вимоги Росії до НАТО не можуть вважатися переговорною позицією. Країна-агресор не має права висувати претензії, поки російська армія не вийде за кордони України.
У першій половині 2022 року Київ може домовитися про шосту програму макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. На це розраховує віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Переговори РФ зі Сполученими Штатами Америки щодо "гарантій безпеки" пройдуть за день до саміту Росія-НАТО. На ній обговорять вимоги Кремля щодо нерозширення Північноатлантичного Альянсу на схід.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг ухвалив рішення скликати засідання Ради Росія — НАТО. Воно має відбутися 12 січня, хоча Москва інформацію про часові рамки ще не коментувала.
Північноатлантичний Альянс наразі не винен Україні нічого. Разом із тим у випадку повномасштабної війни з Росією наша країна є форпостом, навіть не маючи членства в НАТО.
До початку збройної агресії Росії та її окупаційної політики суспільство України було розділено на два табори. До 2014 року половина українців вважали, що це дуже важливий альянс для України, а половина вірила у те, що в українців непогані сусіди і НАТО їй не потрібне.
НАТО не бачить ознак того, що Росія сповільнила нарощування військових сил поблизу кордонів України. Воно призводить до дестабілізації і підриває безпеку у Європі.
Наступної середи, 15 грудня, на полях саміту "Східного партнерства" у Брюсселі президент України Володимир Зеленський, ймовірно, зустрінеться із президентом Франції Еммануелем Макроном. Також, не виключена зустріч й з новим канцлером Німеччини Олафом Шольцом.