За дорученням Зеленського, очільник Офісу президента Андрій Єрмак разом із дипломатами іноземних держав відвідав Чорнобильську атомну електростанцію, де вони обговорили реалізацію української Формули миру, особливу увагу приділивши питанням ядерної та радіаційної безпеки.
Викрито генерал-майора поліції РФ, який керував розграбуванням під час окупації Чорнобильської АЕС. Про це у Facebook повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.
На контрольованій російськими військами ЧАЕС планується створення техногенної катастрофи, відповідальність за яку окупанти спробують перекласти на Україну. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
СБУ затримала мешканця Київщини, який неодноразово анонімно "мінував" Державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильська АЕС". Чоловіку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести років.
26 квітня 1986 року, о 01:23, під час планової зупинки енергоблоку №4 Чорнобильської АЕС та проведення випробування турбореактора, стався вибух. На той момент АЕС забезпечувала 10% від потреб України в електроенергії, уряд планував побудувати ще два енергоблоки, але так і не встиг.
Німеччина, Велика Британія та США висловили свою підтримку Україні з нагоди 35 річниці аварії на ЧАЕС. Посли цих країн заявили, що і в майбутньому підтримуватимуть Україну та надаватимуть свою допомогу для якнайшвидшого подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.
Чорнобильська зона відчуження протягом останніх років стала не лише уособленням трагедії, але й місцем натхнення для великої кількості творчих особистостей. ASPI news публікує кліпи українських та закордонних артистів, які обрали чорнобильські "краєвиди" ілюстрацією до своїх пісень.
Книгу збірника "Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії" отримали можливість прочитати українці. Служба безпеки України (СБУ) та Український інститут національної пам’яті презентували другий збірник.
Мер столиці Віталій Кличко на щоденному онлайн-брифінгу нагадав, що наближається річниця з дня катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася 26 квітня 1986 року. У зв'язку з цим, Київ готовий виплатити адресну соціальну допомогу понад 48 000 киян.
У зоні ЧАЕС троє чоловіків, один з яких був іноземцем, зібрали понад 50 кілограмів рогів тварин і намагалися вивезти за межі зони відчуження. Зловмисники були зупинені представниками правопорядку.
Екоактивісти повідомили про суттєві коливання радіаційного фону поряд з ЧАЕС і за межами зони відчуження. Деякі місця "фоніли" зі значеннями, що перевищують норму у 800 разів.
Правоохоронці затримали "грибника" в зоні Чорнобильської атомної електростанції. Порушник при собі мав більше 8 кілограмів радіоактивних грибів, які планував перемістити за межі зони відчуження.
Під Чорнобилем затримали групу збирачів ягід, які збирали дику чорницю в зоні відчуження. Ягоди були призначені для продажу всім бажаючим громадянам.
Річка тече в Поліссі, значна частина якого є радіаційно-екологічним заповідником. Співробітники цього заповідника показали емоційне відео.
Українцям стали відомі дані архіву Служби безпеки України (СБУ) щодо будівництва Чорнобильської АЕС та аварії на об'єкті. Збірник "Чорнобильське досьє КҐБ" презентував Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті.
Президент України Володимир Зеленський у традиційному відеозверненні подякував народним депутатам за ухвалення банківського закону та пожежникам і рятувальникам, яким вдалося ліквідувати більшість осередків вогню в Житомирській області й усі – в Зоні відчуження.
Фотографії з Чорнобильської зони через 34 роки після техногенної катастрофи показали 27 квітня. Віртуальна фотовиставка відкрилася для державних членів ООН і для кожного бажаючого.
Під час масштабних пожеж у зоні ЧАЕС вигоріло 11,5 тис. гектарів територій. Також загинуло багато тварин.
Микола Тищенко, депутат від «Слуги народу», прокоментував аварію на Чорнобильській АЕС. У неділю, 26 квітня, виповнюється 34 роки з дня трагедії.