Президент Володимир Зеленський у річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року, закликав світ чинити тиск на Росію, щоб забезпечити звільнення Запорізької АЕС від російських окупантів. Про це український лідер написав у Telegram.
Викрито генерал-майора поліції РФ, який керував розграбуванням під час окупації Чорнобильської АЕС. Про це у Facebook повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.
Сьогодні, 26 квітня, Україна шанує пам’ять Чорнобильської катастрофи. У 1986 році аварія на ЧАЕС забрала багато життів.
У четвер, 26 серпня, близько опівночі, прикордонники спільно з поліцейськими виявили трьох осіб з туристичним спорядженням. Вони намагалися потай пробратися у Чорнобильську зону.
26 квітня 1986 року, о 01:23, під час планової зупинки енергоблоку №4 Чорнобильської АЕС та проведення випробування турбореактора, стався вибух. На той момент АЕС забезпечувала 10% від потреб України в електроенергії, уряд планував побудувати ще два енергоблоки, але так і не встиг.
Німеччина, Велика Британія та США висловили свою підтримку Україні з нагоди 35 річниці аварії на ЧАЕС. Посли цих країн заявили, що і в майбутньому підтримуватимуть Україну та надаватимуть свою допомогу для якнайшвидшого подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.
Чорнобильська зона відчуження протягом останніх років стала не лише уособленням трагедії, але й місцем натхнення для великої кількості творчих особистостей. ASPI news публікує кліпи українських та закордонних артистів, які обрали чорнобильські "краєвиди" ілюстрацією до своїх пісень.
Книгу збірника "Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії" отримали можливість прочитати українці. Служба безпеки України (СБУ) та Український інститут національної пам’яті презентували другий збірник.
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 29 грудня розглянув законопроєкт №4031 щодо підвищення рівня пенсій ліквідаторам Чорнобильської АЕС. Проєкт закону було включено до порядку денного Верховної Ради України.
Кожна область України має свої туристичні цікавинки, і Київщина – не виняток, адже вона має свій особистий вид туризму – Чорнобильський туризм. Журналіст ASPI news 24 вересня відвідав промо-тур "Мандруй Київщиною", де дізнався про плани влади щодо розвитку туризму в Чорнобильській зоні.
Аварія на Чорнобильській АЕС вплинула не лише на екологічну сферу, а і на формування суспільної думки, що радіація – це смертельна небезпека і екологічна обстановка ніколи не прийде до норми. Журналіст ASPI news 24 вересня відвідав Чорнобиль і місто Прип'ять та виміряв радіаційний фон в різних місцях зони відчуження.
Лісові пожежі в Чорнобильській зоні у квітні 2020 року знищили частину заповідних лісів і залишили рідкісних тварин без домівок та їжі, також згоріли історичні поліські села. Репортер ASPI news відвідав зону відчуження через пів року після пожеж, щоб перевірити, в якому стані унікальна природна територія зараз.
Україна багата на туристичні перлини, а в час світової пандемії вітчизняний туризм набрав особливого значення, проте не всіх цікавлять пляжі та прогулянки вулицями нового міста. Є туристи-екстремали, яких приваблюють небезпечні місця, а в нашій країні таким місцем однозначно можна назвати Чорнобильську зону відчуження. Журналіст ASPI news відвідав закинуті 34 роки тому місця та дізнався, який новий проєкт там готують для відвідувачів.
34 роки тому трагедія на Чорнобильській АЕС втрутилась у життя мільйонів українців. Втім, сьогодні зона відчуження перетворилася на один із найбільш привабливих туристичних маршрутів – кореспондент ASPI news 24 вересня відвідав безлюдні місця та дізнався подальші плани київської влади щодо них.
Після Чорнобильської трагедії зона відчуження поступово перетворилася на унікальний туристичний маршрут. Кореспондент ASPI news відвідав 24 вересня закинуті 34 роки тому місця та дізнався, які проєкти там планують реалізувати найближчим часом.
В квітні цього року більше тижня горіли ліси, зокрема в Чорнобильській зоні та Житомирській області. Причому місце пожежі виявилося настільки "вдалим", що задихався від смогу Київ, куди за дивним збігом обставин весь цей час дув вітер з пожарищ.
У ДСНС України розповіли про надзвичайну ситуацію, яка виникла у зоні відчуження. Там вкотре виникла пожежа, але її вдалося оперативно загасити.
В Україні діє адаптивний карантин, тож у Зоні відчуження теж чекають на відвідувачів. Про це повідомляє Державне агентство України з управлінням зоною відчуження.
Роберт О'Брайан порівняв дії китайської влади під час початку пандемії COVID-19 з реакцією радянської у відповідь на катастрофу на Чорнобильській АЕС. Він пояснив, що спільного між цими глобальними трагедіями.