НАК "Нафтогаз" володіє потрібною кількістю газу, щоб повністю забезпечити комунальні потреби українського населення протягом усього прийдешньої зими. Вартість природного палива при цьому не зміняться, а збережеться в рамках 7,42 грн за кубічний метр.
Водіїв штрафуватимуть за перевантажені вантажівки на дорогах, українських пенсіонерів чекають доплати до пенсій, а також починається осінній призов в армію. Журналіст ASPI news розкаже, що зміниться для українців у жовтні.
Мер Києв Віталій Кличко закликав уряд зафіксувати ціну газу для бюджетних установ на рівні 11,2 грн за 1 куб м замість ринкових 35 гривень. Для місцевих бюджетів погасити різницю в тарифах, щоб зберегти їх для населення на рівні минулого опалювального сезону.
"Нафтогаз України" оприлюднив новий тарифний план. У компанії заявили, що запропонували найвигіднішу ціну серед річних тарифних планів постачальників.
Вже з травня постачальники газу можуть примусово перевести всіх українців на нові "річні тарифи". Як буде формуватися ціна, як заощадити та чи варто "вибивати" субсидію, дізнавалось агентство ASPI news.
Рішення про встановлення верхньої цінової межі кубічного метра газу на рівні 6,99 гривні затверджено на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України. Ці обмеження мають тимчасовий характер і не є класичним державним регулюванням цін.
Президент Володимир Зеленський заявив, що вітає ухвалення урядом постанови щодо зменшення на 30% тарифів на газ для населення. Водночас Зеленський нагадав, що рішення про зменшення ціни є тимчасовим.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що було доручення Антимонопольному комітету та профільним міністерствам перевірити факти можливого зловживання на ринку газу та вжити відповідних заходів.
На нараді під керівництвом президента України Володимира Зеленського досягнуто рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ. Середня ціна на газ в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень.
В регіонах України почали різко підвищувати тарифи на опалення. Зокрема, в Миколаєві місцеве Облтеплоенерго підняло ціни на 35%, а в Одесі - на 23%.
Юрист Богдан Ребешко розповів, що найбільший штраф від газового монополіста, з яким йому довелося зіткнутися, сягнув 118 тисяч гривень. Українцям слід бути уважними, віддаючи лічильник на перевірку.
23 листопада у столиці відбувся пресбрифінг щодо нового опалювального сезону в Україні. Експерти з питань енергетики пояснили, чи очікувати зростання цін на газ і холодних батарей цієї зими.
У Києві 23 листопада відбулася пресконференція на тему: "Опалювальний сезон в Україні: чи очікувати зростання цін на газ і холодних батарей цієї зими?". Експерт з питань енергетики пояснив, скільки буде коштувати тепло зимою 2021 року.
В Україні вартість імпортного газу за місяць, з жовтня по листопад, зросла на 23% - з 3955,7 до 4848,3 гривень за тисячу кубометрів. Таке подорожчання обов'язково відіб'ється і на тарифах для українців.
Українці поскаржилися, що з початком опалювального сезону 2020/21 перші платіжки прийшли з боргами "задніми числами", а в разі несплати компанії погрожували відключенням газопостачання. Як споживачам захиститися від свавілля газопостачальників?
Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" встановила ціну на природний газ для побутових клієнтів в листопаді 2020 року на рівні 6,33 грн / куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки). В порівнянні з жовтнем, ціна газу зросла на 34,7%.
На початку 2020 року оплату за газ і за його транспортування розділили на дві квитанції. Експерти розкритикували це нововведення.
Довгоочікуваний ринок газу нарешті запрацював в Україні. Хто тепер буде визначати ціни на "блакитне паливо" та чи зможуть споживачі власноруч обирати постачальника газу, розбирався журналіст ASPI news.
У "Нафтогазі" заявили, що зростання цін на газ обумовлене підвищенням вартості газу на європейських газових хабах. Це традиційно відбувається напередодні опалювального сезону.
В Україні з 1 серпня запрацював ринок газу для населення. Відтепер клієнт сам може обирати постачальника залежно від ціни та сервісу.