У Тюмені на набережній організували святковий салют на честь Дня Перемоги. Під час цього дійства, кілька підлітків скандували "Слава Україні!", вітання викликало нездоровий сказ у росіян, що чули його і вони поскаржились в поліцію.
Міністерство оборони України привітало українців з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У відомстві нагадали, що й зараз Україна знаходиться в стані війни з Росією.
Ветерани Другої світової війни і війни проти Росії, волонтери, активісти ГО "Справа громад" вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій під час традиційної акції "Перша хвилина світу". Символічний Мак пам'яті помістив на стелу й Петро Порошенко, який побажав українцям миру.
Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців в День перемоги над нацизмом у 76-ту річницю закінчення Другої світової війни. Гарант підкреслив, що для українців перемога над нацизмом - це подяка, яка не має кордонів, строків давності або географічного розподілу.
9 травня у київському парку Слави відбулися заходи щодо відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ASPI news поспілкувалося з ветеранами та жителями столиці, аби дізнатися їхнє ставлення до цієї дати.
День пам'яті і примирення Україна відзначить 8 травня, з усім цивілізованим світом, а 9 травня 76-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій Світовій Війні. В Києві у ці вихідні пройдуть церемонії, тематичні виставки, зустрічі з ветеранами бойових дій і фототури.
У Києві 7 травня відбулась презентація результатів загальноукраїнського опитування щодо Дня Перемоги і його місця в історичній пам’яті українців. Антон Дробович, голова Українського Інституту національної пам'яті прокоментував важливість соціологічних досліджень та пояснив їх відмінність від російських.
Свято перемоги над нацизмом є більш особистим святом, ніж святом радянського народу, як це нав’язує нам Росія. Таку думку висловив голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв під час пресконференції у Києві.
День Перемоги – це офіційне свято, яке стало просто вихідним днем для майже третини українців. Такі цифри показало соціологічне опитування щодо того, як сучасні українці сприймають 9 травня.
Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ Володимира Путіна, пояснив, чому президента України Володимира Зеленського не запросили на парад до Москви. Дійство має відбутися 24 червня.
У небі Криму окупанти влаштували "святкування" 75-річчя закінчення Другої світової війни, піднявши на повітряних кулях 40-метрові портрети генералісимуса СРСР Йосипа Сталіна і маршала Георгія Жукова. Про це стало відомо з місцевих ЗМІ.
Церква УПЦ МП потрапила в черговий скандал. Київський Свято-Введенський чоловічий монастир вшанував загиблих російських воїнів.
День перемоги з розмахом відзначили представники «Опозиційної платформи - за життя». Юрій Бойко та Віктор Медведчук, лідери політсили, разом зі своїми соратниками зібрались 9 травня біля обеліска «Місто-герой Київ».
Сергій Сивохо, екс-радник секретаря РНБО, вшанував пам'ять загиблих у Другій світовій війні. Він зі «своєю командою» 9 травня поїхав до окупованого Росією Донецька.
День перемоги в Україні відбувся без значних порушень. Дату завершення Другої світової війни у Європі українці з особливим розмахом вже не відзначають.
День перемоги у Запоріжжі не минув спокійно. Зафіксовано сутичку між проукраїнськими і проросійськими активістами.
День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначили симпатики Росії в Одесі. Проросійські активісти вели себе агресивно.
Віктор Медведчук та його депутати від фракції «Опозиційна платформа - за життя» виступили з новою ініціативою. Вони готові створити громадський рух «Національний фронт».
Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович вважає, що питання скасування офіційного вихідного у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня потрібно обговорити з громадянами. Він переконаний, що питання скасування вихідного в цей день є другорядним для держави в нинішніх умовах.
У Києві 9 травня поліція посилила заходи безпеки і перекрила кілька вулиць, що ведуть до парку Слави. Нацгвардія і муніципальна варта, в першу чергу, стежили за дотриманням правил карантинних норм та забороняли в День Перемоги одягати радянську символіку.