Колишній керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василь Бурба розповів про ще одну спецоперацію, окрім "вагнергейту", яка була зірвана. На його думку, до цього причетна діюча агентура спецслужб Росії у керівництві країни.
Під час міжнародної операції правоохоронці отримали доступ до 15 серверів у 10 країнах, на яких розміщувався VPN-сервіс, який використовували кіберзлочинці для атак вірусами-шифрувальниками. Наразі інфраструктуру мережі, котра використовувалася у кіберзлочинах, заблоковано.
Слова колишнього керівника Головного управління розвідки Міноборони України Василя Бурби мають бути перевірені у рамках відповідних розслідувань. А загалом, глава ГУР не мав права виконувати усні накази будь-кого.
Глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія пояснив, чому Президент України Володимир Зеленський заперечував спецоперацію із затримання найманців російської ПВК "Вагнер". За його словами, це пов'язано із підписанням секретних документів про нерозголошення військової таємниці.
Журналісти-розслідувачі Bellingcat опублікують розслідування щодо зриву операції із затримання "вагнерівців". У матеріалі зібрані подробиці, які не будуть суперечити офіційній версії, заявив Христо Грозєв.
На сьогоднішньому засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України щодо зриву спецоперації із затримання "вагнерівців" трапився казус. Депутати заслуховували колишнього начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурбу, але як тільки він дійшов до найцікавішого - хто дав наказ зупинити операцію - засідання несподівано перервала і перенесла глава ТСК Мар'яна Безугла.
Журналісти-розслідувачі Bellingcat планують опублікувати матеріал про спецоперацію із затримання найманців російської ПВК "Вагнер" на початку травня. У розслідуванні розкажуть про хроніку планування та проведення операції.
Регулятор також посилив вимоги до установ, які здійснюють валютно-обмінні операції Національний банк України затвердив нову редакцію.