У Курській області вже третій день тривають бої. Росіяни заявляють, що українські сили зайняли кілька прикордонних сіл і частину міста Суджа.
Народний депутат із фракції "Слуга народу", заступник голови комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олег Симінський переконаний, що Україні варто відновити пряме постачання російського газу. За оцінками депутата, країні без цього не обійтись.
Газ на транзит через Україну у січні російська корпорація "Газпром" не планує бронювати. Додаткові транзитні потужності у компанії не мають наміру реалізовувати.
У "Газпромі" заявили, що продовжують надійно постачати газ своїм європейським споживачам різними маршрутами, у тому числі через Україну. Також "Газпром" достроково виконав зобов'язання щодо транзитного договору з Україною за 2021 рік.
Російська Федерація останніми днями збільшила транзит газу до Європи. Але рівень прокачування все ще не досяг заброньованих 109 мільйонів кубометрів на добу.
Наприкінці жовтня президент РФ Володимир Путін доручив голові "Газпрому" Олексію Міллеру до понеділка, 8 листопада, розпочати роботу щодо підвищення обсягів газу у сховищах компанії в Австрії та Німеччині. Проте компанія відмовилася бронювати додаткові потужності для прокачування.
З 30 жовтня до 6 листопада запаси природного газу в підземних сховищах (ПСГ) знизилися на 1,7%, або на 312 млн куб. м до 17,9 млрд. куб. м. Це на третину менше, ніж у той же період минулого року.
Російський "Газпром" відмовився збільшити постачання "блакитного палива" до Центральної Європи, цим самим продовжуючи "газовий шантаж" для підриву єдності країн. Але Україна спроможна зробити ефективний внесок у створення конкурентного газового ринку.
Міністерство фінансів США готове співпрацювати з Конгресом, щоб притягнути до відповідальності російський "Газпром", який порушує санкції країни. Про це повідомив заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо.
Ціни на газ у Європі через дефіцит енергоносіїв напередодні опалювального сезону в окремі дні набагато перевищували 1000 доларів за тисячу кубометрів. Чому на континенті виникла енергетична криза, розповів співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.
Російський "Газпром" вже тричі зменшував транзит Україною у 2021 році. На тлі дефіциту газу постачальник "блакитного палива" навіть не використовує транзитні потужності, за які вже раніше сплатив.
У Росії поки не готові говорити про новий транзитний контракт з Україною. Віцепрем'єр РФ Олександр Новак, у відповідь на питання про терміни укладення нової угоди з Києвом, зазначив, що дія чинного контракту ще не закінчилась.
1 жовтня 2021 року "Газпром" зупинив постачання газу через Україну в напрямку Угорщини. "Газпром" має таке право за контрактом - не подавати газ для транзиту через заброньовані потужності.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба порадив Угорщини "не розкручувати емоції", після дипломатичного скандалу через підписання договору про транзит газу в обхід нашої країни. Глава МЗС заявив, що країнам потрібно шукати вихід з конфлікту, який буде відповідати інтересам Києва і Будапешта.
Російська Федерація не використовує природний газ як зброю, щоб тиснути на інші країни, включно з Україною. Експорт газу використовується виключно в інтересах російського народу та для збільшення добробуту росіян, заявив Дмитро Пєсков.
МЗС Угорщини викликало посла України в Будапешті. Влада цієї країни вважає, що наша держава зазіхає на її територію та суверенітет.
Україна здивована і розчарована рішенням Угорщини підписати в Будапешті новий довгостроковий контракт з російським концерном "Газпром" на постачання газу в обхід України. У МЗС підкреслюють, що Угорщині вигідніше отримувати газ транзитом через газотранспортну систему України, яка дозволяє найкоротшим шляхом безперебійно постачати газ до країн Європи.
У російській компанії "Газпром" заявили, що будівництво газопроводу" Північний потік-2", який має на меті доставляти газ в Європу в обхід України, добудований. У правлінні компанії заявили, що на ранок, 10 вересня, російська труба готова до введення в експлуатацію.
Росія використовуватиме Угорщину, як споживача російського газу, цілеспрямовано на шкоду Україні. Так прокоментував контракт Газпрому з Угорщиною щодо постачання блакитного палива в обхід української ГТС глава Оператора ГТС України Сергій Макогон.
Кандидат у канцлери Німеччини, лідер Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет, який раніше підтримав будівництво "Північного потоку - 2", заговорив про санкції проти Росії. Політик готовий їх ініціювати, якщо Москва буде поводитись агресивно стосовно України.