Як схованку Путін може вибрати Сирію. Але у цьому випадку йому доведеться летіти через Туреччину, яка є членом НАТО.
В українській розвідці припускають, що до Тегерану на зустріч із президентами Ірану й Туреччини літав не російський диктатор Володимир Путін особисто. То міг а його двійник на кличку «кульгавий».
Ніхто з родин громадян України, що загинули у катастрофі літака МАУ у небі над Тегераном, не звертався за компенсацією до іранських компетентних органів. Про це повідомив посол Ісламської Республики Іран в Україні Манучехр Мораді.
Секретар Ради Нацбезпеки та оборони України Олексій Данилов висловив розчарування тим, що Іран відмовився співпрацювати та виплачувати компенсації за лайнер Boeing 737. Він також назвав "терактом" аварію літака МАУ рейсу PS752 в Тегерані.
Іран не бачить потреби вести переговори з Міжнародною групою з координації та допомоги жертвам рейсу МАУ PS752. Групу представляють міністри закордонних справ Канади, Швеції, України та Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
Іран не виявляє намірів брати участь у перемовинах щодо координації допомоги жертвам рейсу PS752. Рішення ухвалюватимуть згідно міжнародного права.
У неділю, 21 листопада, у військовому суді Ірану відбулося перше засідання слухань щодо збиття літака МАУ. Утім, українська сторона відмовилася брати участь у ньому.
Вищий суд канадської провінції Онтаріо виніс рішення, що Іран навмисно влаштував терористичний акт, випустивши дві ракети в літак української компанії МАУ в січні 2020 року. За рішенням суду, Іран мусить виплатити групі родичів, які звернулися до суду в Канаді, щонайменше 1,25 мільярда доларів США компенсації.
Суд у Канаді вирішив, що збиття літака МАУ Іраном було навмисним, і назвав це "актом тероризму". Рішення відкриває шлях до можливої компенсації сім'ям жертв.
Оперативники міграційної поліції провели спецоперацію з затримання групи іноземців. Вони скоїли напад на блогерку з Ірану.
Глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що збитті українського Боїнга авіакомпанії МАУ, винен Корпус вартових ісламської революції (КВІР), який також навмисно приховував запуск ракети по пасажирському лайнеру. Крім того, Заріф зазначив, що в Ірані військові часто саботують урядові рішення і діють на свій розсуд.
Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов вважає, що катастрофа літака МАУ ("Міжнародних авіаліній України") була навмисною атакою Ірану. Ця катастрофа допомогла Ірану зупинити ескалацію конфлікту з США.
Технічне розслідування збиття літака МАУ в небі над Тегераном не було проведено належним чином і, відповідно, звіт не враховує ряд важливих фактів. У готовності американських компетентних органів до співпраці з українськими колегами заступника міністра закордонних справ України Євгена Єніна запевнив спецпредставник Держдепартаменту США по Ірану Роберт Маллі в ході телефонної розмови.
Глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що у звіті органу цивільної авіації Іран зробив спробу приховати справжні причини катастрофи лайнера, що належить авіакомпанії МАУ. Про це Кулеба зробив заяву в Facebook у середу, 17 березня.
В авіакатастрофі в небі над Тегераном 8 січня 2020 року в Ірані вважають винним оператора протиповітряної оборони. В органі цивільної авіації Ірану заявили про допущену помилку.
Іран допустив низку порушень прав людини. Експерти ООН зробили відповідні висновки щодо знищенням пасажирського "Боїнга" рейсу PS752.
Українські правоохоронці знаходяться у постійному контакті з іноземними колегами для того, щоб скоординувати зусилля з дослідження аудіозапису, на якому ймовірно міністр закордонних справ Ірану обговорює версії збиття літака «Міжнародних авіаліній України».
Органи безпеки Канади вивчають аудіоплівки, на яких іранський міністр заявив, що справжня правда про катастрофу літака МАУ 8 січня 2020 року над Тегераном, залишиться засекреченою. Також чиновник не виключає і навмисне збиття мирного пасажирського Боїнга.
Офіційний Тегеран має надати повне пояснення своїх дій, у результаті яких було збито український літак. Про це йдеться в заяві України, Афганістану, Великобританії, Канади і Швеції до річниці катастрофи МАУ, опублікованій на сайті МЗС України.
Іран передав Україні проєкт технічного звіту. У документації вказані причини катастрофи літака МАУ в Тегерані.