Андрій Єрмак провів зустріч із делегацією Організації економічного співробітництва та розвитку на чолі з генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманом. Про це він написав у Telegram.
Мер Києва Віталій Кличко розраховує на об'єктивне та всебічне розслідування Національного антикорупційного бюро щодо депутата Київради та його спільників, яких правоохоронці затримали на хабарі. Йдеться про обранця Віталія Трубіцина, якого підозрюють в отриманні мільйона з чвертю гривень неправомірної вигоди.
Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді України Давид Арахамія вважає, що затримання Сергія Кузьміних на здобутті понад 500 тисяч гривень хабаря, є показником незалежності антикорупційних органів. Арахамія вважає, що якщо він скоїв злочин, то має понести відповідальність згідно із законом.
Правоохоронці викрили народного депутата України під час одержання неправомірної вигоди у 558 тисяч гривень. За інформацією із соцмереж, ним виявився представник "Слуги народу" Сергій Кузьміних.
Службові особи вимагали 400 тисяч гривень хабара за нестворення перешкод під час виконання тендерних угод з приватною компанією. Оборудку організували працівники сектору закупівлі матеріалів АТ "Укргазвидобування".
Начальника Управління стратегічних розслідувань в Одеській області полковника поліції В'ячеслава Єфтенія зупинили в Чернівцях за кермом Mercedes G 63 AMG у стані алкогольного сп'яніння. Він намагався "домовитися" з патрульними, однак, коли не вдалося, почав розповідати, що "країну в*рали в л*йно".
Служба безпеки ліквідувала масштабну схему вимагання грошей з оптових експортерів вітчизняної продукції до країн Євросоюзу. Оборудку організував один із керівників регіональних митниць в Кіровоградській та Івано-Франківській областях.
У Харкові сталася ДТП за участю поліцейських. Очевидці стверджують, що правоохоронці їхали на швидкості близько 120 км/год через перехрестя на червоне світло, використовуючи лише сині проблискові маячки та без звукового сигналу.
Державне бюро розслідувань викрило шахрайську схему "продажу" земель лісового фонду в околицях Києва. Довірені особи керівника ОТГ за 600 тисяч доларів США обіцяли підприємцю "вирішити питання" про виділення місцевою радою 1,2 гектара земельних ділянок лісового фонду під будівництво торговельного центру.
Директор одного із державних підприємств Національної академії аграрних наук України вимагав від приватного підприємця 50 тисяч доларів за можливість змінити цільове призначення двох його земельних ділянок загальною площею 4 гектари під будівництво. Хабарника затримали "на гарячому".
СБУ нейтралізувала злочинну групу в Кіровоградській області. Двоє посадовців поліції та колишній працівник МВС за 500 доларів США видавали дозволи на травматичну зброю для нібито охорони громадського порядку у селищних радах регіону.
В Києві заступник начальника управління поліції систематично вимагав та одержував від керівників закладів харчування неправомірну вигоду за непритягнення до відповідальності та неприпинення їх роботи під час карантинних обмежень. Задокументовано одержання поліцейським 25 тисяч гривень від керівників закладів харчування.
Посадовець Черкаської міської ради просив у директора ТОВ "Черкассільбуд" неправомірну вигоду за непроведення позапланової перевірки щодо правильності введення товариством об’єктів будівництва в експлуатацію. Його визнано винним в одержанні хабаря та призначено покарання у вигляді шести років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Викрито посадовців АТ "Чернівціобленерго", які впровадили схему поборів за обслуговування та підключення об’єктів до електромереж. Посадовців затримали на хабарі.
Посадовців АТ "Чернівціобленерго" та НКРЕКП викрито на одержанні неправомірної вигоди та зловживанні службовим становищем. Вони налагодили схему систематичного одержання від населення та підприємців неправомірної вигоди за надання послуг з обслуговування та підключення об’єктів до електромереж.
На Дніпропетровщині ДБР викрило банду поліцейських, які майже рік силою отримували зізнання або гроші з громадян. Перевертні у погонах доставляли затриманих до управління поліції і там "вибивали" з них кошти.
В Києві три співробітники ДФС, діючи за попередньою змовою групою осіб, вимагали та одержали від керівника суб’єкта господарської діяльності 12 тисяч доларів США за виключення підприємства з переліку ризикових підприємств у кримінальному провадженні за фактом ухилення від сплати податків та непроведення слідчих дій.
В Офісу генпрокурора повідомили про затримання інспектора сектору запобігання та виявлення корупції управління кадрового забезпечення і старшого оперуповноваженого Управління боротьби з фінзлочинами ГУ ДФС Києва. Також затримали старшого слідчого в ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області під час одержання хабаря.
Оперативний співробітник центрального апарату СБУ був причетний до викрадення приватного підприємця і вимагання у нього грошових коштів. Про це повідомили у Офісі Генерального прокурора.
В Україні правоохоронці склали п'ять найяскравіших епізодів спроб позбутися хабаря, до яких вдавалися чиновники-корупціонери під час "облави". Самих два поширених способи, як, втім, і найпростіших — це викинути гроші або відхреститися від них, але деякі підходили до приховування своєї причетності до хабарів і більш оригінальними способами.