Кіберпідрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України здійснили чергову успішну спецоперацію на території Росії - цього разу атакували податкову систему РФ. Про це повідомилапресслужба ГУР.
Працівники ДБР завершили розслідування стосовно третього ефесбешника, колишнього співробітника СБУ в АР Крим, який сьогодні разом з іншими зрадниками здійснює кібератаки агресора на українські інформаційні системи. Обвинувальний акт направлено до суду.
Хакери РФ вирішили знову атакувати ресурси державних установ. Зафіксували кібератаки на сайти Верховної Ради, Кабміну та МЗС України.
Канадський центр кібербезпеки (CCCS) звернувся із закликом до органів, які гарантують безпеку країни, посилити пильність. Це пов'язано з кіберзагрозами з боку сил, підтримуваних владою РФ.
Центр розвідки загроз Microsoft (MSTIC) виявив замасковане під програми-здирники шкідливе програмне забезпечення, яке використовувалося при атаці хакерів на урядові мережі України. ПЗ втрутилося у роботу жорстких дисків заражених пристроїв.
СБУ встановила хакерів ФСБ, які реалізували кібератаки на державні українські органи. Загалом це понад 5 тисяч випадків.
Фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ у жовтні поточного року припинили та нейтралізували 57 кібератак на інформаційні системи органів державної влади. Це відбулося через безпосередній аналіз понад 28 тисяч критичних подій інформаційної безпеки, виявлених у поточному місяці.
Фахівці СБУ заблокували 43 кібератаки на українські органи влади. Дані оголошено за серпень 2021 року.
Президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін незабаром після особистої зустрічі провели телефонну розмову. Байден обговорив з Путіним триваючі атаки з використанням програм-вимагачів з боку злочинців, які базуються в Росії, що торкнулись Сполучених Штатів та інші країни по всьому світу.
Офіс генерального прокурора повідомив, що під час міжнародної спецоперації, проведеної за сприяння Інтерполу, викрито хакерське угруповання, яке розповсюджувало вірус-шифрувальник. Через кібератаки іноземні компанії зазнали збитки на загальну суму близько півмільярда доларів.
Служба безпеки України викрила факти цілеспрямованого поширення російськими спецслужбами шкідливого програмного забезпечення. Замовники планували вразити вірусом комп'ютерні мережі органів державної влади, місцевого самоврядування та об'єктів критичної інфраструктури.
Кіберполіція розповіла, що хакери атакують державні установи та приватні компанії. Кіберзлочинці розповсюджують шкідливе програмне забезпечення, за допомогою якого встановлюється на комп'ютер користувача віддалений прихований доступ.
Ситуаційний центр кібербезпеки СБУ фіксує зростання кількості кібератак, які спрямовані на органи державної влади, об’єкти критичної інфраструктури та організації приватного сектору України. Активізувалися, здебільшого, хакерські угруповання, підпорядковані спецслужбам РФ.
Досвід України у сфері кібербезпеки є неоціненним, але він не буде працювати якщо бракує основного кадрового ресурсу. Про це говорили у столиці, 20 квітня, на онлайн пресконференції, щодо запуску програми професійного розвитку в сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС "Кіберзахисники".
Російські хакери використовують новий механізм атак на українську інфраструктуру. Такий механізм не спостерігався раніше під час подібних інцидентів.
СБУ викрила агентурну мережу спецслужб Російської Федерації, яка за гроші активно дестабілізувала ситуацію в Україні через Telegram-канали. Адміністрував протизаконні канали одесит.
Сайти Офісу Президента України зазнали потужних кібератак. Оголошені дані за період з 23 по 29 вересня.
Кіберспеціалісти виявили в забороненому сегменті DarkNet майже 3 мільйони сайтів, які використовують сервіс Cloudflare для захисту від DDoS і низки інших кібератак. Серед вразливих для атак доменних імен було виявлено 45 записів з доменом "gov.ua".
Масштабна кібератака Грузії в жовтні 2019 року була скоєна Генеральним штабом Збройних сил Росії.
Апарат РНБО України співпрацюватиме з найбільшими приватними компаніями у протидії кіберзагрозам.