Україна, США та ще 19 держав, що входять до Коаліції за свободу ЗМІ, підписали спільну заяву, в якій закликали владу Білорусі звільнити засновника опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Всього близько 400 журналістів і працівників ЗМІ в Білорусі зіткнулися з різними формами репресій.
Юлія Тимошенко, лідерка парламентської фракції "Батьківщина", висловилася щодо формування коаліції у парламенті. Депутатка зазначила, що владі варто переглянути вектор розвитку країни.
Депутати "Батьківщини" разом зі "Слугою Народу" можуть утворити нову коаліцію у Верховній Раді. Журналіст агентства ASPI news розбирався, чи правдиві чутки про об'єднання політсил та кому вигідна така ініціатива.
Депутати "Батьківщини" разом зі "Слугою Народу" можуть утворити нову коаліцію. В парламенті тривають перемовини.
П'ятий президент України Петро Порошенко вважає, що створення так званої Кримської платформи – правильне рішення, яке базується на стратегії деокупації Криму, впровадженої його командою. Разом з тим, він застеріг нинішню владу від надмірного захоплення декларативними заходами, які можуть зруйнувати попередні здобутки міжнародної коаліції за підтримки України.
Представники партії "Слуга народу" та Офісу президента України періодично ведуть перемовини з лідеркою партії "Голос" Кірою Рудик. Під час розмов обговорюється можливість коаліції.
У фракції "Слуга народу" у Верховній Раді України "зафіксовано альянс" з групою "Довіра" та частиною позафракційних депутатів. Попри монобільшість, "Слуга народу" покладається на голоси інших фракцій, говорить нардеп Микита Потураєв.
Народний депутат з парламентської фракції "Слуга народу" Ірина Верещук прокоментувала можливість створення коаліції з "Батьківщиною". Вона переконана, що зараз немає підстав обговорювати створення будь-яких коаліцій між фракціями.
Давид Арахамія, керівник парламентської фракції партії "Слуга народу", не виключив можливості створення коаліції з фракцією партії "Батьківщина" у Верховній Раді. Він зазначив, що депутати ще не обговорювали це питання.
Фракція "Слуга народу" сьогодні представляє в парламенті монобільшість, яке всередині себе поділено на депутатські "групи за інтересами". Ці мономеншини дотримуються будь-якої точки зору, яка може відрізнятися від загальнополітичного курсу.
Керманич партії "Європейська Солідарність", п’ятий президент України Петро Порошенко розповів, як Україні вдалось добитись постачання озброєння від західних партнерів. Він зазначив, що на час його вступу на посаду президента 7 червня 2014 року, проти України діяло офіційне ембарго західних країн на постачання будь-якої зброї, навіть нелетальної.
Коаліція депутатів "Опозиційної платформи – за життя" та представників фракції "Слуга народу" неможлива. Керівник пропрезидентської політичної сили Давид Арахамія виключив такий варіант.
Випадки нездатності однопартійної більшості приймати закони, які вносяться на розгляд Верховної Ради президентом і Кабінетом міністрів, можуть стати підставою для формування коаліції в парламенті.
Криза в уряді Румунії сталася після того, як "молодший" партнер Альянс лібералів і демократів (ALDE) припинив своє партнерство з Соціал-демократичною партією (PSD) прем'єр-міністерки Віоріки Денчиле.
Коаліцію у новообраній Верховній Раді складуть політичні партії "Голос", "Слуга народу" і "Батьківщина".
В новій коаліції буде мінімум 254 народних депутатів, таку кількість місць отримала партія "Слуга народу" у новообраній Верховній Раді.
Голова "Слуги народу" Дмитро Разумков заявив, що політична партія вже зараз готова обговорити коаліції з політичними силами.
До закінчення і оголошення ЦВК результатів виборів про створення коаліції між політичними силами поки говорити не має сенсу.
Президент України Володимир Зеленський дав зрозуміти, що партія "Слуга народу" готова обговорювати можливу співпрацю з партією "Голос" Святослава Вакарчука.
П‘ятий президент України Петро Порошенко заявив, що його партія "Європейська Солідарність" готова співпрацювати як постійно, так і ситуативно з усіма політсилами в Раді, які підтримують курс на ЄС та НАТО.