В Німеччині двигун для танка не міг купити: Порошенко розповів, як добився постачання озброєння в Україну
Керманич партії "Європейська Солідарність", п’ятий президент України Петро Порошенко розповів, як Україні вдалось добитись постачання озброєння від західних партнерів. Він зазначив, що на час його вступу на посаду президента 7 червня 2014 року, проти України діяло офіційне ембарго західних країн на постачання будь-якої зброї, навіть нелетальної.
Україні у 2014 році вдалося не просто швидко сформувати антипутінську коаліцію, а й подолати ембарго на постачання озброєння від західних партнерів. Про це у п'ятницю, 23 жовтня, розповів п’ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко під час дискусії на Спеціальному Київському Безпековому Форумі, повідомляє пресслужба партії "Європейська Солідарність".
"Я в Німеччині двигун для танка не міг купити, бо це була продукція подвійного призначення. Я в Італії не міг купити навігаційне обладнання, тому що нам директиви забороняли. І прорив був перший, коли на переговорах з Франсуа Олландом ми домовилися за одну зустріч про зупинку будівництва і постачання гвинтокрилоносців "Містраль" і постачання нам дуже важливих елементів радіоелектронної боротьби. Ми закупили, щоб на у 2015 році поставили, включили, на 30 кілометрів навколо дротові телефони перегоріли. І ми це використовували на фронті", – зауважив Порошенко.
Він додав, що Україні потрібно було створювати новий формат світової коаліції на свою підтримку з санкціями, поставкою нам летального озброєння. Порошенко нагадав, що після його вступу на посаду президента 7 червня 2014 року, проти України діяло офіційне ембарго західних країн на постачання будь-якої зброї, навіть нелетальної.
"У нас не було жодного дрона. Я хочу нагадати, скільки критики було, коли я ухвалив рішення під час візиту в Туреччину і зустрічі з Ердоганом закупити бойові ударні дрони. Подивіться зараз, як вони застосовуються в Азербайджані. Саме такі, як ми купили. І подивіться, як вони "використовуються" в Україні", – зазначив Порошенко.
Нагадаємо, що Офіс генерального прокурора України відкрив кримінальну справу за фактами можливої підготовки Петром Порошенком та його соратниками державних переворотів у 2013-2014 роках та у 2020 році. Також ASPI news повідомляло, що Порошенко розкритикував скорочення витрат на ЗСУ у держбюджеті на 2021 рік.
Володимир Путін зіткнувся з дилемою, яку Кремлю дедалі складніше відкладати: як поповнювати втрати російської армії, не провокуючи нову хвилю невдоволення напередодні парламентських виборів.
Володимир Путін дедалі гостріше стикається з проблемою часу: Росія зберігає значний військовий потенціал, однак її здатність підтримувати нинішню модель війни проти України поступово опиняється під тиском.
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що жодна іноземна держава не має права визначати, кого українці повинні вважати своїми національними героями.
Найбільший розподільчий центр Rozetka, який забезпечував обробку понад 100 тисяч замовлень щодоби, був повністю зруйнований під час російської ракетної атаки.
Українська балістична ракета FP-7 наблизилася до початку бойового застосування. Після серії успішних випробувань нова розробка компанії Fire Point проходить державну сертифікацію, а перші удари по наземних цілях можуть відбутися вже восени цього року.
Україна і Польща пережили найскладнішу фазу напруження у двосторонніх відносинах, однак окремі проблеми й надалі залишаються відчутними.
Російський лідер Володимир Путін провів масштабні кадрові перестановки у вищому військовому командуванні РФ, змінивши відповідальних за логістику, військові закупівлі, перспективні озброєння та війська безпілотних систем.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що держава одночасно працює над створенням європейської антибалістичної системи FREYJA, посиленням міжнародного санкційного тиску на Росію та додатковими рішеннями для підтримки українських аграріїв.
Колишній міністр оборони Михайло Федоров заявив, що Україна продовжує переговори з американським підприємцем Ілоном Маском щодо можливості використання Starlink для протидії російській балістичній загрозі безпосередньо на території РФ. За його словами, контакти з Маском тривають, однак остаточного рішення щодо технічної реалізації такого задуму наразі немає.
Президент України Володимир Зеленський доручив уряду розробити спеціальну державну програму підтримки дітей, які постраждали внаслідок російської агресії.
Володимир Путін зіткнувся з дилемою, яку Кремлю дедалі складніше відкладати: як поповнювати втрати російської армії, не провокуючи нову хвилю невдоволення напередодні парламентських виборів.
Володимир Путін дедалі гостріше стикається з проблемою часу: Росія зберігає значний військовий потенціал, однак її здатність підтримувати нинішню модель війни проти України поступово опиняється під тиском.
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що жодна іноземна держава не має права визначати, кого українці повинні вважати своїми національними героями.
Найбільший розподільчий центр Rozetka, який забезпечував обробку понад 100 тисяч замовлень щодоби, був повністю зруйнований під час російської ракетної атаки.