Радник національної безпеки Білого дома США запланував секретну зустріч з керівництвом Конгресу, щодо намірів Росії вивести певну частину ядерної зброї до космосу.
У четвер ввечері, 13 січня, в рамках місії Transporter 3 відбудеться запуск у космос українського супутника "СІЧ-2-30" вагою близько 200 кілограмів. Старт заплановано з космодрому на мисі Канаверал у Флориді у 17:15 за київським часом.
Компанія американського інженера-мільярдера Ілона Маска SpaceX практично завершила будівництво вежі Mechazilla. Вона повинна "зловити" перший ступінь системи Starship при приземленні, і утримувати її спеціальними "клешнями".
Рік, що минає, став рекордсменом і вже може "похвалитися" 136 орбітальними запусками. Космічна гонка мільярдерів за лідерство в космосі і навіть космічний туризм Бренсона і Безоса — далеко не все, як і реакція критиків, які вважають, що гроші, витрачені на подорожі та дослідження за межами, потрібнішими нам тут — на Землі — для вирішення існуючих проблем людства.
Дії РФ можуть поставити під загрозу космічну діяльність Європейського Союзу та держав-членів. Частини збитого Росією радянського супутника становлять небезпеку для власної інфраструктури ЄС на орбіті та астронавтів, які працюють на Міжнародній космічній станції (МКС).
Минулої п'ятниці, 12 листопада, виробник космічної техніки SpaceX вперше провів успішні випробування всіх шести двигунів Raptor ракети Starship SN20, яка має замінити ракети-носії Falcon, що поки що стоять на "озброєнні" компанії американського інженера Ілона Маска. Випробування тривало лише кілька секунд, але вперше всі двигуни ракети працювали разом.
Астрофізики планують запуск космічного телескопа для пошуку нових заселених світів. Ця ідея була презентована у звіті "Astro2020", який є частиною плану Decadal Survey, де позначені наукові цілі та місії американських вчених на найближчі 10 років.
Бізнесмен і меценат Павло Фукс розповів, що вчені виявили екзопланету розміром з Юпітер, яка обертається навколо білого карлика - мертвої зірки, яка колись була подібна до нашого Сонця. Зоряна система на відстані 6500 світлових років від Землі стала ілюстрацією майбутнього нашої Сонячної системи через 5 мільярдів років.
Розробники одного з університетів у Швейцарії випускають програмне забезпечення під назвою VIRUP (Virtual Reality Universe Project), що дозволить відвідувати космос, хоча й віртуально. Про це розповів бізнесмен та меценат Павло Фукс.
Марсохід Perseverance ("Наполегливість" - англ.) передав дослідникам на Землю звуки вітру, специфічний хрускіт залізних колес об каміння та шум двигунів. Про це у соціальних мережах повідомив бізнесмен та меценат Павло Фукс.
Цілком може бути, що наш Всесвіт був створений у лабораторії. Таку цікаву ідею озвучив ізраїльсько-американський фізик-теоретик, професор природничих наук Гарвардського університету Аві Леб, який займається астрофізикою і космологією.
Бізнесмен та меценат Павло Фукс розповів, що, космічна компанія американського мільярдера Джеффа Безоса Blue Origin провела другий пілотований запуск корабля New Shepard з туристами на борту. Одним з них став 90-річний канадський актор Вільям Шетнер, відомий за роллю капітана Кірка в серіалі "Зоряний шлях" (Star Trek).
Компанія-стартап Varda Space Industries, що прагне організувати виробництво у космосі, 11 жовтня оголосила про підписання угоди з послуг запуску зі SpaceX. Про це у соціальних мережах повідомив бізнесмен Павло Фукс.
Павло Фукс, відомий бізнесмен, зазначає, що навіть небесні тіла, які вивчені найкраще, все ще здатні дивувати, одночасно даючи людству все більше знань про космос. В кінці 2020 року Китай запустив свою першу місію по поверненню місячних проб на землю під назвою Chang'e 5, пише в своєму телеграм-каналі меценат, підкреслюючи, що останню аналогічну місію здійснив ще Радянський Союз, 45 років тому.
Павло Фукс розповів в соцмережі, що після 26 листопада може відбутися перший запуск SLS NASA. За прогнозами, SLS стане найпотужнішою ракетою-носієм, що знаходяться в експлуатації. За допомогою унікальної ракети NASA планує проводити дослідження далекого космосу починаючи з 2020-х років.
О 04:59 ранку за київським часом 3 вересня приватна компанія Firefly Aerospace здійснить спробу першого орбітального запуску космічної ракети Alpha. Старт відбувся з майданчика SLC-2W бази Ванденберг Космічних сил США в Каліфорнії.
Минулої неділі британець Річард Бренсон став першим, чия приватна компанія відправила екіпаж в космічний політ. Бренсон на Virgin Galactic, яки летів на ракетоплані VSS Unity, за 2,5 години "доставив" екіпаж з 6 чоловік на суборбітальну висоту близько 80 км і назад.
Компанія Blue Origin, що належить засновнику Amazon Джеффу Безосу, оголосила дату першого польоту для космічних туристів на кораблі New Shepard. Він відбудеться вже 20 червня поточного року, а космотуристи піднімуться на висоту 100 кілометрів над Землею.
Державне космічне агентство України заплатить за запуск українського супутника "Січ 2-30" компанії Ілона Маска SpaceX 1,99 мільйона доларів. Раніше називалася сума у мільйон доларів.
Україна, як і всі розвинені країни світу, опікується власною аерокосмічною програмою. На неї виділено чималу сумму.