Купання в ополонці на Хрещення не має нічого спільного зі "змиванням" гріхів, духовним очищенням або отриманням особливого Божого благословення. Більше того, в Українській Церкві ніколи не було припису для купання у крижаній воді.
19 січня віряни і люди небайдужі до традицій святкують Водохреще, головним атрибутом якого є купання в ополонці. Одним із найпопулярніших місць для киян в цей день є Оболонська набережна.
На Водохрещу, 19 січня, біля водойм країни чергуватимуть майже дві тисячі рятувальників і 375 одиниць техніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). На водоймах України встановлено понад 600 рятувальних постів із засобами порятунку людей.
Чи зробить купання в ополонці людину здоровою і як правильно купатися, щоб не нашкодити організму? Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко дав поради та підкреслив, що загартовуватись потрібно цілий рік.
У 2021 році до традиційних рекомендацій лікарів, що роз'яснюють важливі моменти, що стосуються "водохресних купань" у водоймах в січні, додалися застереження тим, хто встиг перехворіти на новий коронавірус SARS-CoV-2. Серйозне захворювання COVID-19, яке викликає даний патоген, змушує і серйозного підходу до свого здоров'я.
Пірнання в ополонку на Водохреще, яке святкується 19 січня, не змиває гріхів. Також пірнання в ополонку не складає змісту свята і не є замінником участі в богослужінні та молитві.
Православні та греко-католики 19 січня по всьому світу святкують Хрещення Господнє. Воно є одним з найважливіших церковних свят.