З 1 квітня 2020 року в Україні почала діяти Програма медичних гарантій на рівні вторинної медичної допомоги. Під час обговорення 21 грудня експерти пояснили, яким має бути алгоритм дій комунальних медичних закладів та їхніх власників.
Володимир Зеленський наголосив, що помилки медичної реформи треба виправити. Але, за словами президента, медична реформа має як беззаперечні переваги, так і відверто слабкі місця.
Президент Володимир Зеленський закликав МОЗ до кінця вересня презентувати формат продовження медичної реформи або її зміни. Президент повідомив, що багато медичних закладів опинилися на межі закриття.
Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами повідомив, що мінуси медичної реформи, пов'язані із закриттям лікарень і несправедливим розкидом в розмірах зарплат лікарів, будуть виправлені. Локомотивом у роботі над такими помилками, за словами Зеленського, є МОЗ.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що чутки про те, що другий етап медреформи, розпочатої в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун, не був поставлений на Standby. За його словами, в реформі були неточності, які зараз виправляють.
Міністр охорони здоров’я прокоментував ситуацію, яка склалася в медицині після початку другого етапу медичної реформи. Він розповів, як влада планує вивести українську медицину з кризи.
Керівник Міністерства охорони розкритикував колишніх міністрів охорони здоров’я Уляну Супрун і Зоряну Скалецьку. Степанов прокоментував заміну ними українських протоколів лікування на фінські.
На думку заступниці міністра охорони здоров'я Світлани Шаталової, в України потрібно переглянути тарифи на медичні послуги. Про це вона розповіла під час брифінгу 8 травня.
В Україні другий етап медичної реформи спіткнувся через пандемію корона вірусу. Про це заявив в ефірі телеканалу "1+1" Віктор Ляшко.
У МОЗ назвали суми, необхідні на дофінансування українських лікарень, які сьогодні не можуть надавати медичну допомогу в повному обсязі.
У Києві в четвер, 7 травня проходить брифінг за участю міністра охорони здоров'я Максима Степанова з найважливіших питань щодо ситуації з коронавірусом в Україні. Під час брифінгу глава МОЗ повідомить про рівень захворюваності в країні.
Ексглава Міністерства охорони здоров'я України, що займала пост під час президентської каденції Петра Порошенка Уляна Сурпрун, назвала зміни, яким хочуть піддати медреформу, поверненням у минуле. На думку Супрун, сьогодні українська влада націлена не на трансформацію системи охорони здоров'я, а на збір політичних бонусів від передбачуваного електорату.
На брифінгу, який відбувся сьогодні, 5 травня, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що реформа медичної сфери в її нинішньому вигляді означає звільнення близько 50 тисяч медпрацівників і закриття 332 лікарень.
Максим Степанов прокоментував негативні наслідки впровадження другого етапу медичної реформи. Він повідомив, яких термінових дій вживають МОЗ і уряд, щоб не допустити кризи в медичній галузі.
Президент України Володимир Зеленський поставив завдання перед МОЗ і профільним Комітетом Верховної Ради невідкладно знайти вихід із ситуації, згідно з якою тисячі українських медиків можуть залишитися без роботи, а пацієнти без своєчасного медобслуговування, причиною якого може бути закриття більш ніж 300 лікарень по всій Україні.
Лікарі КП "Психіатрія" вийшли на масовий протест. Через другий етап медреформи в лікарні можуть скоротити майже третину персоналу.
В Україні через другий етап медичної реформи багато лікарень виявляються в умовах недофінансування, що, у свою чергу, призводить до звільнення лікарів.
Голова Міністерства охорони здоров'я України Ілля Ємець в інтерв'ю українському телеканалу повідомив свої міркування щодо проведення медреформи в Україні. Також чиновник розповів про неможливість закриття лікарень в умовах поширення в Україні Covid-19.
Президент Володимир Зеленський заявив, що співпраця з МВФ створить в Україні позитивний інвестиційний клімат.
Відомий харківський педіатр Євген Комаровський опублікував гнівний пост, в якому викривав непослідовність громадян України, починаючи від народного самолікування, і закінчуючи нехтуванням низки заходів безпеки в повсякденному житті.