Білорусь застосовує нову тактику з управління групами біженців. Про це заявив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.
Мігранти з польсько-білоруського кордону, за підтримки білоруських силовиків, змінили тактику прориву через кордон. Тепер вони прориваються через кордон невеликими групами, одночасно у різних місцях, щоб ускладнити прикордонникам завдання по їх затриманню.
Голова СБУ Іван Баканов заявляє, що наразі українські спецслужби не фіксують планів щодо пересування іноземних біженців із Білорусі на територію України. Але, за його словами, такий розвиток подій можливий, якщо ситуація на кордоні Польщі та Білорусі вийде з-під контролю.
Рада Безпеки ООН проведе екстрене засідання через міграційну кризу на кордоні Польщі та Білорусі. Зустріч пройде у закритому форматі, у четвер, 11 листопада.
Посли ЄС затвердили всі критерії схвалення п'ятого пакету санкцій щодо Білорусі. Новий пакет санкцій спрямований проти білоруських чиновників, які організували прибуття мігрантів до кордонів ЄС.
Кілька десятків людей незаконно проникли на територію Польщі з боку Білорусі. У ніч проти 10 листопада нелегали порвали обладнані колючим дротом прикордонні огорожі.
У Львові затримали іспанця-нелегала, який кілька місяців проживав на території торгово-розважального центру King Cross Leopolis. Чоловік переховувався від міграційної служби та правоохоронців.
Контррозвідка затримала у Львівській області 24 громадянина Бразилії. Люди нелегально перебували в Україні та тримали шлях до Євросоюзу.
У Держприкордонслужбі повідомили, що правоохоронці затримали в Київській області під час отримання оплати за документ з підробленою візою організатора злочинної схеми з отримання фальшивих документів. Зловмисник залучив до діяльності ще п'ятьох осіб.
Шість громадян Туреччини, які ховалися в соняшниках, були помічені під час повітряної розвідки прикордонниками в Закарпатській області. Нелегальні мігранти були затримані 17 серпня прикордонниками Мукачівського загону в рамках операції "Карпати – 2021".
У МЗС оцінили ситуацію з потоком біженців з Афганістану в Росію. Є загроза використання афганців росіянами проти України, повідомили у зовнішньополітичному українському відомстві.
За результатами перевірки Національної інспекції праці в Польщі виявили, що в 2020-му майже 15% українців, які працювали в цій країні, не мали контракту. В цілому, серед нелегально працюючих співробітників, українці становлять 85% (2388 з 2817).
Віце-прем'єр-міністр і міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що незаконно переселених росіян чекає видворення, після повернення Криму. За його даними, мінімум 500 тисяч громадян РФ були незаконно переселені до Криму з початку окупації.
Співробітники Служби безпеки України викрили чергову схему, згідно з якою іноземців ділки "легалізували" в Україні для подальшого нібито працевлаштування. За міграцію одного іноземця іноді пропонувалося заплатити до 10 тисяч доларів США.
Співробітники силових українських відомств припинили схему переправлення громадян з країн з підвищеною терористичною загрозою в країни Євросоюзу. "Коридор "був організований жителями Закарпатської, Київської та Чернівецької областей за сприяння вихідця з Афганістану, який шукав "клієнтів" для міграції.
Харківські правоохоронці припинили схему нелегальної міграції в Україну, згідно з якою з Росії в Україну за певну суму грошей переправлялися "всі охочі". В ході роботи над кримінальною справою були затримані троє чоловіків, причетних до протиправної міграції.
Служба зайнятості назвала кількість українців, які працюють в інших країнах. Польща традиційно залишається найпопулярнішим напрямком.
За пів року українське громадянство отримав 251 іноземець. П'ятий президент Петро Порошенко за 5 місяців 2019 року прийняв у громадянство України 652 іноземців.
Після анексії до Криму в'їхали понад 170 тисяч росіян, що порушує положення Женевської конвенції. У "Кримстаті", до слова, враховують тільки офіційні показники реєстрацій в російських органах влади.
Український посол у Канаді Андрій Шевченко повідомив, що понад мільйон триста тисяч канадців мають українське коріння.