МОЗ разом із партнерами запустили опитування “Голос пацієнтів”, завдяки якому планують дізнатись, як ви сприймаєте та ставитесь до змін в українській медицині та виявити проблеми, з якими стикаються пацієнти при зверненні до медичних закладів.
У 2023 році кількість пацієнтів з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР) в Україні зросла майже в чотири рази порівняно з 2021 роком. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоровʼя України.
Характер подій змінюється. Російські окупанти намагаються хоч якось втримати боєздатність своїх підрозділів. Але це вдається все гірше й гірше.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний відзначив майстерне ведення бою та успіхи в небі повітряних сил. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуку.
МОЗ не планує посилювати карантинні обмеження в Україні через поширення штаму коронавірусу "Омікрон". В Україні використається модель адаптивного карантину.
Бустерну дозу вакцини від COVID-19, до початку нової хвилі захворюваності, встигнуть отримати 300-400 тисяч осіб. Фокус буде зосереджений на представниках об'єктів критичної інфраструктури та медичних працівниках.
З 6 січня в Україні почали запровадження так званої "бустерної" дози щеплення проти COVID-19. Міністерство оборони збирається забезпечити оптимальний формат ревакцинації військовослужбовців.
За прогнозами, з другої половини січня і в лютому буде спостерігатися підвищення рівня захворюваності на коронавірусну інфекцію. Воно вже буде викликане новим штамом "Омікрон".
Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила перевести у "жовту" зону епідемічної небезпеки Луцьк та Запоріжжя. Відтепер жодної області України у "червоній" зоні немає.
Деякі заклади охорони здоров'я, які проводять щеплення проти коронавірусу, свідомо порушують ліцензійні умови. Скажімо, медичний центр Prevention Hospital в Ужгороді, де проводили "анонімну вакцинацію", виключено з переліку медзакладів, які проводять щеплення проти COVID-19.
Українці, які раніше купили сертифікат про вакцинацію від коронавірусної інфекції, а тепер хочуть отримати справжнє щеплення, можуть зробити це, лише допомагаючи розкрити правопорушення, оскільки медичні працівники у таких випадках змушені відмовляти людям у вакцинації.
Заступником голови Міністерства охорони здоров'я РФ призначили Володимира Зеленського. Майже повний тезка українського президента до цього керував фондом обов'язкового медичного страхування російської столиці.
В Україні шахраї почали розсилати громадянам повідомлення від імені МОЗ, з проханням надіслати номер банківської картки для отримання тисячі гривень за повний курс вакцинації від коронавірусу. Міністр Віктор Ляшко підкреслив, що МОЗ таких повідомлень нікому не надсилало.
У Міністерстві охорони здоров'я спростували інформацію про те, що від його імені у соцмережах нібито поширюється інформація про виплату тисячі гривень за вакцинацію проти коронавірусу. Конкретний механізм отримання грошей незабаром представлять.
Правоохоронці отримали 210 тисяч повідомлень про підробку COVID-сертифікатів. Про це запевняють у МОЗ.
В Україні 32% людей віком від 60 років щепилися проти COVID-19. Найбільше вакцинованих у Києві – 60%, та у Львівській області – майже 51%.
На фоні пандемії фіксується значне зростання продажу антибактеральних препаратів, але у світі щорічно помирають близько 700 тисяч людей внаслідок інфікування стійкими до антибіотиків бактеріями. Тому це є однією з найсерйозніших загроз для охорони здоров'я.
Міністерство охорони здоров'я зробить лікарню "Феофанія" доступною для всіх українців. Таким чином, буде виконано указ президента Володимира Зеленського ще за 2020 рік.
У червоній зоні епідемічної небезпеки залишаються Київ та 15 областей України. У жовтій зоні, окрім Закарпатської та Кіровоградської областей, наразі ще й Тернопільська.
Випадків визнання недійсними сертифікатів про вакцинацію в Україні поки що не зафіксовано. Про це повідомила заступник міністра охорони здоров'я Марія Карчевич.