Україна стурбована діяльністю РФ, направленою на розширення сфер впливу з використанням Африканського корпусу та афілійованих із ним терористичних російських приватних військових компаній на території низки держав Африки. Про це заявило МЗС України.
З лютого 2020-го року по березень 2021 року 27-річний мешканець Києва за допомогою двох спільників вербував громадян України для участі у воєнних та насильницьких діях на боці опозиційно налаштованих військових загонів у Сирійській Арабській Республіці. Потенційним найманцям обіцяли грошову винагороду у розмірі від 5 000 до 10 000 доларів США.
Депутати Європейського парламенту ухвалили резолюцію, яка засуджує порушення прав людини приватними військовими компаніями. Основну увагу вони приділили ПВК Вагнера та її зв'язкам із російською державою.
Виконувач обов'язків голови Державного бюро розслідувань (ДБР) Олексій Сухачов заявив, що найближчими днями на допит викличуть голову Офісу президента України Андрія Єрмака. Він додав, що за потреби ДБР можуть викликати на допит і президента України Володимира Зеленського.
Генерал СБУ, депутат Київської міської ради від "Європейської солідарності" Віктор Кононенко подав до Служби безпеки України заяву про злочин, вчинений керівництвом держави. Нардеп підкреслив, що мова йде про повідомлення білоруському диктатору Олександру Лукашенку секретної інформації про найманців з російської ПВК "Вагнера".
Фільм міжнародної групи розслідувачів Bellingcat, присвячений зриву операції із затримання найманців російської ПВК "Вагнер" вийде вже після літа 2021 року. Але, за словами Христо Грозєва, в найближчі тижні розслідування буде оприлюднено в текстовому варіанті.
Фільм, присвячений провалу спецоперації із захоплення бойовиків ПВК "Вагнер", який знімають журналісти проєкту Bellingcat, повинен бути оприлюднити в першому кварталі 2021 року. Це буде перша частина розслідування, де оприлюднять докази існування спецоперації, яку розробило Головне управління розвідки Міністерства оборони спільно зі співробітниками СБУ.
Офіс Генерального прокурора України відкрив кримінальні справи проти громадян Італії, Іспанії, Грузії та інших країн, які брали участь у військовій агресії Росії на Донбасі на стороні незаконних збройних формувань. Найманцям загрожує довічний термін.
Відземський суд Риги 29 жовтня розгляне справу Іварса Келлійса, якого звинувачують в причетності до незаконних збройних формувань на Донбасі та участі в бойових діях, повідомляє Delfi.
Правоохоронці Італії заарештували 6 осіб за звинуваченням у вербуванні найманців для участі у війні в Донбасі.
Павлоградський райсуд Дніпропетровської області переніс розгляд справи бразильського бойовика Рафаеля Лусваргі на 12 червня.