Велика приватизація під керівництвом Трубарова може перетворитись на велику аферу, - експерт

Автор:
21

Один з найважливіших шляхів наповнення бюджету – велика приватизація, - може нагадувати велику державну аферу, а Фонд держмайна і його діяльність під керівництвом Віталія Трубарова – слугу олігархічного клану.

Такі висновки роблять експерти, дивлячись на процес підготовки до процесу приватизації держмайна. Зокрема, вони вказують на відсутність відкритості та контролю з боку громадськості, що, до речі, проводиться всупереч постанові Кабінету міністрів від 03 листопада 2010 року No 996 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики", щодо проведення прозорої приватизації.

"Протягом трьох місяців (з вересня по грудень 2017 року) Трубаров встиг зруйнувати систему громадського контролю за діяльністю центрального органу виконавчої влади, незаконно скасувавши наказ свого попередника про формування Громадської ради при ФДМУ, що теж є кричущим прецедентом, жоден з міністрів ніколи не наважувався так відверто йти проти інститутів громадянського суспільства. Це єдиний орган, який досі не має Ради громадського контролю і неконтрольовано займається продажем народного майна", - зазначив експерт з приватизації, екс-співробітник Фонду держмайна Дмитро Качур.

Згідно з положенням про Громадську раду при Фонді держмайна, рада є консультативно-дорадчим органом, який утворюється при ФДМУ з метою здійснення координації заходів, пов'язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики. Простими словами, Громадська рада може здійснювати суспільний контроль за прозорістю процесів, що відбуваються в Фонді, зокрема за процесом відбору радників великої приватизації. Також Громадська рада може брати участь в обговореннях та вносити свої пропозиції.

За словами Дмитра Качура, створенню Громадської ради при ФДМ протистояв саме виконувач обов’язків голови Фонду Віталій Трубаров. Він зазначив, що Громадська рада пройшла установчі збори та надала протокол, проте так і не була сформована.

Відповідно до наказу, опублікованого на сайті ФДМУ, дійсно, Трубаров своїм підписом скасував затвердження складу ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради при ФДМУ. Отже, продаж державних підприємств громадськість не контролює.

Качур розповів, що подав з цього приводу близько 50 звернень прем'єр-міністру Володимиру Гройсману та народним депутатам. Та жодної реакції так і не надійшло.

"А чому вони бояться Громадської ради? Тому що тоді вже буде якийсь механізм, згідно з постановою Кабінету міністрів - громадський контроль за їх діяльністю. Тобто для цього треба виділити приміщення, Громадська рада може бути присутньою на нарадах, може звертатись до ФДМУ. А вони цього бояться. Значить, ви прозорості боїтеся?", - зазначив експерт.

Окрім усього, Дмитро Качур додав, що згідно з законом про законодавчу державну політику, проекти державних установ, в тому числі і Фонду держмайна, з аналітичними довідками передаються на розгляд до Громадської ради.

"Всі нормативки, які ухвалили, та закони, без Громадської ради є легітимними? Я вважаю, що ні", - зазначив експерт.

Більш того, дані щодо підготовки до приватизації є також закритими. Зокрема, це стосується радників, які готуватимуть об'єкти на продаж і добиратимуть покупців. Дані про охочих стати інвестрадниками і дані про обраних радників повинні бути відкритими, але ці речі залишаються невідомими. На запит інформації громадською організацією "Приватизація під контролем" Фонд відповів, що це конфіденційна інформація.

"Тобто народ не має право знати, хто і як буде продавати народне майно", – зазначив Дмитро Качур.

На думку експерта, унаслідок такої приватизації в Україні сформується потужний олігархічний клан, який підбере під себе усі важливі підприємства за безцінь, бо для формування адекватної ринкової вартості Фонд не провів підготовку цих підприємства на продаж, а віддав у занедбаному вигляді "своїм" агентам з продажу.

Окрім цього, експерт наголосив на питанні щодо легітимності рішень виконувача обов'язків голови Фонду Держмайна Віталія Трубарова.

"Є чітка норма законодавства, в якій вказано, що в разі відсутності голови Фонду його обов'язки може виконувати або перший заступник, або заступник голови Фонду. І все. А в обставинах сьогодення це може привести тільки до одного - всі договори, які підписує виконувач обов'язки голови Фонду держмайна України Віталій Трубаров, будуть визнані нелегітимними і нікчемними. Якщо підпис виконувача обов'язків голови Фонду буде визнаний нелегітимним, то на великій приватизації можна поставити хрест, оскільки кожен договір, який буде підписаний, може бути скасований", – підсумував експерт.

Раніше повідомлялось, що спецкомісія Верховної Ради розгляне порушення ФДМУ при відборі інвестиційних радників великої приватизації.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Думка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Думка

Сьогодні, 12 листопада, під Верховною Радою України відбулося два паралельних мітинги – проти продажу землі сільськогосподарського призначення та за зняття мораторію на продаж українських земель. Кореспонденти ASPI поцікавились у перехожих, до якої акції вони б приєдналися, якби були серед мітингуючих. Думки опитаних розділилися.

12 листопада, 17:09
последние новости в Украине останні новини в Україні Думка

Сьогодні, 7 листопада, в центрі Києва журналісти ASPI поцікавились у перехожих думкою про ціни на комунальні послуги та ставленням до злісних боржників, які, маючи можливість, уникають оплати.

7 листопада, 17:22
последние новости в Украине останні новини в Україні Думка

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощену процедуру отримання громадянства Росії для жителів ОРДЛО. Указ був поданий ще кілька тижнів тому, до виборів президента України, однак підписав його російський президент одразу після підрахунку голосів.  

24 квітня, 18:15
последние новости в Украине останні новини в Україні Думка

Чинний склад Верховної Ради не є проблемою для нового президента України, вважає позафракційний депутат Володимир Парасюк.  

23 квітня, 15:33

Саакашвілі закликав захистити Грузію і сина від коронавірусу 

Автор:
25
последние новости в Украине останні новини в Україні

Михайло Саакашвілі звернувся до влади Грузії з проханням зробити все можливе для того, щоб коронавірус не проникнув у цю країну.

23 лютого екс-президент Грузії і губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі попросив уряд Грузії закрити авіасполучення з Іраном, в якому зараз бушує епідемія нового типу коронавірусу.

"Уряд Грузії має закрити авіасполучення з Іраном і скоротити потрапляння в Грузію громадян цієї країни", – сказав Саакашвілі, передає "Взгляд".

За його словами, в березні у зв'язку зі святом Новруз в Грузії "традиційно очікують від 40 до 50 тис. іранців".

Саакашвілі зазначив, що не є ксенофобом. І зізнався, що у нього є особисті мотиви: "У Тбілісі живе і вчиться мій син", – сказав він.

Нагадаємо, що за останніми даними, в Ірані зафіксовано 43 випадки зараження коронавірусом. З них вісім зі смертельними наслідками. Кордон з Іраном вже закрили Туреччина, Афганістан і Пакистан.
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Народний депутат залишив в своєму Facebook шокуючий пост, присвячений Дню Червоної армії.

20:38, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Слова президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія і Україна мають об’єднатися і стати конкурентом для Європи, викликали критику з боку Володимира Зеленського.

22 лютого, 16:19
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський прийняв відставку голови Тернопільської обласної державної адміністрації Ігоря Сопеля.

22 лютого, 15:19
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський утворив тимчасову робочу групу з питань реформування системи охорони здоров'я та затвердив її склад.

21 лютого, 22:02