ЄС профінансує реформу українського парламенту

17 липня 2019, 20:44
9
последние новости в Украине останні новини в Україні

Європейський союз у рамках Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) виділить 3,4 млн доларів на проведення реформи парламенту протягом 2019-2021 років.

Про це сказано в документах, представлених Постійним представником ПРООН в Україні Дафіни Герчевої.

Зазначається, що проект ЄС і ПРООН щодо реформування Верховної Ради розрахований на 2 роки.

У рамках проекту планується створення офісу парламентської реформи (ОПР), який є ключовим компонентом проекту і дорадчою групою для керівництва й Апарату Ради, керівництво роботою якого буде здійснювати голова Ради.

"Один із компонентів цієї програми - це підтримка потенціалу та функціоналу секретаріату через роботу так званого офісу реформ, оскільки секретаріат - це кістяк будь-якого парламенту в будь-якій країні і ми зобов'язані забезпечити, щоб цей кістяк мав правильну структуру, щоб були правильно і прозоро налагоджені процеси і щоб там працювали люди, які можуть акумулювати ці знання, передавати їх, контролювати, координувати процес вже в парламенті", - сказала Герчева.

При цьому мета проекту полягає в поліпшенні законодавчого процесу та парламентського контролю, збільшенні інституційної спроможності Ради та її Апарату, у збільшенні прозорості та діалогу з суспільством.

"Йдеться про те, щоб посилити реалізацію й імплементацію комунікаційної стратегії. Вона була запущена в 2018 році. Але я хочу сказати, що не дуже у нас поки комунікація працює. І ще одне, на чому ми концентруємо увагу - це електронний парламент або діджиталізація роботи нашої Верховної Ради. Відповідно, електронне голосування, оптимальна робота веб-сайту і повна прозорість, щоб люди знали, які закони приймаються, на якому етапі вони там є і що взагалі в тих законах є", - зазначила представник ПРООН.

Також, зі слів Герчевої, в рамках реалізації проекту з реформування парламенту ООН має намір проводити стажування новообраних депутатів Ради.

"Через тиждень у нас будуть парламентські вибори і в нас така дуже комплексна програма з підготовки або навіть стажування, тому що всі ми розуміємо, що прийде у Верховну Раду велика кількість людей нових, які поки що не орієнтуються у своєму функціоналі, який вони будуть виконувати і, власне, очікуваннях виборців. Необхідно, щоб люди, які йдуть до Верховної Ради, розуміли, чим вони там будуть займатися і займалися б цим ефективно і з користю", - сказала вона.

Герчева наголосила, що на сьогодні ведуться переговори з Апаратом Ради і після формування нового парламенту представники ООН мають намір розпочати процес підготовки новообраних депутатів.

Як повідомлялось, Європейський союз виділить Україні 25 млн євро на розвиток цифрової економіки та електронного управління, повідомляє пресслужба президента України Володимира Зеленського.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Завершився прийом заявок на конкурс щодо передачі в концесію майна держпідприємства "Херсонський морський торговельний порт", який тривав з 8 жовтня 2019 року.

15:23, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Слабкими місцями в енергетиці залишаються залежність від зовнішніх поставок газу і нафтопродуктів.

12:12, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 2359-1 для анбандлінгу Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". 

12:01, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Проєкт Нова митниця офіційно розпочав роботу. 

11:12, Сьогодні

У Парижі розпочалася зустріч Зеленського та Макрона

9 грудня 2019, 16:56
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Розпочалася зустріч президента України Володимира Зеленського та президента Французької Республіки Еммануеля Макрона в рамках Нормандського саміту в Парижі.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський прибув до Єлисейського палацу в Парижі.  

В офіційній резиденції президента Франції Зеленський матиме низку двосторонніх зустрічей.

Також тут відбудеться зустріч чотирьох лідерів країн – учасниць Нормандського формату: президента України Володимира Зеленського, президента Франції Еммануеля Макрона, Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель і Президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Нагадаємо, двостороння зустріч президентів Росії і України Володимира Путіна і Володимира Зеленського почнеться після завершення заходів саміту "нормандської четвірки". Переговори Путіна і Зеленського не будуть обмежені за часом.
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

О 17:00 за київським часом починається зустріч нормандської четвірки, на якій обговорять шляхи досягнення миру на Донбасі

16:41, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський прибув до Єлисейського палацу в Парижі. 

16:27, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Вищий антикорупційний суд провів судове засідання у справі одеського міського голови Геннадія Труханова, якому інкримінують надання недостовірних відомостей у деклараціях про доходи.

15:53, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський 9 грудня проведе двосторонню зустріч з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним після переговорів лідерів країн "Нормандської четвірки", заявив учасник української делегації у Парижі, заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.

14:07, Сьогодні