У часи коронакризи держава мало підтримує малий та середній бізнес. Тому Україні потрібна нова потужна економічна та податкова реформи.
Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про реформу Вищої ради правосуддя. Він передбачає перевірку на доброчесність членів ВРП, а також змінює порядок притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.
В Україні планую провести масштабну реформу військкоматів. Також може змінитися алгоритм по призову на службі в армію.
У НАТО заявили, що не можуть надати конкретного переліку реформ, які повинна провести Україна для вступу в Альянс. Вступ до НАТО, це політичний крок і для нього не існує чисто технічних критеріїв.
Держсекретар США Ентоні Блінкен озвучив п’ять кроків, які мають допомогти Україні зберегти прогрес у реформах. Про це Блінкен сказав у промові в рамках Ukraine Reform Conference у Вільнюсі.
СБУ готова до реформи й виступає за те, щоб нові зміни не нашкодили здатності Служби захищати державний суверенітет України. Реформа СБУ повинна ґрунтуватися на основі передового світового досвіду та повинна відповідати реаліям гібридної війни, в яких сьогодні існує Україна.
В Україні у 2020 році близько 90 тисяч справ у судах розглянули без участі сторін. Таку практику в країні застосовують, якщо справи визнають "малозначними".
Державна податкова служба повідомила про результати зустрічі голови ДПС Олексія Любченка з експертами офісу технічної допомоги Казначейства США Феріса Фінка, Філа Бренда, Дона Мейнворінга і Сюзан Стенлі. Про це в ДПС повідомили в четвер, 6 травня.
Державний секретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі з депутатами Верховної Ради акцентував на необхідності концентрації зусиль щодо проведення та захисту реформ в Україні. За словами Петра Порошенка, зустріч була дуже конструктивною і символічною.
Досягнення та пріоритетні напрями подальшого впровадження реформ ДПС обговорили під час онлайн зустрічі Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко та експерти Міжнародного валютного фонду Енріко Аав і Дейв Хартнетт. Експерти відзначили досягнення ДПС значного прогресу у впровадженні реформ, системне покращення процесів адміністрування податків і забезпечення надходжень до бюджетів та готовність до діалогу з платниками податків.
Офіс технічної допомоги Казначейства США високо оцінив прогрес, досягнутий Державною податковою службою України в управлінні проєктами. Такими є результати аналізу впровадження ДПС комплексної програми управління змінами, який здійснила консультативна група "ОТД Феріс Фінк, Філ Бренд та Дон Мейнворінг".
Комплексна програма управління змінами, яку впроваджувала Державна податкова служба України отримала схвальний відгук у США. Після проведення аналізу офіс технічної допомоги Казначейства США високо оцінив прогрес, досягнутий ДПС в управлінні проєктами.
Депутати Верховної Ради України зареєстрували низку законопроєктів, метою яких є здійснення в Україні реформи громадського транспорту. ASPI news узагальнило, які ключові нововведення планують запровадити у цій сфері.
Традиційно в лютому Інститут національної пам’яті підводить підсумки роботи за попередній рік. Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович презентував аналітику результатів роботи, розповів про тенденції, виклики та плани на 2021 рік.
Голова СБУ Іван Баканов заявив про необхідність переробити законопроєкт щодо реформи СБУ. 28 січня парламент ухвалив за основу нову редакцію закону про Службу безпеки України.
Міжнародна дорадча група з питань реформування Служби безпеки України буде надавати допомогу Українській державі на всіх етапах реформи. Про це представники Міжнародної дорадчої групи заявили на зустрічі з віцепрем'єром України Ольгою Стефанішиною.
Посли країн G7 в Україні привітали ухвалення Верховною Радою закону про реформу СБУ в першому читанні. Також представники Великої сімки закликали довести зазначену реформу до завершення.
Глава держави Володимир Зеленський в ході робочої наради обговорив з головою Державної митної служби Павлом Рябініним процес реформування відомства. Нарада відбулася в четвер, 28 січня.
У парламенті відбулося голосування за законопроєкт № 3196-д про реформу Служби безпеки України. Документ був підтриманий 285 народними депутатами за основу.
Реформи, які торкнуться підприємства-гіганта "Укроборонпром" поділять його на два холдинги. Таки чином, в Україні з'являться дві структури - аерокосмічний холдинг і оборонні системи України.