Коболєв повідомив, що газ українцям подаватимуть за найнижчою ціною з 2016 року

Автор:
1551
последние новости в Украине останні новини в Україні

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив про зниження ціни на газ до рівня 3,40 грн за кубометр для українських споживачів. Про це Коболєв повідомив на своїй сторінці у Facebook, зазначивши, що така ціна не включає в себе ПДВ, націнок газзбутів і витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами.

Коболєв зазначив, що ця ціна є найнижчою з 2016 року, навіть з урахуванням вартості послуг облгазів на доставку блакитного палива. Така можливість, за словами Коболєва, з'явилася завдяки створенню економних запасів газу, а також завдяки загальному зниженню ціни на європейському ринку.

При цьому Коболєв підкреслив, що при встановленні ціни на газ, компанія деяким чином порушила рішення уряду використовувати для визначення ціни торги на газовому хабі торгів на TTF.

"Уважні споживачі помітять, що ціна Нафтогазу знизилася більше, ніж навіть на газовому хабі TTF, який ми повинні використовувати як індикатор ціни для населення. Пояснюю: уряд встановив результати торгів на TTF як максимально допустимий рівень. Однак в Україні в березні Оператор ГТС провів торги на значні обсяги газу, на яких ціна опустилася нижче, ніж в Європі. Тому з двох індикаторів Нафтогаз вибрав найменший, - повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України".

Він також зазначив, що нова ціна є внеском в підтримку українців, які перебувають на карантині вдома. "Це наш внесок у підтримку українців, які змушені залишатися вдома через карантин - мінус 14% оптової ціни на газ для населення та інших захищених споживачів", - пише Коболєв

Також Коболєв заявив, що якщо ціна газу в платіжці буде відрізнятися, "є сенс звернутися до регулятора з проханням перевірити сумлінність свого постачальника газу".

Раніше повідомлялося, що наглядова рада НАК "Нафтогаз України" продовжила на чотири роки контракт з головою правління компанії Андрієм Коболєвим. Нагадаємо, в січні голова правління НАК Нафтогаз Андрій Коболєв повідомив, що зацікавлений у продовженні свого контракту.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

В Україні близько 8 мільйонів гектарів землі використовується для сільського господарства нелегально. 

11:08, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

У Нацбанку готують листа, у якому рекомендуватимуть банкам відтермінувати виплати з прибутку хоча б до жовтня.

18:08, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Банки не мають права підвищувати під час карантину відсотки на кредити, взяті до його початку.

17:41, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Знецінення гривні для збільшення конкурентоспросожності українських товарів за кордоном - це провальна політика, і НБУ її застосовувати не буде, запевняють у Нацбанку.

17:19, Вчора

Платити чи не платити: юристи порадили, як можна призупинити оплату оренди житла на час карантину

Автор:
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

За словами юристів, в Україні немає законних підстав не оплачувати оренду житла під час карантину. Але можна домовитись із орендодавцем.

Неочікуваний карантин, який "відправив у відпустку" більшу частину українців, суттєво вплинув на рівень доходів населення та можливість отримувати прибуток. Деякі підприємства змушені були закритися та звільнити своїх працівників. В таких умовах люди, що орендують житло, опинилися у скрутній ситуації. У матеріалі "Уніан" 2 квітня адвокати прокоментували, чи можна призупинити оплату оренди під час карантину.

Як зазначили юристи, в Україні немає правових норм, які б могли захистити орендарів в такій ситуації. З правової точки зору, якщо людина продовжує користуватися приміщенням на карантині, вона мусить оплачувати його вартість. Єдиний вихід тут – спробувати домовитись із орендодавцем про зменшення суми оплати або призупинення її на період карантину. Але власник житла не зобов’язаний йти на поступки. В разі несплати суми оренди він може виселити орендаря з приміщення – і оскаржувати договір оренди в суді малоперспективно. Адвокат Євгеній Корнійчук розповів, що у більшості цивілізованих країн відправити людину "на вулицю" складніше, адже враховуються багато обставин – чи є діти, чи працює людина і так далі. Але в Україні громадяни у цьому сенсі не захищені.

Адвокат Генадій Дубов зазначив, що нещодавно на позачерговому засіданні парламенту депутати додали до Перехідних положень Громадянського кодексу пункт про те, що на період карантину орендар може бути звільнений від оплати оренди на основі п. 6 статті 762 Громадянського кодексу, але ця норма діє лише тоді, коли орендар через певні обставини не має можливості користуватися приміщенням в період карантину.

ASPI news писало, які вакансії в Україні затребувані під час карантину.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Після введення карантину багато українців зіткнулися з такою проблемою, як відсутність роботи. Більшість компаній відправили своїх співробітників у вільне "плавання" за свій рахунок і закрили добір на вільні вакансії.

11:22, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

16% українців втратили дохід через запроваджений карантин.

10:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Дослідження споживчого попиту українських громадян у перший тиждень карантину демонструють низку змін пріоритетів у виборі товарів, відсунувши інтерес до придбання побутової техніки на задній план. Такі результати показало дослідження компаній GfK і CBR.

08:23, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 1 квітня, в Україні вперше у повному обсязі стартувала програма медичних гарантій (ПМГ), яка являє собою перелік медпослуг, безкоштовно гарантованих державою пацієнту.

22:04, Вчора