Милованов спростував зростання рівня безробіття в Україні

Автор:
24
последние новости в Украине останні новини в Україні

"Насправді, безробіття падає, а не зростає. Якщо порівнювати рівень безробіття за 9 місяців 2018 року і 2019 року, то він знизився на 0,5%".

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов упевнений, що зараз жодної "зради" за статистикою по безробіттю немає. Про це він повідомив сьогодні на своїй сторінці в Facebook.

"Пояснення про 17% зростання безробіття. Насправді, безробіття падає, а не зростає. Якщо порівнювати рівень безробіття за 9 місяців 2018 року і 2019 року, то він знизився на 0,5% – з 8,6 до 8,1 відсотків. Але днями в мережі розповсюджували інформацію, що показник непрацевлаштованих осіб з листопада зріс на 17%, що абсолютно не відображає загальну тенденцію ринку праці. Чому? Подивіться на графік", – написав міністр.

За його словами, зростання офіційно зареєстрованих з листопада по грудень відбувається щороку (зазвичай на 15-17%).

"Це сезонне явище пов'язане зі зменшенням роботи в сільському господарстві в цей період. А як тоді правильно дивитися на цей показник? Потрібно порівнювати рік до року – тобто, кількість офіційно зареєстрованих безробітних в грудні 2019 року до грудня 2018 року. І тут ми бачимо, що цей показник впав майже на 1%", – зазначив Милованов.

Також міністр розповів про різницю між офіційно зареєстрованими безробітними і всіма безробітними.

"17% – це про офіційно зареєстрованих. Падіння рік до року на 1% - це теж про офіційно зареєстрованих. А падіння на 0,5% безробітних – це про всіх безробітних, зареєстрованих і ні. Справа в тому, що на облік в Державній служби зайнятості звертаються лише 22% непрацевлаштованих осіб, тобто, статус офіційно зареєстрованого має тільки кожен 5-й безробітний українець", – говорить Милованов.

Він також підкреслив, що "статистика це добре, але реальна ситуація на ринку праці вимагає комплексної реформи, яку ми починаємо".

Нагадаємо, що рівень неофіційно працюючих українців становить від 3,6 до 4,2 млн осіб, або близько 25% всього працездатного населення. Про це ASPI повідомила провідний експерт соціальних програм Центру Разумкова Ольга Піщуліна.

Відповідно до проведеного центром дослідження, представленого 21 січня, найбільше неофіційно працюють в Рівненській (53,5%), Чернівецькій (43,7%) та Івано-Франківській (43,6%) областях. Найменше неофіційно працевлаштованих в Київській області – близько 10%.

Також повідомлялося, що для прискорення економічного зростання потрібно домагатися незалежності судів, викорінення корупції та реалізації Угоди про асоціацію з ЄС.
Про це заявив бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький. За його словами, за певних умов економіка України може за 15 років досягти рівня Польщі.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Світова ціна нафти марки Brent вперше за 2,5 року впала нижче 49 доларів за барель.

20:54, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Наступного тижня Державна казначейська служба перерахує 654  млн грн на забезпечення оплати праці шахтарів та погашення заборгованості.

18:17, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Коронавірус Covid-19, який епідемією охопив світ впливає не лише на здоров’я людей, а і на фінансові ринки та курс валют.

16:06, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Промислове виробництво в Україні майже рік показує негативні результати. Падіння економічних показників можна подолати тільки завдяки проведенню ефективних реформ.

16:05, Вчора

Кремль, бійся: США починають військові навчання у Польщі (Фото)

Автор:
8
последние новости в Украине останні новини в Україні

США почали масштабні військові навчання у сусідній Польщі Defender-Europe 20.

Про це сьогодні, 29 лютого, повідомив міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак в Twitter.

Він зазначив, що участь у навчаннях Defender-Europe 20 візьмуть понад 30 тисяч військовослужбовців, в тому числі солдати з США. Перша колона американської техніки та військових вже перетнула кордон Польщі.

"Ми почали найбільші за багато років навчання Defender-Europe 20. У них візьмуть участь 37 тисяч солдатів, в тому числі 20 тисяч з США. Перші військовослужбовці армії США вже перетнули польський кордон", - написав міністр.

Нагадаємо, Вашингтон провів військові навчання, де була змодельована ситуація ядерного удару Росією по Європі.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони США.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Князівство Монако підтвердило перший зафіксований випадок зараження коронавірусом COVID-19 на своїй території.

10:24, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Поліція Греції застосувала жорсткі методи, щоб стримати мігрантів, які намагалися прорватися на територію держави з боку Туреччини.

22:44, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Конгрес США в найближчий час може виділити від шести до восьми млрд доларів на боротьбу з поширенням коронавірусу Covid-19.

21:41, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

На одному з шести найбільших вокзалів Франції - Ліонському вокзалі в Парижі - сталась пожежа. Поліція проводить евакуацію пасажирів та персоналу. 

21:33, Вчора