НБУ назвав кількість системно важливих для України банків

1 липня 2019, 21:17
16
последние новости в Украине останні новини в Україні

Національний банк України відповідно до оновленої методології збільшив кількість системно важливих банків (СВБ) до 14, тоді як з 2016 року їхня кількість залишалася незмінною - три: державні ПриватБанк, Ощадбанк і Укрексімбанк, йдеться в повідомленні регулятора в понеділок.

До розширеного переліку СВБ увійшли також державний Укргазбанк і приватні Альфа-Банк із приєднуваним ним Укрсоцбанком, Райффайзен банк Аваль, ПУМБ, Укрсиббанк, підконтрольні Сергію Тігіпку ТАСкомбанк та Універсал банк, Кредобанк, ОТП банк і "Південний".

Нацбанк нагадує, що СВБ - банк, банкрутство або неналежне функціонування якого може привести до появи системних ризиків, а отримання цього статусу накладає на банки додаткове навантаження: вони мають виконувати окремі підвищені вимоги для забезпечення їхнього запасу міцності.

Зокрема, НБУ для СВБ України з 1 січня 2020 року встановив спеціальні значення нормативу миттєвої ліквідності - не менше ніж 30% поточних зобов'язань (для решти банків - 20%) і нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента - не більше ніж 20% регулятивного капіталу (для інших банків - 25%).

Крім того, починаючи з 2021 року системні банки зобов'язані забезпечити формування буфера системної важливості розміром до 2% суми активів і позабалансових зобов'язань, зважених на коефіцієнт кредитного ризику, залежно від ступеня системної важливості таких фінустанов на додаток до основного капіталу (його норматив достатності зараз - 7%).

НБУ уточнює, що буфер системної важливості має становити 1% для Райффайзен Банк Аваль, Альфа-Банку, Укрсоцбанку, ПУМБ, УкрСиббанку, ТАСкомбанку, Універсал Банку, ОТП Банк, "Південного" і Кредобанку.

Для Укрексімбанку та Укргазбанку цей буфер встановлено на рівні 1,5%, а для найбільших на ринку ПриватБанку та Ощадбанку - 2%.

Крім того, ці банки матимуть розробити план відновлення діяльності відповідно до вимог НБУ, який сприятиме швидкій стабілізації роботи цих установ в умовах кризи, зазначає регулятор.

У разі втрати статусу системної важливості, банк має дотримуватися вищезазначених вимог протягом ще 12 місяців.

"Водночас цей статус жодним чином не гарантує банкам особливих умов підтримки ліквідності в періоди стресу – вона буде надаватися на загальних для усієї системи умовах. Також системно важливі банки (окрім державних) не можуть та не повинні розраховувати на отримання коштів від уряду з метою капіталізації", - наголошує НБУ.

Він уточнює, що перелік банків затверджено рішенням правління Нацбанку від 27 червня №438-рш "Про визначення системно важливих банків", яке набуло чинності з 1 липня 2019 року.

Востаннє НБУ змінював кількість СВБ у лютому 2016 року, скоротивши тоді перелік із семи до трьох.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 20 жовтня, повідомляється, що протягом усього поточного тижня в Україні почали падати ціни на картоплю.

12:44, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Глава Державної податкової служби Сергій Верланов в програмі "Свобода слова Савіка Шустера" повідомив, що оформлення фіскального чека через електронні реєстратори розрахункових операцій (РРО) не потребуватиме додаткових фінансових вкладень для підприємців.

13:18, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Сьогодні, 19 жовтня, міністр фінансів України Оксана Маркарова повідомила подробиці триденного візиту української делегації до США.

12:24, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

У Державній службі статистики повідомили про те, що станом на 1 вересня 2019 року в Україні проживає 41,806 млн осіб.  

11:46, Вчора

Стало відомо, хто очолить Київську ОДА

20 жовтня 2019, 17:55
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 20 жовтня, Кабінет міністрів України погодив призначення харківського бізнесмена Олексія Чернишова новим головою Київської обласної державної адміністрації. 

Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду в неділю, та оприлюднене на урядовому порталі.

На засіданні 20 жовтня уряд погодив призначення Олексія Чернишова головою Київської ОДА. Про нього відомо, що він є харківським бізнесменом і партнером члена фракції "Опозиційна платформа - За життя" Олександра Фельдмана.

Сьогодні стало відомо, що чинний глава Київської ОДА Михайло Бно-Айріян написав заяву на ім'я президента Володимира Зеленського з проханням підтримати його відставку. Чиновник йде з посади через всього 100 днів після призначення на тлі критики з боку частини правлячої партії.

20 жовтня уряд на засіданні ухвалив низку кадрових рішень, йдеться у повідомленні урядового порталу.

Зокрема, тимчасово поклав виконання обов'язків голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на Новак Наталію Василівну.

Уряд призначив: Божка Миколу Петровича на посаду першого заступника голови Державної служби морського та річкового транспорту; Ігнатовського Сергія Юрійовича на посаду заступника голови Фонду державного майна України.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 жовтня, стало відомо, що Державною службою статистики керуватиме міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.   

17:28, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 жовтня, уряд на засіданні у неділю ухвалив низку кадрових рішень, йдеться у повідомленні урядового порталу.  

16:46, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 20 жовтня, голова Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян подав у відставку.  

14:43, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 19 жовтня, відбувся 20-й з'їзд політичного об'єднання "Самопоміч", в ході якого на пост голови партії була обрана колишня віцеспікерка Верховної Ради України Оксана Сироїд.

18:00, Вчора