Союз хіміків України пропонує ввести квоти на імпорт добрив

25 липня 2019, 21:18
4
последние новости в Украине останні новини в Україні

Союз хіміків України вважає за необхідне запровадити квоти під час імпорту добрив, що дасть змогу усунути схеми обходу російськими виробниками торговельних обмежень і завантажити на повну потужність українські заводи.

"Ми пропонуємо запровадити квоти на складні та азотні добрива для всіх країн із метою збереження історичного балансу імпорту. Кожна країна постачатиме свою продукцію в тому обсязі, який вона історично постачала, це дасть змогу прибрати схеми обходу російськими виробниками торговельних обмежень і завантажити на повну потужність заводи", - повідомив віце-президент союзу і директор з регуляторної політики Group DF Ігор Гольченко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, цей захисний механізм застосовують у країнах, де є загроза шкоди від зростання обсягів імпорту. Введенню квот передуватиме розслідування Міністерства економічного розвитку і торгівлі. На думку Гольченка, квотування дасть зрозумілу картину - скільки треба виробляти, а регуляторні органи стежитимуть за зловживаннями.

Гольченко зазначив, що дефіциту на українському ринку азотних і комплексних добрив немає: країна забезпечує себе азотними добривами, а 800 тис. тонн, які постачали з РФ, може покрити за рахунок збільшення зростання внутрішнього виробництва.

За азотними добривами українські підприємства завантажені не на повну потужність, як і за комплексними, де завантаження виробничих потужностей становить до 12%. Комплексні добрива в Україні виробляють "Сумихімпром" і Дніпровський завод мінеральних добрив (ДЗМУ). Україна може виробляти 700 тис. тонн комплексних добрив, але в 2018 році виробила лише близько 40 тис. тонн.

"Україна може забезпечити потребу аграрного сектора в азотних добривах. Щодо складних добрив: РФ історично ввозила близько 800 тис. тонн складних добрив за споживання 1,2-1,4 млн тонн. Із необхідних 1,4 млн українські заводи можуть виробити на сьогодні 700 тис. тонн, нововідкриті виробництва дадуть ще до 400 тис. тонн, а імпорт лише з Білорусі становить близько 260 тис. тонн, з ЄС - 120 тис. тонн. Дефіциту не передбачається", - пояснив віце-президент Союзу хіміків.

Крім того, за оцінками ООН, надлишок потужностей з комплексних добрив у регіоні Східної Європи, Центральної Азії становить близько 3 млн тонн.

"Зауважу, що як тільки ми заговорили про обмеження стосовно РФ, Білорусь, яка постачає нам калій, підняла на 30% нам ціну на цей компонент складних добрив", - додав Гольченко.

Він зазначив, що ідея квот народилася після того, як із введенням ембарго на добрива почав зростати імпорт із країн, які раніше були нетто-імпортерами. Серед них - Туреччина, Литва, Грузія та Румунія.

"У першому кварталі 2019 року імпорт з Литви становив 95 тис. тонн і стільки ж імпорт з Росії до Литви. Литва купила у Росії та перевезла цей обсяг. Грузинський завод "Руставі Азот" придбали російські підприємці. Зазначу, що експорт з Грузії в Україну вдвічі перевищує виробничі потужності Грузії. До Туреччини історично постачали український аміак з ОПЗ, він зупинився, і до Туреччини поїхав аміак російського "ЄвроХіму", а з Туреччини, вже у зворотному напрямку, селітра, яка заборонена для застосування на внутрішньому ринку Туреччини. Єдине, що можна робити з обсягами, - везти селітру нам. У Румунії також не ясно, звідки взялися надлишки, щоб постачати нам", - сказав Гольченко.

Нагадаємо, з початку незалежності України Верховна Рада встигла попрацювати вісім каденцій. 11 липня під куполом парламенту було проведено останнє засідання восьмого скликання. Останній склад парламенту суттєво відрізнявся від усіх попередніх і на нього були найбільші сподівання.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Печерський районний суд Києва за клопотанням Генеральної прокуратури заарештував центральний офіс Промінвестбанку (ПІБ, Київ) у столиці і ще 15 об'єктів нерухомості, які йому належать, зазначено в ухвалі суду від 10 вересня, оприлюдненій у Єдиному державному реєстрі судових рішень 13 вересня.

18:30, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Станом на 1 вересня 2019 року в Державній службі зайнятості було зареєстровано 275 тисяч безробітних, хоча на 1 серпня 2019 року в Державній службі зайнятості було зареєстровано 280,8 тисяч.

16:11, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Специфічна ставка акцизу на сигарети з фільтром та без фільтра у 2020 році зросте на 20% - з 756 грн за до 907,2 грн за 1000 штук.

15:15, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

На підтримку запуску земельної реформи в Україні у проєкті бюджету на 2020 рік передбачено 4,4 мільярда гривень.

13:36, Вчора

На сайті ВР оприлюднений текст закону про столицю: головні зміни

16 вересня 2019, 22:50
4
последние новости в Украине останні новини в Україні

На сайті Верховної Ради з'явився текст проекту "Про столицю України - місті-герої Києві". 

Сам законопроєкт був зареєстрований на сайті Ради 13 вересня.

Законопроєкт в Раду подала група нардепів від "Слуги народу". Відповідно до законопроєкту, посади мера Києва і голови Київської міської державної адміністрації пропонується розділити. 

Крім того, в документі пропонується провести 8 грудня поточного року позачергові вибори мера Києва.

Основні зміни:
- проведення позачергових виборів 8 грудня;
- відновлення районних рад;
- районні ради отримають частину повноважень міської ради;
- посаду голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) несумісна з будь-якими іншими посадами;
- Київська міська рада скорочується з 120 до 84 депутатів;
- межі районів столиці затверджуються Кабміном за пропозиціями Київської міської ради, погодженим з районними в місті Києві радами;
- районні в місті Києві ради можуть мати власну символіку, яка затверджується Київміськрадою;
- Голова районної у місті Києві ради обирається відповідною радою з числа її депутатів на строк повноважень ради таємним голосуванням більшістю депутатів від загального складу ради.

Нагадаємо, раніше міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до Державної аудиторської служби України щодо здійснення державного фінансового аудиту діяльності структур Київської міської державної адміністрації, комунальних підприємств та інших підрозділів за 2015-19 роки, повідомляється на офіційному сайті міського голови.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

В Офісі президента України пройшла зустріч з журналістами, де було створено тимчасову Громадську раду, до завдань якої входить напрацювання положення про Громадську раду з питань свободи слова та захисту журналістів.

21:05, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський підписав розпорядження про звільнення 14 голів районних державних адміністрацій.   

20:21, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Так званий віцепрем'єр уряду анексованого Криму Георгій Мурадов відреагував на пропозицію глави національно-культурної автономії кримських греків "Таврида" Івана Шонуса про перейменування регіону в Республіку Крим - Таврида.

18:22, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ (СММ ОБСЄ) має фіксувати всі порушення та реальну ситуацію на сході України, заявив президент Володимир Зеленський.

17:46, Вчора