У 2020 році збережуться істотні ризики для енергетичної безпеки України

9 грудня 2019, 12:12
22
последние новости в Украине останні новини в Україні

Слабкими місцями в енергетиці залишаються залежність від зовнішніх поставок газу і нафтопродуктів.

За словами експерта коаліції "Енергетичні реформи" Геннадія Рябцева, до 80% нафтопродуктів, що продаються на українському ринку, виготовляються з російської нафти.

У той же час новий уряд не приділяє належної уваги проблемі формування нафтових резервів, якості та безпеки нафтопродуктів, а також видобутку української нафти. А це негативно відбивається на стані енергетичної безпеки країни.

Проблему поглиблює невизначеність з транзитом російського газу, через що неможливо спрогнозувати рівень цін на наступний рік.

"З технічної точки зору ми підготувалися до сценарію нульового транзиту, - стверджує директор з досліджень "Діксі груп" Роман Ніцович. - Але в цьому випадку буде зростання цін і повинна бути готовність до цього".

За словами експерта, переговори щодо російського газу сьогодні лежать не тільки в економічній, але і в політичній площині. І це створює істотні ризики для України.

Одночасно з цим програми поліпшення енергоефективності житлового фонду залишаються незатребуваними.

"На сьогоднішній день у Фонді енергоефективності зареєстровано всього 13 заявок при тому, що в країні 180 тис. багатоквартирних будинків, - свідчить координатор енергетичних програм Громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко. - І потрібно врахувати, що заявка - це ще не реальний проєкт" .

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заявив, що Україна вийде з опалювального сезону з надлишковими запасами природного газу у своїх підземних сховищах.

17:44, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

НАК "Нафтогаз України" опублікувала цінові пропозиції на природний газ, які діятимуть з 1 лютого 2020 року для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання.

17:08, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

У Запорізькій області до суду скеровано кримінальне провадження в рамках якого накладено арешт на нерухоме майно на суму 6,7 млн. гривень.

16:25, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

П'ять найбільших газових родовищ державного підприємства "Укргазвидобування" виснаженні на понад 80%.

13:31, Сьогодні

Американські вчені розповіли, коли загине Земля

29 січня 2020, 19:35
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сонцю підійшов час спалахнути. Швидше за все, спалах станеться в найближчі 100 років.

Американські астрономи з Університету Колорадо під керівництвом Юти Нотсу проаналізували суперспалахи зірок, які за потужністю в тисячі разів перевищували звичайні сонячні. Про це в середу, 29 січня, повідомляє видання Свободная Пресса.

Вчені зробили висновок, що Сонце теж здатне спалахнути набагато потужніше, ніж раніше. Природа суперспалахів наразі залишається загадкою, йдеться в дослідженні.

При цьому частота катаклізмів залежить від віку зірки. Виявляється, що молоді зірки можуть викидати енергію кожного тижня, а старі, на зразок нашого Сонця, роблять це набагато рідше, приблизно один раз на 1000 років.

Зробивши відповідні розрахунки, вчені прийшли до висновку, що і Сонцю підійшов час спалахнути. Швидше за все, спалах станеться в найближчі 100 років. Це на 50 років раніше, ніж прогнозували їхні попередники – Манасві Лінгам і Аві Лоеб з Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру.

Нагадаємо, що відома в минулому екстрасенс Джин Діксон, яка завоювала популярність, передбачивши вбивство президента США Джона Кеннеді, передбачила прихід "кінця світу" в 2020 році.

Також повідомлялося, що взаємини між державами і націями самі собою зміцняться, коли люди побачать лють і гнів природи. Про це ще на початку 90-х років минулого століття говорила болгарська незряча провидиця Ванга. Вона вважала, що до 2020 року людство зрозуміє, що воно робить не так і чому. Точних прогнозів з цього приводу Ванга не дала, сказавши лише, що світ стане на роздоріжжі.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Всесвітньо відомий бразильський письменник видалив чернетку книги, яку він писав разом з легендою баскетболу Кобі Браянтом.

18:22, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Об'єднані Арабські Емірати підтвердили чотири випадки захворювання коронавірусом.

14:56, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Рівно о 10:00 ранку за сигналом всі збираються в вестибюлі, де під енергійне підбадьорювання тренера починається зарядка.

12:45, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Явище сяючих зелених вогнів, що пливуть нічним небом, також відоме як полярне сяйво, давно зачаровувало людей.

11:33, Сьогодні