Угоду з продажем Китаю концерну "Мотор Січ", можуть переграти на користь США, - ЗМІ

Автор:
183
последние новости в Украине останні новини в Україні

Тиск, який чинить США на Україну може вплинути на результат продажу підприємства "Мотор Січ" китайським компаніям Skyrizon і Xinwei Group.

Про це повідомляє видання BuzzFeed News, яке стверджує, що в США вже з'явився потенційний покупець українського концерну.

За словами автора публікації, Україна "знаходиться на межі" того, щоб вручити велику перемогу адміністрації Трампа, блокуючи Китай від покупки стратегічного підприємства, таким чином, звільняючи місце для американської компанії, яка зможе придбати контрольний пакет акцій.

Видання пише, що Китай погодився у 2017 році купити український завод "Мотор Січ", "один з найбільш передових виробників військових авіадвигунів у світі, оскільки він продовжує трансформувати і модернізувати свої збройні сили, щоб в кінцевому підсумку конкурувати з США". Однак угода була заморожена Україною з міркувань національної безпеки у 2018 році, і це стало головним геополітичним питанням між США і Китаєм.

Український чиновник, знайомий з цим питанням, повідомив BuzzFeed News, що остаточне рішення Антимонопольного комітету країни про припинення продажу "Мотор Січ" пекінської авіакомпанії Skyrizon очікується в березні.

"Таке рішення стало б кульмінацією інтенсивної дипломатичної кампанії на чолі з колишнім радником президента США Дональда Трампа з національної безпеки Джоном Болтоном, який працював над тим, щоб тримати передові оборонні технології якомога далі від Китаю", - йдеться в тексті публікації.

Також, на думку автора публікації, "президент Володимир Зеленський прагне відновити зв'язки з Трампом після хаотичної закулісної кампанії Руді Джуліані та саги про багатомісячний імпічмент, які загострили відносини між їх адміністраціями".

"Схоже, Україна може бути готова прийняти рішення на користь США з цього питання — точно так само, як адміністрація Трампа знайшла потенційного покупця", - повідомляє BuzzFeed News.

Крім того, повідомляється, що Офіс президента України заявив виданню BuzzFeed News, що він "не втручається в процеси закупівель".

Незважаючи на те, що в США вважають, що вони знайшли потенційного покупця, український чиновник повідомив виданню, що Зеленський не повністю закрив двері для "залучення" потенційного інвестора з іншої країни, крім США і Китаю.

Також стало відомо, що потенційним покупцем "Мотор Січ" в США є компанія Oriole Capital Group, що складається з експертів авіаційної промисловості з десятирічним досвідом.

Його керуючий партнер Хоссейн Мусаві підтвердив BuzzFeed News в телефонному інтерв'ю, що йому допомогли американські чиновники з Держдепартаменту і посольства США в Києві, і він дійсно націлений на покупку заводу "Мотор Січ".

"Чим більше я дивлюся на нього ("Мотор Січ"), тим більше переконуюся, що це дорогоцінний камінь", - сказав Мусаві телефоном з Сіетла.

"Я особисто був у "Мотор Січ" кілька разів і особисто знаю пана (В'ячеслава) Богуслаєва", - додав він, маючи на увазі 81-річного українського власника компанії.

Мусаві не міг згадати точну дату свого останнього візиту на український концерн, але сказав, що це було в серпні або вересні 2019 року.

У виданні також відзначили, що колишній високопоставлений американський чиновник, знайомий з ситуацією навколо продажу "Мотор Січ", описав Oriole і Trive як "надійних" і "серйозних" учасників торгів.

З усім тим, Мусаві сказав, що Антимонопольний комітет повинен спочатку прийняти рішення на користь скасування пекінської угоди Skyrizon Aviation, перш ніж відбудеться будь-який реальний рух з боку Oriole і Trive.

"Послухайте, це безпрецедентна ситуація, ми намагаємося дивитися в усі ракурси та всі аспекти. Наша головна мета — розв'язувати цю проблему, як тільки ми зможемо", - сказав він.

У BuzzFeed News відзначили, що ні Trive, ні "Мотор Січ", з усім тим, не відповіли на запит про коментар до цієї статті.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Власники теплиць в Україні опинилися на межі банкрутства. Через карантин їхня продукція тоннами псується.

12:37, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Уряд розробляє програми підтримки безробітних, людей похилого віку, самотніх мам та дітей без батьків. Обіцяють результати наступного тижня.

18:22, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Нардеп Арахамія вважає позику МВФ не найкращим рішенням. Але в умовах коронавірусної кризи готовий поступитися.

12:17, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Економ-сегмент роздрібної торгівлі пальним показує стрімке зниження цін.

3 квітня, 19:08

В Антарктиді знайшли сліди тропічного лісу, який ріс у темряві

Автор:
4
последние новости в Украине останні новини в Україні

Вчені з Німеччини та Великобританії знайшли сліди тропічного лісу у зразку грунту з Антарктиди. Припускають, що територія була заліснена 90 мільйонів років тому.

Британські та німецькі дослідники знайшли на морському дні Південного полюсу зразки грунту, які можуть свідчити про те, що 90 мільйонів років тому там ріс тропічний ліс.  Про це пише The Guardian.

Зразок знайденого ґрунту датується ймовірно крейдяним періодом. Вважається, що він був найтеплішим за останні 140 мільйонів років, і рівень моря тоді був вище 170 метрів.

Вчені встановили за скам'янілостями, що раніше на місці льодовиків була болотиста екосистема хвойних дерев, яка нагадувала нинішні тропічні ліси Нової Зеландії. Не виключено, що там були і динозаври, хоча їх решток ще не знайшли.

Цікаво, що ліси Антарктиди щороку занурювалися у повну темряву приблизно на чотири місяці. Проте, це їм не шкодило, на відміну від сучасних лісів, яким для виживання потрібно сонце. Припускають, що древні тропіки живилися з іншого джерела енергії, наприклад, брали з атмосфери вуглекислий газ.

Відкриття дає підстави вважати, що температура тоді була вищою, ніж вважалося. Якщо це так, то рівень вуглекислого газу тоді був набагато вищим, ніж вважалося раніше, а це означає, що в регіоні не було льодовиків.

Раніше з'явилася інформація, що льодовик Пайн-Айленд в Антарктиді тріснув і може викликати Всесвітній потоп.

А у лютому українську антарктичну станцію "Академік Вернадський" засипало червоним снігом.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Технології»
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

На час карантину українським фермерам пропонують користуватися новітніми онлайн-технологіями моніторингу угідь. Це допоможе зайвий раз не наражатися на небезпеку захворіти коронавірусом.

11:23, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Виробники тютюну фінансують або самі займаються розробкою вакцин або виділяють гроші на медикаменти та обладнання для лікарів.

3 квітня, 16:01
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Новітній український протикорабельний ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун", випробування якого пройшли на полігоні "Алібей" в Одеській області, вперше успішно вразив надводну ціль на відстані близько 100 км.

3 квітня, 15:49
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

У школі стартапів при університеті “Львівська політехніка”  волонтери почали робити захисні екрани для лікарів, які працюють з хворими на коронавірус.

2 квітня, 18:16