Україна побила рекорд експорту овочів і фруктів

Автор:
7
последние новости в Украине останні новини в Україні

У 2019 році Україна відновила історичний рекорд експорту плодоовочевої продукції.

За інформацією EastFruit, експорт овочів, фруктів, ягід і горіхів, свіжих, заморожених і сушених приніс Україні в 2019 році $339 млн виручки - на 9,4% більше, ніж в 2018 році і на 20,1% більше, ніж в 2017 році.

Найбільший приріст показали волоські горіхи, ягоди і яблука.

Приріст виручки від експорту яблук за два роки перевищив 150%, а експорт горіхів і заморожених ягід зріс приблизно однаково - на 37% за два роки. При цьому питома вага цих трьох провідних категорій у загальному експорті плодоовочевої продукції продовжувала зростати і досягла 70% в 2019 році.

"Темпи зростання експорту плодоовочевої продукції з України залишаються високими, проте чи зможе країна їх утримати в 2020 році - це велике питання, адже намітилась низка негативних тенденцій, таких як зміцнення курсу національної валюти, дефіцит робочої сили для збору продукції, зниження обсягів виробництва малини, зниження інвестицій у нові сади і ягідники тощо", - прогнозує Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

У той же час експерти Української плодоовочевої асоціації (УПОА) зазначають, що за обсягом експорту плодоовочевої продукції Україна не входить навіть в число 50 світових лідеров. Наприклад, невелика Литва з не найсприятливішим для фруктів і овочів кліматом, експортує більше плодоовочевої продукції, ніж вся Україна. Сусідня з Україною Польща експортує овочів і фруктів на $2,6 млрд - в 8 разів більше, ніж Україна.

Раніше USDA (Міністерство сільського господарства США) оприлюднило прогноз з експорту української олії на 2020 рік.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Національний банк України встановив на вівторок, 25 лютого новий курс валют, згідно з яким долар подорожчав на 5 копійок, євро — на 10 копійок.

08:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Скандальний Голова ДПС України Сергій Верланов, що знаходиться у прямому підпорядкуванні обнальщика Василя Костюка, які за даними деяких засобів масової інформації тільки за останній місяць обікрали країну на суму понад один мільярд гривень, вирішили по старій схемі Януковича "кошмарити" бізнес.

18:19, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

За минулий тиждень Китай придбав 1-1,2 млн тонн української кукурудзи.

18:09, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

НАК "Нафтогаз України" офіційно встановив оптову ціну на лютий 2020 року на природний газ для виробників тепла, населення та інших споживачів, які отримують газ в рамках спеціальних обов'язків.

17:08, Вчора

Італія є центром найбільшого спалаху коронавірусу в Європі: "нульовий" пацієнт досі не знайдений

Автор:
12
последние новости в Украине останні новини в Україні

За межами Азії одна з найсерйозніших спалахів нового коронавірусу знаходиться в Італії.

Близько 100 000 осіб в північних районах Ломбардії та Венето сьогодні зіткнулися з обмеженнями на поїздки, а також низкою інших обмежень, у зв'язку з заходами, вжитими в Італії щодо стримування поширення нового коронавірусу, повідомив телеканал CNN 25 лютого 2020 року.

Більшість смертей і випадків захворювання припадає на Регіон Ломбардії, розташований недалеко від Мілана.

Обмеження по країні були введені протягом минулих вихідних днів, включаючи заборону на проведення публічних заходів, принаймні, в 10 муніципалітетах, після сплеску підтверджених випадків в Ломбардії і Венето.

Туристичні місця та школи були закриті, масові заходи заборонені. Людей, що знаходяться в цих районах, просять залишатися вдома та уникати контактів з іншими.

Також відомо, що чотири футбольні матчі Серії А були скасовані у вихідні через загрозу поширення нового коронавірусу.

Треба відзначити, що джерело вірусу в Італії досі невідоме. Італія не ідентифікувала "нульового пацієнта", який є джерелом спалаху коронавірусу в країні, про що в понеділок, 25 лютого заявили два італійських чиновники.

"Важливо визначити "нульового пацієнта", звідки він або вона родом, і зупинити цей ланцюжок інфекції", - сказав Анджело Борреллі, глава агентства цивільного захисту Італії.

Аттіліо Фонтана, глава Адміністрації Ломбардії, закликав жителів залишатися спокійними та припинити здійснювати "панічні покупки", заявивши, що "поспішати запастися їжею не має ніякого сенсу. Є достатньо припасів."

У своїй заяві в понеділок, 25 лютого, Європейська комісія заявила, що вона надає допомогу на суму $250 млн постраждалим регіонам і секторам Євросоюзу. Комісія також додала, що вона активізує підтримку держав-членів ЄС після розвитку подій в Італії.

Також стало відомо, що група експертів в галузі охорони здоров'я з Всесвітньої організації охорони здоров'я та Європейського центру з профілактики та контролю захворювань прибула до Італії в цей понеділок для надання допомоги місцевій владі.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що, незважаючи на те, що критерії щодо поширення коронавірусу поки не відповідають масштабу поняття "пандемія", проте роботу з підготовки починати треба вже зараз.

Також в минулий понеділок ввечері стало відомо, що кількість випадків захворювання коронавірусом в Італії збільшилася до 229 осіб, а летальних випадків від ускладнень, викликаних ним — до 7 осіб.

Крім того, варто нагадати, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Україна починає посилювати заходи безпеки у зв'язку зі спалахом коронавірус в Італії.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Здоров'я»
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

У Китаї станом на 24 лютого була зафіксована ще 71 смерть від коронавірусу, при цьому 68 летальних випадків припадають на епіцентр спалаху захворювання — на провінцію Хубей.

08:55, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що, незважаючи на те, що критерії щодо поширення коронавірусу поки не відповідають масштабу поняття "пандемія", проте роботу з підготовки починати треба вже зараз.

07:55, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Число випадків захворювання коронавірусом в Італії збільшилася до 229 осіб, а летальних випадків від ускладнень, викликаних ним — до 7 осіб.

23:25, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Здоров'я

Гастроентеролог розповіла, як смачно та корисно відсвяткувати Масницю.

18:18, Вчора