Уряд взявся за детінізацію зарплат та боротьбу з боржниками Пенсійного фонду

14 листопада 2018, 11:59
196
последние новости в Украине останні новини в Україні

Відповідне рішення Кабмін ухвалив на засіданні уряду в середу, 14 листопада.

Законопроект, розроблений Міністерством соціальної політики, пропонує удосконалити процес нарахування та сплати ЄСВ.

-         Збільшити максимальну величину бази нарахування ЄСВ з 15 до 25 мінімальних зарплат. Якщо раніше 22% сплачували з зарплат, що не перевищують 55 845 грн, то тепер пропонується збільшити цю суму до 104 325 грн.

-         Встановити регресивну шкалу розміру сплати ЄСВ. Тобто якщо зарплата становить 200 000 грн, то з 104 325 грн виплачується загальне ЄСВ в розмірі 22%, а з решти суми відсоткова ставка поступово зменшуватиметься. Мінімальне ЄСВ становитиме 5%.

-         Встановити в законодавстві про працю вимоги застосувати принцип диференціації на підприємствах та диференціації заробітньої плати в залежності від складності, кваліфікації і відповідальності роботи.

-         Для керівників підприємств уряд пропонує ввести вимогу щодо сплати ЄСВ з розрахунку двох мінімальних заробітних плат

Перед цим міністр соціальної політики Олександр Рева, розповів про існуючі схеми ухилення від сплати ЄСВ.

"75% підприємств в Україні демонструють середню заробітну плату до 4 000 грн. Звертаю увагу, що це виключно приватний сектор економіки. Більшість таких підприємств не мають диференціації в оплаті праці відповідно до посад та характеру виконуваної роботи. Кваліфікована і некваліфікована праця оплачується за документами однаково. Але, насправді, більша частина зарплати тінізується", - сказав Рева.

Міністр зазначив, що значна частина керівників підприємств оформлюють мільйонні зарплати на себе та сплачують ЄСВ лише з 40% своєї заробітньої плати, а з працівникам розраховуються в конверті.

Окрім цього роботодавці часто оформлюють великі зарплати на працівників з інвалідністю, які мають пільги перед державою. Таким чином підприємства вдаються до схем подвійного ухилення від сплати ЄСВ та шкодять Пенсійному фонду

"За даними персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України, 84 тисячі керівників підприємств отримують заробітну плату на рівні мінімальної, в тому числі в Києві понад 20 тисяч. Це при тому, що середня заробітна плата по Києву у вересні 2018 року складає 13 614 грн. У грудні 2017 року таких керівників було тільки 48 тисяч. Тобто їх кількість зросла майже вдвічі. Про які ресурсні можливості Пенсійного фонду в таких умовах може йтися", - зазначив Рева.

Він закликав посилити відповідальність за несплату обов'язкових платежів до Пенсійного фонду та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

"З існуючих на сьогодні боргів за несплату ЄСВ в сумі 12,5 млрд грн, 3 млрд заборгували наші підприємці, які платять ЄСВ практично в мінімальному розмірі. Деякі не платять роками і не припиняють реєстрацію своєї діяльності", - сказав Рева.

Міністр запропонував встановити обмеження для тих, хто має значну заборгованість у сплаті ЄСВ.

"Йдеться про обмеження їх виїзду за межі України, керування транспортними засобами, полювання і так далі. Тобто весь набір тих інструментів, які в нас є щодо боржників аліментів", - зазначив Рева.

Додаткові надходження до Пенсійного фонду внаслідок впровадження відповідних змін, за словами міністра соціальної політики, можуть скласти до 10 млрд грн протягом календарного року.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Національний банк України і Міністерство фінансів розпочинають переговори з Міжнародним валютним фондом на технічному рівні.

18:40, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

За сім місяців 2019 року платоспроможні банки отримали 36,7 млрд грн чистого прибутку, що у 3,7 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (9,8 млрд грн). 

17:35, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Підвищення тарифу на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення на 6% до 21,593 гривні/куб. м ініціює комунальне підприємство "Київводоканал".

21 серпня, 09:18
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Новий очільник Групи Світового банку приїде до України з першим візитом, щоб обговорити земельну реформу.

20 серпня, 22:16

Макрон попередив Джонсона: часу на перегляд угоди про "Брекзит" немає

22 серпня 2019, 22:31
4
последние новости в Украине останні новини в Україні

Президент Франції Емманюель Макрон заявляє, що часу на перегляд угоди щодо «Брекзиту» не залишилося.

Таку заяву він зробив на офіційній зустрічі з британським прем’єр-міністром Борисом Джонсоном.

При цьому Макрон наголосив, що чекати до 31 жовтня, коли Велика Британія планує вихід з Євросоюзу, і не намагатися знайти рішення «ніхто не збирається».

Макрон, який визнав, що у нього репутація «найскладнішого в команді» у ставленні до «Брекзиту», відкинув заклики Джонсона відмовитися від ключової домовленості по Ірландії, укладеної між ЄС і колишнім британським прем’єр-міністром Терезою Мей.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що Великобританія вийде з Євросоюзу за однієї умови, пише The Guardian.

Так, умовою Джонсона є відмова від механізму, покликаного запобігти поверненню жорсткої межі між Ірландією і Північною Ірландією - "ірландського бекстопа".

"Якщо ми позбудемося від бекстопа цілком і повністю, то ми досягнемо великого прогресу", - сказав він.

Британський прем'єр заявив, що цей механізм "намагається розділити" Великобританію, і назвав його антидемократичним.

Джонсон зазначив, що не хоче "жорсткого" Brexit за сценарієм без угоди, однак, за його словами, Британія повинна наполягати на відмові від "бекстопа".

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Новини світу»
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Президент Франции Эмманюэль Макрон заявляет, что времени на пересмотр соглашения по «Брекзиту» не осталось.

22:26, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Президент Італії Серджо Маттарелла дав час до вівторка, 27 серпня, сформувати нову парламентську більшість.

22:16, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

Президенти Росії і Франції Володимир Путін і Еммануель Макрон під час переговорів обговорювали проблему обміну утримуваних осіб в Росії і Україні.

17:20, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Новини світу

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що чекають від президента України Володимира Зеленського сигнали, але не "у соцмережах, а в реальності".

10:33, Вчора