Уряд взявся за детінізацію зарплат та боротьбу з боржниками Пенсійного фонду

14 листопада 2018, 11:59
196
последние новости в Украине останні новини в Україні

Відповідне рішення Кабмін ухвалив на засіданні уряду в середу, 14 листопада.

Законопроект, розроблений Міністерством соціальної політики, пропонує удосконалити процес нарахування та сплати ЄСВ.

-         Збільшити максимальну величину бази нарахування ЄСВ з 15 до 25 мінімальних зарплат. Якщо раніше 22% сплачували з зарплат, що не перевищують 55 845 грн, то тепер пропонується збільшити цю суму до 104 325 грн.

-         Встановити регресивну шкалу розміру сплати ЄСВ. Тобто якщо зарплата становить 200 000 грн, то з 104 325 грн виплачується загальне ЄСВ в розмірі 22%, а з решти суми відсоткова ставка поступово зменшуватиметься. Мінімальне ЄСВ становитиме 5%.

-         Встановити в законодавстві про працю вимоги застосувати принцип диференціації на підприємствах та диференціації заробітньої плати в залежності від складності, кваліфікації і відповідальності роботи.

-         Для керівників підприємств уряд пропонує ввести вимогу щодо сплати ЄСВ з розрахунку двох мінімальних заробітних плат

Перед цим міністр соціальної політики Олександр Рева, розповів про існуючі схеми ухилення від сплати ЄСВ.

"75% підприємств в Україні демонструють середню заробітну плату до 4 000 грн. Звертаю увагу, що це виключно приватний сектор економіки. Більшість таких підприємств не мають диференціації в оплаті праці відповідно до посад та характеру виконуваної роботи. Кваліфікована і некваліфікована праця оплачується за документами однаково. Але, насправді, більша частина зарплати тінізується", - сказав Рева.

Міністр зазначив, що значна частина керівників підприємств оформлюють мільйонні зарплати на себе та сплачують ЄСВ лише з 40% своєї заробітньої плати, а з працівникам розраховуються в конверті.

Окрім цього роботодавці часто оформлюють великі зарплати на працівників з інвалідністю, які мають пільги перед державою. Таким чином підприємства вдаються до схем подвійного ухилення від сплати ЄСВ та шкодять Пенсійному фонду

"За даними персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України, 84 тисячі керівників підприємств отримують заробітну плату на рівні мінімальної, в тому числі в Києві понад 20 тисяч. Це при тому, що середня заробітна плата по Києву у вересні 2018 року складає 13 614 грн. У грудні 2017 року таких керівників було тільки 48 тисяч. Тобто їх кількість зросла майже вдвічі. Про які ресурсні можливості Пенсійного фонду в таких умовах може йтися", - зазначив Рева.

Він закликав посилити відповідальність за несплату обов'язкових платежів до Пенсійного фонду та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

"З існуючих на сьогодні боргів за несплату ЄСВ в сумі 12,5 млрд грн, 3 млрд заборгували наші підприємці, які платять ЄСВ практично в мінімальному розмірі. Деякі не платять роками і не припиняють реєстрацію своєї діяльності", - сказав Рева.

Міністр запропонував встановити обмеження для тих, хто має значну заборгованість у сплаті ЄСВ.

"Йдеться про обмеження їх виїзду за межі України, керування транспортними засобами, полювання і так далі. Тобто весь набір тих інструментів, які в нас є щодо боржників аліментів", - зазначив Рева.

Додаткові надходження до Пенсійного фонду внаслідок впровадження відповідних змін, за словами міністра соціальної політики, можуть скласти до 10 млрд грн протягом календарного року.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Міжнародний валютний фонд готовий поновити тісне співробітництво з Україною після виборів до Верховної Ради й призначення нового уряду.

10:06, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

В Україні Національний банк вкотре послабив позиції гривні, курс валют на 24 травня 2019 року демонструє поняття долара США знову на кілька копійок.

07:55, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Місія Міжнародного валютного фонду продовжує роботу в Україні за графіком.

18:26, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

У сховищах Нафтогазу перебуває 10 мільярдів кубометрів газу, тобто закачати потрібно ще 10 мільярдів кубометрів.

17:07, Вчора

Ляшко вимагає від ГПУ відкрити справу на охоронців Зеленського

24 травня 2019, 10:31
253
последние новости в Украине останні новини в Україні

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко в мережі зажадав від Генеральної прокуратури відкриття кримінального провадження на охоронців президента України Володимира Зеленського.

Про це радикал заявив у своєму Twitter:


"Охоронці Зеленського побили журналіста за питання про його кадрові призначення. Вимагаю від Генпрокуратури порушити кримінальну справу за перешкоджання журналістській діяльності"

До такого емоційного сплеску політик прийшов після прочитання новини, яку опублікував UAportal, посилаючись на Telegram –канал "Котимося" блогера Петра Шуклинова.

Як з'ясувалося блогер повідомив про інцидент, який за його словами стався під час візиту Зеленського IForum

У своїй публікації Шуклінов розповів, що на заході спецкореспондент Юрій Смирнов нібито отримав удар в живіт від охоронців Володимира Зеленського.

"Цілий автобус Управління держохорони приїхав супроводжувати Зеленського. Три рази дали ліктем в живіт, ноги відтоптали", - розповідає Смирнов, який в натовпі журналістів теж намагався поставити питання, але його "відсунули", - пише у своїй публікації Шуклінов.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на iForum, у четвер, 23 травня, заявив про нову стратегію для країни.

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Глава Адміністрації президента України Андрій Богдан буде звільнений главою держави Володимиром Зеленським у тому випадку, якщо Конституційний суд України прийме рішення щодо відповідності Конституції деяких положень закону "Про очищення влади".

09:53, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Глава Адміністрації президента України Андрій Богдан виступив в телеефірі на українському телеканалі, де дав свою оцінку двом петицій, які з'явилися на сайті президента щодо відставки Володимира Зеленського.

08:29, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

В Україні офіційно починається виборча компанія до Верховної ради з п'ятниці, 24 травня.

07:34, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Депутат заявив, що дії влади України були морально-політичним тиском на нього за ідеї, які він висловлював.  

22:56, Вчора