Від міністрів економіки і фінансів вимагають звіту про зміцнення гривні

Народні депутати наполягають, щоб керівництво парламенту викликало міністерку фінансів Оксану Маркарова і міністра економіки Тимофія Милованова для пояснень, чому при дефіциті валюти курс долара знижується, а кількість випущених облігацій держпозики загрозливо зростає.
"Сьогодні ніхто не розуміє, що відбувається з курсом долара, скільки облігацій випущено і які наслідки цих процесів для економіки, - заявив голова депутатської групи "За майбутнє" Віктор Бондар, передає кореспондент ASPI.
Депутати зажадали від голови Верховної Ради Дмитра Разумкова викликати міністрів у п'ятницю, 6 грудня, щоб у рамках години запитань до уряду уточнити їхню позицію з цього приводу і отримати роз'яснення.
Раніше народний депутат Олександр Дубінський стверджував, що в Україні стрімко зростає фінансова піраміда, яка загрожує економіці всієї країни.
За його інформацією, напередодні відкриття ринку землі анонімні інвестори активно скуповують облігації держпозики і державний борг за цими паперами вже становить 816 млрд грн. - 80% ВВП, що загрожує фінансовій стабільності країни.
Під час цих фінансових операцій, за словами Дубінського, правління Нацбанку спільно з Міністерством фінансів штучно завищують курс гривні, хоча в країні спостерігається дефіцит валюти.
Виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко розкрив деталі тристоронніх переговорів щодо транзиту газу із Газпромом у Відні.
Національний банк України визначив регламент роботи системи електронних платежів Національного банку (СЕП) та порядок роботи банківської системи України на наприкінці 2019 року та на початку 2020 року.
У Нацбанку України повідомили про офіційне введення на території країни функціонування міжнародної платіжної системи "PayRun".
Про це 6 грудня повідомила пресслужба держпідприємства "СЕТАМ", яке спеціалізується на організації електронних торгів арештованим майном.