Витрати на закордонні візити Зеленського зростуть у два рази

Автор:
17
последние новости в Украине останні новини в Україні

Витрати на візити Президента Володимира Зеленського за кордон у 2020 році заплановано збільшити у 2 рази в порівнянні з 2019 роком.

Про це 24 лютого повідомляють "Українські новини" з посиланням на відповідь Державного управління справами на інформаційний запит.

Повідомляється, що у 2019 році витрати на послуги державного авіаційного підприємства "Україна", яке забезпечує перельоти всередині та за межами країни спеціальними рейсами вищих посадових осіб - Президента, голови Верховної Ради та прем'єр-міністра, офіційних делегацій на чолі з ними, а також делегацій іноземних держав, склали 278 млн гривень.

Зокрема забезпечення функціонування держпідприємства обійшлося у 223,8 млн гривень.

На авіаперевезення голови Верховної Ради, прем'єр-міністра та їх делегацій було витрачено всього 44,3 тис. гривень.

Водночас авіаперельоти Президента обійшлися в 54,2 млн гривень: підготовка закордонних візитів - 7 млн, їх здійснення - 33 млн, а перевезення в межах України - 14,1 млн.

У 2020 році видатки на авіаційні послуги затверджені на рівні 290 млн гривень.

При цьому забезпечення функціонування ДП "Україна" має обійтися дешевше - у 206,1 млн гривень.

Натомість витрати на авіаперевезення глави держави виростуть в 1,5 рази - до 82,9 млн гривень.

На перельоти по Україні передбачено 12 млн гривень, а на підготовку іноземних візитів - 7,8 млн, що тотожно з витратами 2019 року.

Проте здійснення візитів Президента за кордон обійдеться у два рази дорожче - в 64,1 млн гривень, в тому числі оплата авіаційних рейсів складе 51 млн у 2020 році проти 27,3 млн у 2019 році.

В агентстві зазначили, що Державіапідприємство "Україна" було засноване у 1996 році для перевезення вищих посадових осіб та підпорядковується Держуправлінню справами, яке у свою чергу підпорядковується Президенту і є спеціальним державним органом щодо забезпечення діяльності глави держави, парламенту, уряду та інших держорганів.

ДП не виконує регулярні авіаперевезення, а виключно чартерні рейси на замовлення.

"У 2019 році авіапідприємством було виконано 439 літерних рейсів, польотів з метою обльоту, тренувальних та перегінних польотів підприємства і перевезено 5 742 пасажирів", - йдеться у відповіді ДП на запит.

На балансі підприємства обліковується 7 повітряних суден, однак тільки 4 з них використовуються.

У робочому стані перебувають літаки Airbus А-319 (рівень справності 91%), АН-148 (рівень справності 85,8%), АН-74 (рівень справності 71,8%) і вертоліт МІ-8 (рівень справності 72,6%).

Два літаки Іл-62 непридатні до експлуатації, тому їх обслуговування припинено з 2014 року, а один гелікоптер МІ-8 не експлуатується з 2015 року та потребує капітального ремонту.

Чи буде проводитись такий ремонт у 2020 році, авіапідприємство не відповіло, зате закуповувати нові повітряні судна в поточному році воно не планує.

Нагадаємо, під час останнього візиту до Італії Президент України Володимир Зеленський обговорив з прем’єр-міністром країни Джузеппе Конте закриття офісів терористичних угрупувань "ДНР" та "ЛНР" і повернення в Україну ув'язненого нацгвардійця Марківа.

Також повідомлялось, що Народний депутат від фракції "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко повідомив фінансові деталі візиту Зеленського в Оман.

Відповідний пост нардеп опублікував у своєму Telegram.

"Охорона Зеленського в Омані обійшлася державному бюджету країни у 74 тисячі гривень, саме стільки грошей було виділено на безпеку президента під час його приватної поїздки на Близький Схід. А саме у відповіді на мій запит повідомляється, що на відрядження туди військовослужбовців, які згідно закону мають постійно здійснювати державну охорону першої особи країни, було витрачено 59 499 гривень – на проїзд та 14 820,90 гривень – на добові. І поки всі зе-прихильники продовжують галасувати, що цю поїздку Зеленський оплатив власним коштом, давайте не забувати, що він наразі президент. І будь-які його дії, поїздки чи забаганки найближчі роки будуть так чи інакше відображатися на бюджеті всієї держави", - заявив Гончаренко.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Економ-сегмент роздрібної торгівлі пальним показує стрімке зниження цін.

19:08, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Державний бюджет України до кінця року може отримати від МВФ 5 млрд доларів.

17:35, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Обсяг міжнародних золотовалютних резервів України становить близько 25 млрд доларів США. 

16:41, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

В умовах карантину в Україні відтоку депозитів не спостерігається, банки виконують зобов'язання.

11:38, Вчора

4 сценарії кризи: бізнесмен Павло Фукс представив варіанти реакції держави на глобальні виклики

Автор:
48
последние новости в Украине останні новини в Україні

Відомий бізнесмен і меценат Павло Фукс у своєму Телеграм-каналі поділився цікавою думкою наукового співробітника Університету Суррея Саймона Мэйра у статті для The Conversation про варіанти вирішення глобальних криз, які виникають перед державами.

Згідно зі статтею, реакція на локдаун з боку держави може бути різною: 1. Занурення в варварство; 2. Сильний державний капіталізм; 3. Радикальний державний соціалізм; 4. Спільнота взаємодопомоги.

Впасти в варварство – найгірше, що може статися. Це відмова підтримати слабких. Тих, хто опинився поза ринку через безробіття або хвороби. Хаос може виникнути, якщо через обвал на піку пандемії допомоги уряду не вистачить для підтримання стійкості домашніх господарств.

Сильний державний капіталізм – це коли уряд дозволяє як можна більшій кількості компаній продовжувати роботу. На короткий термін кризи – логічне рішення. Однак зростання захворюваності та смертей може примусити державу вдаватися до більш радикальних обмежень.

Радикальний державний соціалізм – роль уряду зводиться не до захисту окремих секторів економіки, а до захисту самго життя. Націоналізація лікарень у разі загострення корона-кризи – один з прикладів. Виробництво продуктів харчування, житла – теж. В такому випадку держава зобов'язана надавати громадянам доступ до "базового" набору споживчих товарів.

Взаємодопомога – це самоорганізація. Основна роль належить не державі, а окремим групам. Повинні будуть з'явитися нові демократичні структури: спільноти, здатні швидко мобілізувати значні ресурси.

"Який сценарій мені бачиться стосовно України? Подоба "держсоціалізму" ми вже будували в минулому. Вийшло не дуже, м'яко кажучи. Я швидше вірю в сильний держкапіталізм і самоорганізацію. Державі апріорі відводиться основна роль "вирулювача" з кризи. Однак наша держава не дуже сильна, так що ми повинні покладатися на взаємодопомогу. Ну, наприклад, хоча б як у випадку з Антикризовими штабами в регіонах", – зазначив Павло Фукс.

Що після корона-кризи? Саймон вважає, що буде спроба побудувати новий тип економіки, яка буде гнучкою, стійкої до пандемій. Як у світовому масштабі, так і на рівні окремих держав і навіть компаній. Головною метою в майбутньому буде не масштабне збільшення виробництва, а створення системи, здатної "скорочуватися". При цьому люди не повинні втрачати засобів до існування.

"Минула інтенсивність праці, вважає Саймон, світу просто не потрібна.Мова йде не тільки про скорочення робочого тижня. Людям потрібно дозволити працювати повільніше і з меншим тиском. І, звичайно ж, в новій економічній системі залежність людей від зарплати повинна бути зменшена. Здається, ми все частіше будемо чути про безумовний базовий дохід", - резюмував бізнесмен.

Нагадаємо, світова фінансова криза і прогноз по Україні: бізнесмен Павло Фукс поділився важливою інформацією.

Читайте також: Павло Фукс поділився важливими порадами з бізнесом і політикам в розпал пандемії COVID-19.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Печерський районний суд Києва залишив під вартою до 1 червня підозрюваного в організації вбивства журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка.

20:22, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

МОЗ - в Україні 804 випадки зараження COVID-19, підтверджених лабораторним аналізом, 20 осіб померли. Влада Києва підготувалася до сценарію Італії та Іспанії з великою кількістю померлих.

18:53, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Також держава висадила дерева на Поліссі, у Степовій та Лісостеповій зонах.

17:01, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Обсервація становитиме 14 днів у спеціальних закладах, які мають підготувати на рівні місцевої влади.

16:33, Вчора